Strážkyně pokladu

Strážkyně pokladu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266977/bmid_strazkyne-pokladu-CuN-266977.jpg 5 6 3

Kouzelná knížka Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct pohádkových příběhů pro rodiče s dětmi a mladší školní věk. Tak jako kdysi K. J. Erben, B. Němcová či J. Š. Kubín chodili nejrůznějšími kouty naší země a zapisovali (často i dotvářeli) lidové pohádky, prochodil Jaromír Šlosar své milované Zadní hory v Beskydech a posbíral tucet rozprávek s nádechem tajemna, které nechává vyprávět babičku malé vnučce Maryšce. Magické příhody s vodníky, světlonoši, vílami, ukrytými poklady i Smrtí Jaromír Šlosar zasadil do jednoho roku v čarokrásné beskydské přírodě. Vyprávění doprovázejí neobyčejně půvabné barevné ilustrace malířky a učitelky Radmily Holubcové (mj. ilustrovala Čítanku pro 4. ročník ZŠ).... celý text

Akvabela
03.11.2023 4 z 5

(SPOILER) U této knihy jsme strávili 5 krásných večerů. Je napsaná krásným jazykem, moc hezky a plynule se čte a má opravdu zvláštní atmosféru. Nevýhoda byla, že děti nikdy nedoposlouchaly příběhy do konce, neboť velice rychle usnuly :-). U jiných knih se to tak rychle nestává. Kniha dle mého názoru neobsahuje pohádky jako takové, ale spíše taková strašidelná vyprávění o tom co se komu v kraji stalo ve spojitosti s různými "kouzelnými" bytostmi. Jediné co se mi tam nelíbilo byla jedna kapitola o tom jak unesly vojáci tatínkovi dvě dcery a obě (dospělý si snadno domyslí co nejdříve udělali vojáci dcerám) i tatínka zabili. To mi přišlo na dětskou knihu docela dost drsné.

eva096
25.05.2022 5 z 5

Krásná knížka pohádek z moravsko-slovenského pomezí. Vtáhne vás laskavé tajuplno. Myslím, že si mohou přečíst i dospělí.

assilem
01.10.2016 4 z 5