Dráček Zog a princezna Rebelka

Dráček Zog a princezna Rebelka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385431/mid_dracek-zog-a-princezna-rebelka-3Xn-385431.png 4 25 7

Víte, čemu se učí malí dráčci v dračí škole moudré slečny Drakounové? Učí se tam létat, řvát, chrlit oheň, ale taky chytat princezny nebo bojovat s rytířem. Dráček Zog je tím nejsnaživějším ze všech žáků, ale také tím, komu se nevyhne žádná pohroma. S každou zkouškou (a každým úrazem, modřinou nebo ochořením) se zdá, že je jeho sen o získání zlaté hvězdy pro toho nejlepšího vzdálenější a vzdálenější. Když se ovšem do věci vloží princezna Ella, jde všechno snáz a Zog s její pomocí nakonec dosáhne vytouženého cíle. Ella totiž není jen tak nějaká princezna – je to pořádná rebelka! Nažehlené šatičky a drahokamy jí nic neříkají, raději by cestovala po celém světě a pomáhala potřebným. A přesně to také udělá – na zádech dráčka Zoga! Kdo to volá o pomoc? Mořská panna, která se spálila na sluníčku? Nachlazený lev? Nešťastný jednorožec? Stačí zavolat létající ambulanci, která najde lék na každé trápení! Dramatický, vtipný a skvěle ilustrovaný příběh hvězdné dvojice autorů Julie Donaldson a Axela Schefflera, jejichž knihy pro děti jsou známé a oblíbené po celém světě, do češtiny brilantně přebásnil Robin Král, mladý český básník, textař a překladatel, autor mnoha úspěšných knížek pro děti, za něž získal mj. prestižní ocenění Magnesia Litera či Zlatá stuha.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Ella & Max

Zog, Zog and the Flying Doctors

muchomurka
01.07.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, do půlky dobré, ale něco tomu chybělo. Moc nechápu, jakým právem strýc princeznu zavřel do věže a zakázal jí dělat to, co chtěla. Kdyby rodiče, tak budiž, ale nějaký strýc? No, stačilo z knihovny.

Freechappi
21.09.2021 4 z 5

Líbila se mi tak do dvou třetin. Jiné autorčiny knížky se mi líbí více.

Kattie
24.05.2020 5 z 5

Máme v angličtině, tak převypravuji, i bez veršů se synovi kniha moc líbí. V angličtině opět pěkná hra s jazykem, jako u ostatních knih, které dvojice vydala. Určitě si českou verzi půjčíme v knihovně a doufám, že vyjdou v ČJ i další knihy, protože jsou nádherně ilustrované, mají nápad a děti je mají rády.

bibi.r
06.01.2020 2 z 5

2,5*
Knihu vytvořila zavedená autorská dvojice, která má na svědomí mimo jiné i naprosto skvělého Gruffala.
Tentokrát jsou pro mne, ale verše i příběh méně zajímavý a chytlavý. Snad příště.

Natique
22.10.2019 5 z 5

Nádherně ilustrovaná krásná veršovaná pohádka.

Svica
29.07.2019 5 z 5

Krásná, krátká kniha, která děti určitě nadchne.

Karcoolka2210
21.02.2019 5 z 5

Julia Donaldson je moja srdcovka, jej príbehy sú veľmi zábavné, no najmä v angličtine majú úžasné rýmovačky a výborne sa to číta nahlas. Odporúčam! AJ

draci pro děti pro děti od 5 let lékařky poezie pro děti

Julia Donaldson