AlčaVaca AlčaVaca komentáře u knih

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Úplnou náhodou jsem objevila další autorku, kterou si řadím k oblíbeným. Skoro bych napsala, že ač detektivka, pohladila po duši. Vůbec mi nepřipadal příběh zbytečně dlouhý, naopak jsem byla nadšena, že můžu být součástí malebné vesničky tolik stran. Pro mě první kniha této autorky, rozhodně ne poslední. I když se trošku bojím číst další, aby mi to nezkazilo dojem z této knihy.

13.10.2017 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Moje první kniha od tohoto autora, vybrala jsem na základě recenzí a zklamaná jsme nebyla. Styl autora se mi dobře četl. Poohlédnu se i po dalších jeho knihách.

07.10.2017 5 z 5

Ukvapený Sam Ukvapený Sam Pelham Grenville Wodehouse

Autorův styl a smysl pro humor mi naprosto sedl. Takže za mě rozhodně skvělé!

02.10.2017 5 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Volavka a spol. opět v akci a opět jízda od začátku do konce. Neodložitelné... Podle konce bych si myslela, že by mohlo být pokračování, což bych uvítala. Rozhodně doporučuji.

30.09.2017 5 z 5

Perfektní nebožtík Perfektní nebožtík Alan Green

Skvělé! Myslím, že je velká škoda, že u nás nebylo vydáno víc jeho knih. Pokud ano, budu ráda za tipy a předem děkuji :-)

26.09.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Bez Martina Servaze jsem si další knihu od Miniera nedovedla představit, zklamání mě ovšem přešlo po několika málo stranách. Přečteno za tři dny a ten závěr - no rozhodně nečekaný, alespoň pro mě. Někomu se možná může zdát překombinovaný, každopádně má kniha spád a udržuje v napětí. Za mě 5*, počtu stran se nelekejte...

28.08.2017 5 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Laskavý humor a samozřejmě zápletka, která je elegantně rozmotána. Po takové knize zůstává úsměv na tváři.

23.08.2017 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

Francisovky jsou pro mě oddychovým a příjemným čtením, přestože nechybí napětí. Jak už je uvedeno v ostatních komentářích, rozhodně není potřeba mrtvol v každé kapitole, aby byla kniha napínavá a okořeněná nevtíravým humorem.
Ještě mě žádná z autorových knih nezklamala.

21.08.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Přestože sci-fi nevyhledávám, byla jsem příjemně překvapena, jak je kniha působivě napsaná. Zajímavá myšlenka, jak by mohlo lidstvo dopadnout. Rozhodně stojí za přečtení.

21.08.2017 5 z 5

Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Jefferson Bass (p)

Dle mého názoru brilantně napsané. Slabší povahy asi některé pasáže vynechají. Nechyběl humor, což oceňuji a hlavní hrdina sympaťák. Rozhodně přidávám mezi oblíbené autory.

07.08.2017 5 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Prostě "Francisovka", nezklamala :-)

23.07.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Velmi jsem si detektivky s Cormoranem a Robin oblíbila. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, těžko se odkládala :-) Těším se na další...

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Odpočinkové, příjemné čtení.

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Dialogy detektivů mě bavily i zápletka se mi líbila. Kniha měla spád od začátku do konce, ale na mě až moc "americký" konec...

10.07.2017 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha mě naprosto odsunula od každodenních povinností a kdyby měla dalších 600 stran, rozhodně neomrzí!

03.07.2017 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi příjemné čtení, popis prostředí i detektivní zápletka. Určitě si nenechám ujít další knihy autora.

03.07.2017 5 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, byla si dost podobná. Dějově docela dobrá kniha, zápletka taky. Je to detektivka, kterou není problém odložit, takže za mě 3 hvězdičky. Zkusím ještě jinou knihu autora.

17.04.2017 3 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Skvost :-) víc netřeba dodávat...

16.04.2017 5 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Moje první seznámení s autorem, rozhodně ne poslední. Koupila jsem na základě recenzí a nelituju. Kdo má rád anglický humor, přijde si na své

30.03.2017 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Napětí, zápletka, pro mě naprosto skvělá kniha. Četla se sama, svižné tempo, žádné zdlouhavé a nudné pasáže. Kdo má rád špionážní knihy, určitě doporučuji:-) Doufám, že i Palác zrady nezklame mé očekávání.

22.03.2017 5 z 5