Všichni letí na koštěti

Všichni letí na koštěti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255093/bmid_vsichni-leti-na-kosteti-HlV-255093.jpg 5 41 11

Čarodějnice s kočkou letí na koštěti. Vtom zafouká vítr a sebere jí klobouk, potom mašli... A jak to všechno dopadlo, se dozvíte v tomto veršovaném příběhu.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co

Room on the Broom

Akvabela
07.10.2023 5 z 5

Máme moc rádi knihy této autorky. A rovněž podle nich zanimované pohádky.
Musím ocenit překlad do češtiny. Skvělá knížka.

simca9342
14.08.2023 5 z 5

Čarodějnice používá k letu koště. To ví každý, ale tenhle příběh není jen tak obyčejný.
V průběhu dlouhé procházky se čarodějnici ztratí vlivem nečekaných okolností několik osobních věcí. Pokaždé, když jakékoliv zvíře přinese nebo najde danou věc, sedne k čarodějnici " na čaj."
Koště se pomalu obsazuje , ale nikoho nenapadne další havěť odmítnout.
Dřevěná špejle bohužel nevydržela moc dlouho, na scénu vstupuje nenažraný drak a vypadá to, že bude tragicky konec veršované pohádky. Zachrání ježipaní někdo?

Knihomolka506
18.06.2023 5 z 5

Čarodějnice leti na koštěti. Ale není sama . Jak napovídá název rýmovaného příběhu smeták na podlahu si postupně zkouší každý. Nejen kočka :)

florentinas
04.11.2021 4 z 5

Pěkně rýmovaná kniha s hezkým příběhem

Freechappi
21.09.2021 5 z 5

Krásná knížka, hezké ilustrace a musím říct, že překlad se vážně povedl. Viděla jsem nedávno na Déčku krátký animovaný film a jak jsem zvyklá na knižní verzi, tak jsem z té filmové byla taková rozpačitá.

Kattie
24.05.2020 5 z 5

Jedna z mála knížek s delším textem, které syn pochopil a vydržel u celého jejich textu už v necelých dvou letech, aniž bych musela text zkracovat nebo převyprávět. A jedna z mála knih, které mě baví číst pořád dokola :).

muchomurka
30.03.2019 5 z 5

Krásná knížka, na kterou jsou narazila náhodou a jsem za to ráda. Moc se mi líbily ilustrace, text mi přišel dobře zveršovaný, měl hlavu a patu a ten závěr, to bylo úžasný.

bibi.r
27.11.2017 5 z 5

Velmi pěkná a vtipná :).

Pajalada
10.08.2016 4 z 5

Moc pěkně zpracovaná kniha pro děti a to jak textem tak obrázky. Dcerka, necelé 3 roky, má tuto její knihu moc ráda a já také.

SonaH
02.03.2016 5 z 5

Opakuji v podstatě to, co jsem napsala i u jejích ostatních knížek: Knížku jsem četla v angličtině, takže nemohu hodnotit překlad. Text jsem překládala 2,5leté dcerce sama a pouštím ji to i nazpívané na youtube v angličtině, protože je to moc pěkné. Nejdřív jsem si myslela, že to na ni bude moc složité, ale všechno pochopila a musím ji o čarodějnici vyprávět několikrát denně, stejně tak jako Gruffalinku a Gruffalo. Autorka ma i další nádherné knížky, takže u nás naprosto letí. V angličtině se dají koupit i tzv. Activity Books se samolepkami a úkoly. Opravdu moc hezké i pro tak malé dítě jako je to moje. Bohužel nemohu hodnotit v ČJ.

Karcoolka2210
31.10.2015 5 z 5

Julia Donaldson má jedny z najlepších kníh pre deti. Originálne príbehy, písané ako rýmovačky, super sa to číta, hlavne nahlas ako rozprávky na dobrú noc. Netuším ako si s prekladom poradili v Čechách alebo na Slovensku. Ja ich poznám iba v angličtine a v origináli sú naozaj super :) AJ

Julia Donaldson
britská, 1948
2014  89%Gruffalo
2015  93%Všichni letí na koštěti
2014  86%Gruffalinka
2018  88%Dráček Zog a princezna Rebelka
2017  84%Princezna Zrcadlenka

Kniha Všichni letí na koštěti je v