Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech

Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49774/strasibrasi-aneb-tajemstvi-veze-v-kamsehrabech-49774.jpg 4 22 5

Baf a Bubu sice chodí jako všechna ostatní strašidla do strašidlácké školy, jenomže je strašení nebaví a příliš jim nejde. S jejich nešikovností to dojde tak daleko, že jsou jednoho dne nuceni uprchnout před hněvem strašmistra a dostávají se do věže zapadlého městečka Kamsehraby. Zde vyvolají svými pokusy o strašení takový kolotoč nehod a problémů, že mají co dělat, aby se z té šlamastyky vůbec dostali. Nakonec však všechno dobře dopadne, Baf a Bubu najdou nový domov a skvělé nové kamarády.... celý text

Akvabela
09.06.2023 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá. Moc se nám líbila.

Barabora
18.03.2021 4 z 5

Super kniha. Vtipná, milá, prostě super. Ale protože, to není úplně nejlepší kniha, pro děti, kterou jsem poslední dobou četla, tak dávám 4*. Každopádně dej byl vymyšlený dobře, a dobrý nápad. Tohle, by mě asi nenapadlo.

JankaV80
08.04.2020 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity, vlastně ani moc nevím, o co ni napsat. Jako dospělý člověk jsem čekala víc, ale můj syn byl z knihy naprosto nadšený. A protože je to knížka pro děti (a ne dospělé), hodnotím knihu dětskýma očima .....
Strašibraši to jsou strašidla Baf a Bubu, kteří jsou téměř jako bratři a které, překvapivě, strašení nebaví a ani jim moc nejde. Baf a Bubu jsou tak moc nešikovní, že raději prchají ze strašidlácké školy do věže malého a zapadlého městečka Kamsehraby. A v Kamsehrabech Baf a Bubu straší, ale straší tak nešikovně, že jedna nehoda stíhá druhou. A aby tomu tak nebylo, Baf a Bubu se rozhodnou, že by se měli naučit čarovat pořádně. Protože jen strašidla, která umí svoje řemeslo pořádně, jsou hodna toho, aby mohla zůstat ve věži v Kamsehrabech. Povede se jim to? Napraví se a zaslouží si Baf a Bubu svůj nový domov?

MartinaF
07.01.2014 4 z 5

Veselé vyprávění o tom, jak se v kamsehrabské věži objevila dvě strašidla Baf a Bubu a jak všechno popletli, než se naučili pořádně strašit. Kniha je trochu bláznivá, ale dětem se příběh líbil a mně taky. Navíc je kniha doplněna krásnými ilustracemi.

Ypeta
08.11.2012 5 z 5

Báječný svět dvou strašidelných brášků zaujme nejen svými příběhy, ale i nádhernými ilustracemi Markéty Vydrové. Knížku jsme přečetli jedním dechem a myslím, že udělá radost každému dítku. Příběhy a dobrodružství malé děti doslova pohltí. Mohu jen a jen doporučit

Autoři knihy

Miloš Kratochvíl