Akvabela Akvabela komentáře u knih

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Máme moc rádi knihy této autorky. A rovněž podle nich zanimované pohádky.
Musím ocenit překlad do češtiny. Skvělá knížka.

07.10.2023 5 z 5

Makový mužíček Makový mužíček František Nepil

Milé čtení. Spousta výrazů je na dnešní dobu již archaických, musela jsem je nahrazovat dnešními.

07.10.2023 4 z 5

Krajina s jednorožcem Krajina s jednorožcem Luisa Nováková

Kniha se úplně snadno nečetla. Děj byl zbytečně hodně natahovaný. Vadily mi mystické prvky.

07.10.2023 4 z 5

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce Stanislav Havelka

Syn (8 let) tyto příběhy miluje. Chtěl by je číst pořád dokola. Já je mám také ráda.

05.10.2023 5 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Milé čtení pro menší děti. Trávili jsme u ní s dětmi moc pěkné večery.

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Příběhy pavoučka Čendy máme moc rádi. Přečetli jsme již všechny díly a čekáme na další.

05.10.2023 5 z 5

Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Dráček Drápek a Cesta do Lávové hory Barbora Kvasnovská

Milé počteníčko pro menší děti. Líbilo se nám.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Hodně depresivní příběh. Byla bych pro šťastnější konec. Po přečtení jsem byla docela otřesená.

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Moc hezký příběh. Mně i dětem se líbil.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Do knihy jsem se pokoušela začíst 2x. Až napodruhé se zadařilo a nelituji toho. Kniha mi úplně nějak vtipná jak píší ostatní nepřišla. Betty neměla zrovna jednoduchý život.

Deník vodnice Puškvory Deník vodnice Puškvory Ivona Březinová

Velice hezky a nápaditě pojatý styl této knihy se mi moc líbil. Opravdu povedená vodníkům uzpůsobená mluva.

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

(SPOILER) Pana Plachtu jako herce mám moc ráda. Kniha mě úplně neoslovila. Především nereálný závěr mi hodně vadil.

05.10.2023 3 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu dočetla. Autorka napsala mnohem lepší knihy. Některé věci v knize mi na sebe neseděli, zejména co se týká financí.

05.10.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha. Doporučuji k přečtení. Tato kniha mě nasměrovala mimo jiné k přemýšlení o tom, jak se lidem žilo za války a jak ženy neměly zrovna lehké postavení v domácnosti i ve společnosti.

Duna Duna Frank Herbert

(SPOILER) Kniha mě nenadchla. Nebyl to můj šálek kávy. Vysoké hodnocení ostatních opravdu nechápu. Musela jsem se opravdu nutit, abych knihu dočetla. Jsem zvědavá na film. Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu. (Filtršaty mi přišly opravdu nechutné.)

04.10.2023 3 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Parádní pokračování příběhů o krysácích. Dceři se opět moc líbilo.

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Dceři (4 roky) se kniha moc líbila. A stále si z ní spoustu věcí pamatuje. Nyní sleduje v televizi večerníček Krysáci a je z něj také nadšená.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Klobouk dolů. Kniha byla skvěle a naprosto promyšleně napsaná. Nešlo se od ní odtrhnout.

Ukradený poklad Ukradený poklad Pavel Valach

Začátek prima rozjezd. Pak se trochu zpomalilo tempo a trochu rozvleklo. Nápad moc pěkný. Kniha se dětem líbila.

02.10.2023 4 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

(SPOILER) Kniha mi prisla v podstate bez konce. Ctu ctu ctu a najednou konec. Vlastne ani nevim ci byly kosti ve studni. Myslela jsem, ze budou Roberta. A ani jsem nepochopila proc vlastne vilka pripadla komu pripadla protoze pozustala mela svoje dite a vnoucata.

02.10.2023 3 z 5