Ukvapený Sam

Ten, kdo má rád humor britského spisovatele P. G. Wodehouse, humor nápaditý a zábavný jak staré grotesky, ten si v příběhu o Samu Shotterovi, jeho příteli, lodním kuchaři Todhunterovi, okouzlující Kay, Kláře a dalších a dalších obyvatelích londýnského předměstí přijde na své. Sam, který se ve strýcově firmě v Americe jaksi neosvědčil, přijíždí do Londýna pracovat do vydavatelství. Ale hned zkraje se začnou věci poněkud zvrtávat a komplikovat. Sam ovšem má slunečnou povahu a věří, že život je krásný. A byl by ještě krásnější, kdyby do něho nezasahovaly rány osudu v podobě přítele Braddocka a tří záhadných zlodějíčků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27849/ukvapeny-sam-lfH-27849.jpg 4.449

Sam the Sudden (1925)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Vyšehrad

Lessana

O autorovi som sa dozvedela tuto na DK, kdesi v diskusiách, no a v knižnici mi pod "Wo..." do rúk padol Ukvapený Sam s krásnymi ilustráciami Adolfa Borna (mne už navždy evokujúcimi Macha a Šebestovú). Ide o príjemné, ľahké a občas i vtipné čítanie na dve-tri posedenia, jednoduchý, predvídateľný príbeh so sympatickými postavami, ktorý, žiaľ, o týždeň zabudnete. Čakala som aj akúsi nadhodnotu, čosi duchaplnejšie... ale nedočkala som sa. Tak skoro po ďalších Wodehousových knihách asi nesiahnem.

AlčaVaca
02.10.2017

Autorův styl a smysl pro humor mi naprosto sedl. Takže za mě rozhodně skvělé!

Noita
07.07.2017

Praštěné, milé, secesní a komplexní. Z toho si nic nedělejte, odpovídá to obsahu :-)

Merlinit
19.03.2014

Skvělé. Ještě že se mi ji podařilo sehnat.

Soptinka
04.07.2013

Humorná a odpočinková knížka.

Rafa-P
05.01.2013

P.G.W. nezklamal. Svižný, vtipný příběh pro chvíle oddechu :)