Rozcestí

Lee Moris rekonstruuje trosky všemožných staveb, aby se v nich lidé cítili dobře. Manželství sice udržuje především kvůli šesti synům, ale cítí se spíš šťastný. Potom však do převažující pohody jeho života vniknou Strattonovi, aristokratická rodina, do níž kdysi náležela i jeho matka. Po matce taky Lee zdědil několik akcií dost... celý text

Lee Moris rekonstruuje trosky všemožných staveb, aby se v nich lidé cítili dobře. Manželství sice udržuje především kvůli šesti synům, ale cítí se spíš šťastný. Potom však do převažující pohody jeho života vniknou Strattonovi, aristokratická rodina, do níž kdysi náležela i jeho matka. Po matce taky Lee zdědil několik akcií dostihového závodiště, o jehož další osud teď jde. Rodová pýcha a arogance, nenávist i solidarita, vydírání, násilí, to vše jsou Strattonovi, mezi kterými se Lee ocitne, protože nemohl jinak. A tak mimoděk ohrozí nejen svůj život, ale i životy svých synů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/848/rozcesti-848.jpg 4.579
Originální název:

Decider (1993)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
AlčaVaca
předevčírem

Francisovky jsou pro mě oddychovým a příjemným čtením, přestože nechybí napětí. Jak už je uvedeno v ostatních komentářích, rozhodně není potřeba mrtvol v každé kapitole, aby byla kniha napínavá a okořeněná nevtíravým humorem.
Ještě mě žádná z autorových knih nezklamala.

petřička
27.07.2016

Francis opět nezklamal. Paní Moserová - Davidová opravdu super překládá. Stojí za to si knihu přečíst. Není potřeba krváků, sprostoty atd...., aby byla kniha super.

smile1
26.04.2016

Kniha je super :) ... nemohla jsem se od ní odtrhnout až do konce :)

kajmii
06.01.2016

Pro mě nejlepší Francisovka. Moc se mi líbilo zapojení dětí a způsob, jakým k nim autor přistupuje.

lucmat
07.10.2015

Francisovka, kde hrdina není přímo "od fochu" jako že žokej a tak, takže jsem byla trošku nesvá, jaká bude, ááááále nakonec výborná kniha, Dick nezklamal. :-)

kilometr
08.09.2014

Mistr Francis sice nezklamal,ale i přes veškerou snahu,je to jeho nejslabší kniha.50%.

Rup
22.10.2013

Opět nezklamal. Profík na dráze i jako spisovatel.

Keddie
24.09.2013

I když se v příběhu nevyskytuje mnoho vražd a mrtvol, tak je příběh velmi strhující (zvlášť konec). Musím uznat, že ačkoliv nejsem fanoušek do koní, tak se mi kniha velice dobře četla.

vitavita
08.03.2012

Být na rozcestí je vždy problém co dál ...


Autor a jeho další knihy

Dick Francis

Dick Francis
britská, 1920 - 2010

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených144x
v Doporučených8x
v Knihotéce79x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit3x