akcive11 akcive11 komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

U autora jsem během čtení zjistila, že mě od něj více baví příběhy odehrávající se v Praze. Situace v hlavním městě umí krásně barvitě a pravdivě popsat. Mám ráda jeho styl humoru a pohledu na svět. Každá jeho kniha jsou dobře investované peníze i čas!
Vlastním všechny jeho vydané knihy, jsem velký fanoušek. Držím palce při dalším psaní.

18.03.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Co se týče 6ti případů Eriky Fosterové autor na střídačku v knihách prozrazuje vraha. Důvodu nerozumím, ale jako milovník kriminálních případů mám samozřejmě ráda ty příběhy, kde během knihy podezíráte snad každého a stejně vás konec překvapí, protože jste se se svým několikátým, pozměněným tipem na vraha prostě netrefili.
I přesto dokázal v ději vymyslet velmi napínavý závěr.

18.03.2021 4 z 5

Noční klub Mars Noční klub Mars Rachel Kushner

S tak příšerným stylem psaní jsem se dlouho nesetkala. Autorka vypráví příběh,.. střih, vypráví o něčem jiném, ..střih a zase o něčem úplně mimo,..střih vrací se zpátky k tématu vězení,.. střih. Mozaika, která neudává celek. Příliš zbytečností, které netvoří děj.
Překvapuje mě tolik pozitivních hodnocení, za mě se kniha nedala smysluplně číst. Vůbec mi nesedla a místy mě až vytáčela. Je mnoho seriálů na toto téma, kde je skvělé zpracování. Proto jsem měla ke knize velká očekávání a místo toho přišlo velké zklamání.
Nedoporučuji.

08.03.2021 odpad!

Silo Silo Hugh Howey

Za mě velmi přeceňovaná kniha. 482 stran o ničem, celý příběh je o žití a fungovaní lidí v Sile a jejich běhání nahoru a dolů po nekonečných schodech.
Do čtení jsem se pustila plná očekávání, že kvalitou bude dílo dosahovat rozměrů Divergence nebo Hunger Games. Bohužel nedoporučuji.

04.03.2021 1 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Krásný, dojemný, citlivý příběh o Palestinsko-izraelských vztazích, o lásce a naději, víře v lepší svět, v budoucnost.
Podoba s autorem Khaledem Hosseini a jeho dílem Lovec draků.

04.03.2021 5 z 5

Bílé dveře Bílé dveře Olga Scheinpflugová

Opět krásná kniha od této autorky. Její příběhy vám vždy mají co nabídnout, otvírají vaši mysl. Vede k zamyšlení a i k poznání sama sebe.
Krásně zobrazené mezilidské vztahy, obětavost matky ke své dceři a idealismus mládí dcery.

02.03.2021 5 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Kniha se čte velmi dobře, zato děj pokulhává. Celý příběh je o tom dostat zběhlého kolegu, který stále uniká.

02.03.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Začátek knihy mě dohnal k slzám, tak autentický příběh, že nelze jinak, než se do něj celý ponořit.
Pasáž z Jižní Ameriky mě bohužel chvílema až nudila.
Během čtení si pokládáte otázku, zda je Miko schopný ze msty chladnokrevné popravy,..v napětí vás autor nechá až do samotného konce.

02.03.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stejně jako u druhého dílu autor prozradí vraha v první polovině knihy, čímž se kniha pro mě stává méně napínavou. Jste ochuzen o to hádání a tipování, kdo by mohl mít vraždy na svědomí. I přesto se kniha opět velmi dobře čte, svižně.

13.02.2021 4 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Kniha byla pro mě velké zklamání, ztráta času.

06.02.2021 odpad!

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Třetí příběh s Erikou Fosterovou a pro mě nejlepší! Velmi silný a emotivní závěr.

06.02.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Chybělo mi závěrečné odhalení. V knize autor prozradil totožnost vraha zhruba uprostřed příběhu. Tím se pomalu ztrácela napínavost děje. I přesto velmi dobře napsané, čtivé.

01.02.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla za 2 dny! :) Když se v detektivních příbězích chopí hlavní role ženská postva, mám většinou problém se s postavou sžít a mít jí ráda. Nevím, čím to je. Jejich postavy se mi zdají být nesympatické, buď jsou příliš arogantní, sebestředné, tvrdé nebo manipulativní, lehkovážné. V Bryndzově podání Eriky je zásah do černého. Jsem nadšená, jak samotným příběhem, tak hlavní postavou. Kdo ještě nečetl, vřele doporučuji. Těším se na další díly, od kterých se nebude dát odtrhnout.

23.01.2021 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

V 5. díle se pomalu vytrácí energie a napětí děje. Kniha je dobrá, velmi čtivá, ale díly 1-3. daly tak vysokou laťku, kterou nelze překonat. Za mě se pan Lagercrantz ujal dobře volného pokračování Milénia, i když v tomto díle, kdybych neznala knihy předchozí, těžko hledala hlavní postavy. Hlavní děj je rozkouskován do několika dějových linek a Lisbeth a Mikael jsou nyni jedni z mnoha postav tvořící celý příběh.

11.01.2021 3 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Krásné vyprávění staré paní o jejím životě a mezilidských vztazích. Zéjména vztahu mezí ní, jako prababičky a její pravnučky Jany. Knihu autor napsal již v roce 1944 a je až s podivem, jak lze aplikovat moudra a pohled na svět i do dnešní doby, již skoro 80.let od jejího vydání.
Knihu jsem dostala od své milované babičky a zamilovala jsem si jí od první chvíle.

06.01.2021 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Fakta pomalu se deroucí na povrch společnosti..náročné čtení. Těžko pochopitelné pro obyčejného smrtelníka. Cesta na špičku ledovce je vždy strmá a k dosažení cíle vyžaduje opakovaně sejít z cesty. Touha po moci a penězích zakalí mysl a zaprodá duši,..

04.01.2021 4 z 5

Několik krátkých příběhů, které se stylem psaní neodlišují od příběhů vydaných v celých knihách.

26.12.2020 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Velmi silný a emotivní příběh, z kterého vás zamrazí.

26.12.2020 5 z 5

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Bohužel mě kniha vůbec neoslovila. Jak již psali mnozí, nejlepší na knize je závěr a doslov.
Mám ráda knihy od Remarque, mají hluboký příběh, dokáží vás vtáhnout do děje a nepustit. Tato kniha ve mně nezanechala vůbec nic. Možná pocit, že jsem trávený čas nad tímto příběhem promarnila.

15.12.2020 1 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Styl psaní pana Browna je úchvatný, bohužel dvě dějové linky odehrávající se v Nasa a v Bílém domě mě úplně nenadchly. Od autora mám raději knihy s historickou tématikou.
Hlavní hrdinkou je nyní Rachel, dcera senátora.

08.12.2020 3 z 5