Akvabela Akvabela komentáře u knih

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

(SPOILER) Dětem 5 a 8 se kniha moc líbila. Nejvice poslední kapitola - Paddington kouzelníkem. Výjmečně byli s výběrem knihy spokojení oba. A chtějí, abych v knihovně zapůjčila i pokračování. Já dosud znala jen filmy a byla jsem překvapená jak milá je to knížka a že v ní vůbec není zahrnuto "zlo" jako ve filmech.

21.09.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Kniha pěkná, moc pěkný příběh. Jen hlavní hrdinka mi přišla chladná.

08.09.2023 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Prohlédla jsem ji s dcerou nespočetněkrát. Svěle vymyšlená knížka. Dceru moc bavila.

21.07.2023 5 z 5

O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem Pavel Ondrašík

Roztomila knizka. Stravili jsme s ni rozesmate chvile. Nektere pasaze jsme museli vzit nekolikrat! :-)

25.06.2023 5 z 5

Ledové království: Ledová příšera Ledové království: Ledová příšera Veronica Wagner

Jednoduchý příběh s krásnými obrázky od Disney. Dceři (téměř 5 let) se líbil. Na opakované čtení to moc není.

24.06.2023 4 z 5

Výprava za tajemným rytířem Výprava za tajemným rytířem Mary Pope Osborne

Dobrodružství pro nejmenší. Zase tolik se tam toho neděje. Asi se nám více líbil 1. díl. Na mě v něm tedy byli zase moc divní dinosauři. Hlavně ptakoještěr. No úplný hit to není. Prckům se líbilo. Číst znova asi nebudeme. Ilustrace jsou povedené.

18.06.2023 4 z 5

Ledové království - čtyři pohádky Ledové království - čtyři pohádky Walt Disney

Přečetla jsem dceři najednou před spaním
Příběhy jednoduché, srozumitelné s ponaučením. Líbilo se.

18.06.2023 4 z 5

Princezna - Tiana Princezna - Tiana kolektiv autorů

V knize jsou 2 příběhy navazující na pohádku o Tianě. Dcerce (4 roky) se kniha líbila. Přečetla jsem ji naràz. Textu není moc, jsou v ní moc pěkné ilustrace.

17.06.2023 4 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Dětem se kniha moc líbila. Fandili jsme slizu blemcavému, aby se dostal zpátky domů. Krásné ilustrace. Povedená kniha.

14.06.2023 5 z 5

Výprava za dinosaury Výprava za dinosaury Mary Pope Osborne

Knihu jsem přečetla dětem naráz. Když jsem viděla jak jsou napnuté, tak jsem se neodvážila čtení přerušit :-).

14.06.2023 5 z 5

Pátrači ze stodoly - Vilda a Tylda na stopě Pátrači ze stodoly - Vilda a Tylda na stopě Ann-Katrin Heger

Knihu jsem pujcila detem v knihovne. Objevila jsem ji mezi novinkami. Pribeh je paradni, moc se mne i detem libil. Vtipne a moc hezky napsane. Precetla jsem ho detem najednou.

10.06.2023 5 z 5

Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech Miloš Kratochvíl

Kniha je opravdu skvělá. Moc se nám líbila.

09.06.2023 5 z 5

Jsem zlodějka? Jsem zlodějka? Abigail Rayner

Moc povedena kniha. Zatim jsem si ji precetla sama. Nevydrzela jsem. Uz mam trochu obavy z toho jestli se me deti zeptaji zda jsem neco nekdy odcizila. Vim teda jen o jednom pripadu, kdy jsem jako mala vzala v obchode cervenou obycejnou gumicku do vlasu v hodnote asi 5 korun, ale dodnes z toho pri vzpomince nemam dobry pocit a ani se mi to moc nechce detem rikat :-). Do obchodu jsem ji nevracela. Kniha ma krasny zaver a chvalim i krasne ilustrace!

07.06.2023 5 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Moc pekna knizka. Precetla jsem si ji nejdrive sama, nevydrzela jsem. A moc se tesim az ji prectu detem. Opravdu moc hezky vse napsane a vysvetlene. I pro me byla kupodivu poucna.

07.06.2023 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Moc milá kniha!

06.06.2023 5 z 5

Praštěné příhody Berty a Týny Praštěné příhody Berty a Týny Lucie Šavlíková

Příběhy byly nápadité, ale nás úplně nenadchly :-(.

04.06.2023 4 z 5

Zvonilka a kouzlo přátelství Zvonilka a kouzlo přátelství Walt Disney

Prečetla jsem dceři (4 roky) na jeden zátah. Kniha se jí líbila. Mně přišla opravdu hodně natahovaná.

04.06.2023 4 z 5

O nebojácných princeznách O nebojácných princeznách neznámý - neuveden

Dcerka (4 roky) byla nadsena z prekrasnych obrazku a pohadky se ji take libily. Kniha me v knihovne zaujala prave ilustracemi.

27.05.2023 5 z 5

Kamil neumí lítat Kamil neumí lítat Jennifer Berne

Krásná kniha, moc se mně i dětem líbila.

23.05.2023 5 z 5

No jo, medvěd! No jo, medvěd! Hubert Schirneck

Přísloví děti (4 a 7 let) ještě moc nechápaly. Tudíž i přes vysvětlování pro ně nebyl požitek z knížky moc velký. Asi můj omyl, čekala jsem, že kniha je dle zařazení pro jejich věkovou kategorii. Jinak milá kniha s pěknými ilustracemi a příběhem.

14.05.2023 4 z 5