Akvabela Akvabela komentáře u knih

Chlapec, moře a hvězdy Chlapec, moře a hvězdy Radek Adamec

Krásné ilustrace, příběh nevím zda byl pro děti úplně pochopitelný a tudíž přínosný.

26.12.2023 3 z 5

Chlapec a vánoční šiška Chlapec a vánoční šiška Katarína Buffová

Ilustrace pěkné, příběh velmi stručný nicméně pro nás nějak nepochopitelný.

26.12.2023 3 z 5

Hloupá husa a koza pitomá Hloupá husa a koza pitomá Isabel Abedi

Dětem 5 a 8 let se kniha moc líbila. Je hezky napsaná i ilustrovaná. Byly pobavené, jak kůzle i house vidí ty samé události úplně odlišně.

25.12.2023 5 z 5

Jak je to doopravdy s lidským tělem Jak je to doopravdy s lidským tělem Monika Alžběta Svobodová

Kniha se autorce opravdu povedla. Uvažuji o koupi. Moc hezky vysvetlene fungovani tela pro deti. I ja jsem se leccemu priucila.

19.12.2023 5 z 5

V naší škole je had V naší škole je had David Walliams

Uplne pecka to nebyla. Ilustrace me take neoslnily.

04.12.2023 3 z 5

Paddington se zabydluje Paddington se zabydluje Michael Bond

Moc milé čtení. Nejvíce vtipná mi přišla poslední kapitola. Děti mají příběhy medvídka Paddingtona moc rády.

01.12.2023 5 z 5

SpongeBob - Cyklistický závod SpongeBob - Cyklistický závod Scott Sonneborn

Povedená kniha. Pěkné ilustrace. Moc jsme se u ní nasmáli. Je opravdu hodně vtipná

29.11.2023 5 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Nepřijde mi to pro děti. Spíš pro mě. Já o tom zázraku vím, jen si na něj nějak v tom shonu neumím udělat čas. Děti (5 a 8 let) si po té co jsem přečetla asi 3 stránky odběhly hrát. Neudržely je u knihy ani ilustrace. A to se opravdu jinak nestává.

23.11.2023 3 z 5

Sherlock Holpes a ztracený diamant Sherlock Holpes a ztracený diamant Agnese Baruzzi

Moc povedená kniha. Pátrání po zloději se nám moc líbilo. Opravdu neotřelé zpracování. Doporučujeme všem.

21.11.2023 5 z 5

Chlapec v kopačkách Chlapec v kopačkách Markéta Bolfová

Opravdu povedená kniha, četla jsem ji dětem s nadšením. Bavilo mě to a děti také.

21.11.2023 5 z 5

Jak naučit Edu lítat? Jak naučit Edu lítat? Katarína Macurová

Krasne ilustrace a mily pribeh.

18.11.2023 5 z 5

Strašidelná škola Strašidelná škola Lenka Rožnovská

Kniha se mi moc líbila. Byla moc hezky a nápaditě napsaná. Děti z ní moc neměly, byly zrovna dost unavené a brzy usnuly. Přečtu jim ji ještě jednou. Doporučuji. Moc milé čtení.

10.11.2023 5 z 5

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Nedočetli jsme. Bohužel mě pohádky nebavily. Děti se po nich ani nesháněly. Mrzí mě to. Krásné ilustrace.

08.11.2023 2 z 5

Palace Pets - Zrzka Palace Pets - Zrzka Walt Disney

Krásné ilustrace a pár řádků textu. Příběh odpovídá pár řádkům textu.

06.11.2023 3 z 5

Strážkyně pokladu Strážkyně pokladu Jaromír Šlosar

(SPOILER) U této knihy jsme strávili 5 krásných večerů. Je napsaná krásným jazykem, moc hezky a plynule se čte a má opravdu zvláštní atmosféru. Nevýhoda byla, že děti nikdy nedoposlouchaly příběhy do konce, neboť velice rychle usnuly :-). U jiných knih se to tak rychle nestává. Kniha dle mého názoru neobsahuje pohádky jako takové, ale spíše taková strašidelná vyprávění o tom co se komu v kraji stalo ve spojitosti s různými "kouzelnými" bytostmi. Jediné co se mi tam nelíbilo byla jedna kapitola o tom jak unesly vojáci tatínkovi dvě dcery a obě (dospělý si snadno domyslí co nejdříve udělali vojáci dcerám) i tatínka zabili. To mi přišlo na dětskou knihu docela dost drsné.

03.11.2023 4 z 5

O modrém ptáčkovi O modrém ptáčkovi Nika Štěpánková

Milé příběhy, které se mi dobře četly a děti bavily. Moc hezky napsané.

22.10.2023 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Kniha byla opravdu hodně dobrá. Autorova fantazie a schopnost něco takového vymyslet a zapsat jsou neuvěřitelné. Zapalování cigaret jsem narozdíl od ostatních co zde píší nijak nevnímala. Trošku mi vadila ta erotická volání. Konec mě velmi překvapil.

18.10.2023 5 z 5

Jejda a Helemes Jejda a Helemes Miloš Kratochvíl

Povedená knížka s pěknými poučeními, která nevím jestli děti vždy úplně pochopily.

12.10.2023 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Chystala jsem se na tuto knihu dlouho. Pak jsem ji začlenila do čtenářské výzvy. Nenadchla mě, k dočtení jsem se musela opravdu nutit.

07.10.2023 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Četla jsem knihu do čtenářské výzvy. Neoslovila mě. K dočtení jsem se nutila.

07.10.2023 3 z 5