akdar72 akdar72 komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Líbila se mi o trochu víc než první díl. Doporučuji.

14.01.2017 5 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

V druhém díle se mi líbil historický, ale i sociologický popis postojů Němců před, během a hlavně po 2. světové válce. Určitě si přečtu i třetí díl.

27.12.2016 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Ich forma nastíní psychologii jednotlivých aktérů doby. Je to krásné čtení jedním dechem, a zároveň šokující...

30.11.2016 5 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Opět perfektně napsané.

27.10.2016 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Krásná kniha. Přečetla jsem od autorky hodně knih, ale ta to řadí hned po rodinné sáze Pod africkým sluncem jako druhá nejlepší.

21.10.2016 5 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Moje druhá kniha od autorky a jsem opět nadšená, napínavé až do poslední stránky. Těším se na další...

19.09.2016 5 z 5

Zakázané cesty Zakázané cesty Charlotte Link

Paní Link se stává mou další oblíbenou spisovatelkou. Elizabeth čtenář pochopí až na posledních stránkách knihy. Moc dobře popsané historické události této doby.

28.06.2016 5 z 5

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Moje první kniha od autorky, velmi čtivá, do poslední stránky napínavá. Těším se na další.

04.05.2016 5 z 5

Milovat Milovat Danielle Steel

Další krásný a dojemný příběh od mé oblíbené spisovatelky.

07.04.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Opět drsná realita, byť oproti Rok vdovou či Pravidel moštárny, trochu více přitažené za vlasy.

05.04.2016 4 z 5

Gentlemani z Harvardu Gentlemani z Harvardu Erich Segal

Krásně popsané příběhy několika odlišných osobností, od studií po zralý střední věk. Ambice, předpoklady, úspěchy, prohry, zklamání, osudové tragédie.... Tohle je přesně život. Děkuji pane Segal... Těším se na další Vaši knihu.

24.03.2016 5 z 5

Glencoe Glencoe Charlotte Lyne

Román plný odvahy, síly, hrdosti, zloby a lásky....V první polovině jsem se trochu ztrácela, druhou jsem přečetla jedním dechem.

29.02.2016 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Diana Norman

Opět nádherné čtení, těším se na poslední díl.

10.11.2015 5 z 5

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

Úplně jiný styl mé oblíbené autorky. Více, než příběh hlavní hrdinky, jsem se zamýšlela nad problémy ostatních žen v knize. Svazují nás a ubíjí komplexy, kterými většinou trpíme celý život zcela zbytečně. Těším se na další díl.

30.08.2015 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Kapitulací Německa pro oběti války zdaleka nic neskončilo. Neměli kam jít, nevěděli nic o své rodině... Přišli o všechen majetek.. S hrůzou jsem četla pobyt malého Toma v koncentračním táboře a se stejnou hrůzou jeho život po osvobození, než se shledal se svou maminkou..

18.07.2015 5 z 5

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Nádhera. Krásný pohled na propletené osudy několika lidí. Zajímavě napsaný příběh formou dopisů a vzpomínek postupně očima jednotlivých postav.

15.07.2015 5 z 5

Dvojí svět Dvojí svět Danielle Steel

Nádherná kniha. Obdivuji paní Steell, kde nachází náměty na své příběhy. I tato kniha Vás donutí zamyslet se nad svým životem...

13.07.2015 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Opět pěkné čtení. Mně připadal nejslabší druhý díl.

07.07.2015 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Těším se na další.

11.06.2015 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Dočtěte až do konce, byť se to může zdát těžké. Zamyšlení se po přečtení knihy stojí zato.

08.05.2015 5 z 5