Dýka s hadem

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého "krále železného a zlatého" Přemysla Otakara II. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99806/dyka-s-hadem-2-vydani-99806.jpg 4.3713

Hříšní lidé Království českého 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dýka s hadem

Jenny46

Audiokniha - krásný hlas R. Lukavský, O. Brousek st. a M. Polách - barvitý detektivní příběh Oldřich z Chlumu - příjemné odpočinkové odpoledne po noční, poutavý příběh doporučuji

Jaruš7

V neměnném stylu se stálou úrovní - audiokniha co nezklame.
Mordy, zálety, jedy, loupež, klamstvo v příběhu Dýky s hadem.
Komu měl patřit vražedný nástroj? Kupodivu tomu, kdo hledá jeho majitele. (rébus s fintou).
Trochu kratší, ale coby dílek vondruškiády fajn.

Mája777

Tak jsem si odskočila od severských, amerických a anglických thrillerů a zalovila jsem v našich vodách. Mám ráda krimi a mám ráda i historii, takže bylo jisté, že volba padne na knihy pana Vondrušky. Už dlouho jsem po nich pokukovala a teď asi přišel ten správný čas. A nebyla to chyba.
Seznámíme se s Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníky. Řešíme nimi vraždy i krádež. Vše zasazené do našich malebných Čech ve 13. století.
Styl psaní pana Vondrušky mi vyhovuje, znám ho už z Husitské epopeje. Takže jsem spokojená a budu číst dál. A také určitě doporučuji.
(18. 2. 21 - 6 762 - 18)

hnatlubo

Zhltl jsem knížku na jeden zátah. Není mi, ale jasné proč do ní autor vložil dva oddělené a nesouvisející případy. Působilo to na mě jako by chtěl navýšit počet stránek.

Jenda75

Krásná kniha, která provází historií a přitom je protkaná detektivním příběhem. Rád budu pokračovat v četbě dalších knih podobného ražení.

Lenka2451972

Krásný díl plný dobrodružství,záhad a napětí, miluji tyto knihy.

Datr1
31.12.2020

Skvělá knížka, doporučuji

rafan65
19.12.2020

Moc pěkná kniha. Tento příběh byl pěkně napsaný a poutavý. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu a eskapády panoše Oty mě hodně bavili. Určitě dám další knihu tohoto autora.