Gruffalo

Gruffalo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218932/bmid_gruffalo-SkN-218932.jpg 4 94 23

Knížky z této řady se díky svým originálním příběhům a ilustracím, staly jedněmi z nejčtenějších obrázkových knih na světě. Rádi bychom je přiblížili i vám. Jsou určené především pro první čtení a čtenáře, kteří si znalost čtení procvičují. Vstupte tedy s námi do černého lesa, odhalte kdo tam žije a prožijte neuvěřitelné.. Čtivě napsané, moderní, zábavné, vtipné, místy i trochu strašidelné příběhy o příšeře Gruffalovi dětem ukážou, že i to nejhroznější monstrum nemusí být ve skutečnosti tak děsné. 30 minutový film znáte z vysílání ČT.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Svojtka & Co

The Gruffalo , 1999

lenka0383
08.02.2023

Máme doma anglickou verzi a pak české pohyblivé leporelo, kde ale chybí první polovina příběhu, takže příběh úplně ztrácí pointu. Gruffala doporučuji, leporelo ne.

pajuu
02.12.2022 5 z 5

Precteno v nemcine :) Grüffelo je proste super.

Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Krásná rýmovaná pohádka, krásné obrázky. Tato knížka patří mezi velmi oblíbené a já jí už znám nazpaměť :-)

Freechappi
21.09.2021 5 z 5

Dva měsíce jsme ji dvouleté dceři četli denně a stejně mi to nevadilo. To asi mluví za vše.

florentinas
21.09.2021 4 z 5

Hezké ilustrace, pěkný rýmovaný příběh :)

Hugoline
08.09.2021 4 z 5

Syn dostal od kamarádky žijící v Anglii plyšáka Gruffala, do té doby jsem tuto postavu neznala. Když jsem v knihkupectví narazila na tuto knížku, byla jsem ráda, že se dozvíme příběh vězící za touto pohádkovou bytostí. Příběh je milý, bystrý a vtipný.

jarkaska
01.01.2021 5 z 5

Nejoblíbenější kniha vnučky, čteme i několikrát za den.

muchomurka
04.09.2020 4 z 5

Tahle knížka mě hodně překvapila. Jsem myslela, že to bude něco jako Disneyovka a ono ne. Nápad, provedení i pointa byly super. Ještě, že jsem ji nezavrhla předem.

Litocha
03.02.2020 4 z 5

Veršovaná knížečka nabádající, abychom si dali pozor na to, co si přejeme (co si vymyslíme, stvoříme). Protože Barbucha je jedna z mých oblíbených postav, oblíbila jsem si nejen Gruffala, ale hlavně mazanou myšku.
Krásně se čte nahlas (mně překlad nijak nevadí, ale chyby v textu dojem trošku kazí), opakování a aktualizace veršů i jejich expresivita doplněná hezkými obrázky moje dítko zaujala. Jen na něj asi Gruffalo zapůsobil sympatičtěji, než bylo zamýšleno. Vyzvídá totiž na mně, kdy se s myškou budou kamarádit.

haha_ja
17.03.2019 4 z 5

Knihu jsme měli zapůjčenou se synem z knihovny. Po přečtení si ji syn natolik oblíbil, že jsem ji zakoupila a zařadila do naší domácí dětské knihovničky. Ano, překlad by místy mohl být lepší, ale oceňuji veršovanou formu příběhu, která je pro děti poutavá. Rovněž celostránkové ilustrace jsou krásné. Měla jsem obavy, zda náš 3 a půl letý syn nebude mít ze samotného Gruffala strach, ale mé obavy se naštěstí nenaplnily. I přes drobné nedostatky knihu doporučuji. Myslím si, že má své kouzlo.

Luciiis
12.03.2019 5 z 5

Knížka tak akorát do ruky. Dvou a půl letého syna láká formátem i ilustracemi a vlastní příběh vše dokresluje. Je čtivý, krásně se rýmuje, díky čemuž si syn spoustu částí pamatuje a cituje.
Postavička Gruffala by se mohla zdát na první pohled strašidelná, ale v příběhu se to nijak nepromítá. Důraz je na chytrou myšičku, která přechytračí všechny, kdo by si ji snad chtěli dát k svačině, tedy i Gruffala.

wiix
30.11.2018 4 z 5

Krásny a poučný príbeh o strachu, predsudkoch, huncútstve.

SweetbabyDi
14.09.2018

Muslim rict, ze jsem rada, ze jsem nedala na negativni rezcenze a prwsto zaslal do knohy a knihu koupila. Mezi totiz ten prostor prijfe izasny. Jak je to i zveršovaný. Mame knihu van anglictine ale kluci ji miluhou a tak jsem ji kouoila i v cestine.

Kattie
13.07.2018 5 z 5

Příběh super. V češtině se možná tolik nevynikne, je fakt, že v angličtině to je opravdu lepší, ale i tak to je hezká knížka, co se dětem líbí.

Dáma s hrnstjm
27.06.2018 3 z 5

Neobvyklý námět, pěkné ilustrace - zkaženo příšerným textem, který jsem nakonec ignorovala a vyprávěla podle obrázků vlastními slovy.

Pajalada
10.08.2016 4 z 5

Úžasná kniha pro děti, jen ten český překlad je opravdu do nebe volající ostuda....

SonaH
02.03.2016 5 z 5

Knížku jsem četla v angličtině, takže nemohu hodnotit překlad. Text jsem překládala 2,5leté dcerce sama a pouštím ji to i nazpívané na youtube v angličtině, protože je to moc pěkné. Nejdřív jsem si myslela, že to na ni bude moc složité, trošku se i bála, ale pak ho chtěla znovu a znovu a musím ho vyprávět několikrát denně, stejně tak jako Gruffalinku a Všichni letí na koštěti. Autorka ma i další nádherné knížky, takže u nás naprosto letí. V angličtině se dají koupit i tzv. Activity Books se samolepkami a úkoly. Opravdu moc hezké i pro tak malé dítě jako je to moje. Bohužel nemohu hodnotit v ČJ.

medialstar
02.01.2016 5 z 5

Gruffalo je prostě úžasná postavička. Ač nejsem cílová skupina, nedokážu odolat. Překlad je věc druhá..

dantic
24.08.2015 odpad!

Kterak nenápaditým unylým překladem zcela zabít hezkou knížku. Stoprocentně zmarněná šance... Originál čtyři hvězdičky, české vydání nula.

Jelitovna
13.04.2015 4 z 5

Gruffalo se nám líbil moc, ale ony dvě chyby u tak krátkého textu jsou natolik trapné, že ubíráme hvězdičku.