Ukvapený Sam

Ukvapený Sam https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27849/bmid_ukvapeny-sam-lfH-27849.jpg 4 72 10

Ten, kdo má rád humor britského spisovatele P. G. Wodehouse, humor nápaditý a zábavný jak staré grotesky, ten si v příběhu o Samu Shotterovi, jeho příteli, lodním kuchaři Todhunterovi, okouzlující Kay, Kláře a dalších a dalších obyvatelích londýnského předměstí přijde na své. Sam, který se ve strýcově firmě v Americe jaksi neosvědčil, přijíždí do Londýna pracovat do vydavatelství. Ale hned zkraje se začnou věci poněkud zvrtávat a komplikovat. Sam ovšem má slunečnou povahu a věří, že život je krásný. A byl by ještě krásnější, kdyby do něho nezasahovaly rány osudu v podobě přítele Braddocka a tří záhadných zlodějíčků.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Vyšehrad

Sam the Sudden , 1925

Bakana
09.09.2022 5 z 5

Jsou i lepší Wodehousovy knihy, ale je to humoristická novela a i když to není autorova špička, tak je pořád dost dobrá, a to si zaslouží plný počet :-).

Aghatte
14.05.2022 2 z 5

Přečetla jsem to, nesmála jsem se ani jednou, tak nějak mám pocit nesmyslně ztraceného času, od půlky jsem už přeskakovala, vadí mi neustálé opakování již řečeného a předvídatelná zápletka, občas něco trefně pojmenované, ale nic, z čeho by si člověk sedl na zadek a bez čeho by nemohl být.
Možná v létě na nějaké chatě na samotě by sedla lépe, a asi tak je i zamýšlena, na dovolenou, kdy je mozek v útlumu.

pepa4081
04.09.2019 5 z 5

Mám rád humor pana Wodehouse. Tato kniha je pro mne jeho jedna z nejlepších. Děj uhání kupředu, chvíli se smějete, chvíli se obáváte, jak to všechno dopadne, a najednou je tu typický dobrý konec. Skvělá oddychovka. Doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

ComposeAdela
21.07.2019 5 z 5

Líbí se mi příběh, líbí se mi styl, líbí se mi množství odkazů na jiná díla. Prostě mám ráda Wodehouse, co můžu říct dalšího?

Lessana
06.03.2018 3 z 5

O autorovi som sa dozvedela tuto na DK, kdesi v diskusiách, no a v knižnici mi pod "Wo..." do rúk padol Ukvapený Sam s krásnymi ilustráciami Adolfa Borna (mne už navždy evokujúcimi Macha a Šebestovú). Ide o príjemné, ľahké a občas i vtipné čítanie na dve-tri posedenia, jednoduchý, predvídateľný príbeh so sympatickými postavami, ktorý, žiaľ, o týždeň zabudnete. Čakala som aj akúsi nadhodnotu, čosi duchaplnejšie... ale nedočkala som sa. Tak skoro po ďalších Wodehousových knihách asi nesiahnem.

AlčaVaca
02.10.2017 5 z 5

Autorův styl a smysl pro humor mi naprosto sedl. Takže za mě rozhodně skvělé!

Noita
07.07.2017 5 z 5

Praštěné, milé, secesní a komplexní. Z toho si nic nedělejte, odpovídá to obsahu :-)

Merlinit
19.03.2014 5 z 5

Skvělé. Ještě že se mi ji podařilo sehnat.

Soptinka
04.07.2013 4 z 5

Humorná a odpočinková knížka.

Rafa-P
05.01.2013 5 z 5

P.G.W. nezklamal. Svižný, vtipný příběh pro chvíle oddechu :)