ajla5 ajla5 komentáře u knih

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Dokonalý popis války a lidí po ní a v ní.

14.01.2018 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Klasická romantika, plná vášně a touhy. Během čtení se objevily postavy z knihy Překroč svůj stín. Ta mě moc neuchvátila, ale po přečtení této knihy jí dám ještě šanci. Chci prostě vědět ještě víc, Jinak k této knize: prostě Ryan se nebojí!

13.01.2018 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Ani ji nedočtu. Prostě mě to nezaujalo.

05.01.2018 1 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Hezký příběh, ale chvíli zmatené. Konec mi přišel uspěchaný.

31.12.2017 3 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Raději si dojděte pro nápoj a pozor budou spoilery. kniha začala pomalu a rozvláčně, až jsem si říkala, proč ten humbuk kolem knihy. Všichni jen tak plkali v hospodě jako kavárenští povaleči. Pak se kola roztočila...
Začátky ve slumu jsou zářivé a jasné, lidé milující, všude samé naděje a jednorožci. Do toho začnou záblesky temnoty, jako opravdu TEMNOTY. Lin se otáčí opravdu špatným směrem a dělá pochopitelné chyby.
A vy se s ním radujete a jste šťastní a vyděšení a nenávidíte a milujete a jste milováni a podváděni a zase se zvedáte.
Moc jsem se zasmála u šití ran ve slumu. Johnny Cigar je studnice optimismu.
Dále pasáž s Lisinými stehny - nádhera!
Pak pojetí absolutní komplexnosti - jednoduché, hladké a tak srozumitelné.
A hlavně Vikramova pasáž:
"Chlap si musí najít dobrou ženskou..."
Samozřejmě také Prabhákar.
"Chválit lidi za jejich zády je hrozně nefér, protože jediné, čemu se nemůžeš bránit, je dobro, co o tobě lidi napovídají."
"Muži vedou války kvůli zisku a zásadám, ale bojují v nich o ženy a území.
"Existují jen tři typy hrdinů: pobití, potlučení a pochybní."
"Jediná síla, jež má nějaký reálný smysl, je síla usilovat o lepší svět."
"Žádný člověk a žádné místo není bez války."
"A takhle to s námi je. Klademe jednu nohu dopředu, pak druhou. Vzhlížíme vždy znovu a znovu ke světu, který se na nás někdy zaškaredí a jindy usměje. Myslíme. Konáme. Cítíme. Přispíváme svou troškou k přílivům a odlivům dobra i zla, které zalévají svět a zase se z něj stahují. Vláčíme svůj kříž vstříc naději další noci. Ženeme svá odvážná srdce vstříc příslibům nového dne. A to vše s láskou: s vášnivým hledáním pravdy jiné , než je ta naše. S touhou:čistou, nevýslovnou dychtivostí po spáse. Dokud osud čeká, žijeme. Bůh nám pomáhej. Bůh nám odpusť. Žijeme dál."
Vím, že je Lin zločinec a udělal spoustu chyb, ale ten příběh je skvělý a čistý.

§

24.12.2017 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Delší dobu jsem se nemohla začíst. Ale zcela jsem propadla Adamovi. Lásku Ellie ke Kassielovi jsem moc nechápala. Byl mi sympatický asi ve dvou scénách. Takže jsem dost nespokojená s koncem příběhu. Také byla v knize spousta chyb. Ale Adam...

03.12.2017 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Knihu jsem četla poněkolikáté. Líbí se mi ta vůně rozpáleného prachu, skoro neslyšně se pohybujícího hmyzu a neustále se měnícího počasí. Při čtení úplně cítím to sílící napětí a přicházejícího zmaru, stejně jako postavy v příběhu. Ale zatímco já mohu kdykoliv přestat číst, oni jen těžko uhnou svému osudu.

09.11.2017 4 z 5

Můj bratr Mesiáš Můj bratr Mesiáš Martin Vopěnka

Příběh napsaný, jako když jdete na dalekou pouť. Všechny kroky jeden za druhým, přes hory a roviny, kolem nepřátel a v objetí příznivců, hlad i dostatek... Moc pěkné. Konec mě nepřekvapil -dokonalé.

06.11.2017 3 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Skvělé! Příběh se rozvíjí, postavy zabarvují a tma houstne! K tomu ty Ilustrace! Sirius v té tmě ani není vidět. A když si připomenu tu samou scénu ve filmu, tam bylo světlo jak v poledne....

04.11.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Pozor, spoiler!

O téhle knize jsem slyšela samé superlativy. Knihu jsem tedy zakoupila a začala číst. Po chvíli jsem se koukla na zadní stranu knihy a podle anotace jsem si řekla: To nevypadá dobře. Čtu a čtu, a najednou si říkám, někdo okopíroval z mojí hlavy mého vysněného muže. Jak se příběh chýlil ke konci, trochu to začalo drhnout, ale i tak moc pěkná kniha. ALE: Ten konec, jako vážně? To si nikdo, a už vůbec Rune, nezaslouží. Jdu si pro další kapesníky a chci film. I když je to sladkobolná růžová knihovna, kterou drsní muži a lepé intelektuálky pohrdají. Howgh!

01.10.2017 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Nelíbilo se mi to. Stránky jsem přeskakovala a dočetla jsem jen ze zvědavosti na konec.

01.10.2017 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Samozřejmě jsem po dočtení Cizinky byla napjatá. Zůstane Claire s Frankem nebo bude nějak s Jamiem? Nebo, co vůbec se stane? Možností je tolik. A já jsem samosebou zapřisáhlý romantik, navíc rozmazlený mým mužem. Vzala jsem tedy druhý díl do rukou a že je to pěkná bichle, na několik dní jsem vypustila posilování. Ale stále ta otázka: Co proboha paní Gabaldonová může ještě s mými hrdiny vyvádět? Vážně 951 stran? Co jim může chtít udělat a čím je protáhnout? Po přečtení už vím. Všechno a vším. A zdaleka nekončí. Užijte si jízdu.

25.09.2017 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Moje další srdcovka! Na konci jsem bohužel brečela. Kéž by všechna nedorozumění končila tak dobře a laskavě. Toby byl velice trpělivý a plný lásky a taky asi strašně sám.

02.09.2017 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Chvílemi zábavné čtení. Získala jsem spoustu nových informací. Bohužel později mi to připadalo rozvleklé.

31.08.2017 2 z 5

Dokud nemáme tvář Dokud nemáme tvář C. S. Lewis (p)

Popis bohů a lidí mě přesvědčil, že jsou oba tábory stejné. Zatajování, neupřímnost, údajné lásky... A přitom jediná plná absolutní lásky je Psýché. Kupid ani ostatní mě nepřesvědčil. Jak se všichni (kromě Psýché) snažili vystupovat v tom nejhezčím světle, aby o nic nepřišli, co nejvíc urvali... Ne, vlastně Baria byl také fajn, ale jak ho drtila z jedné strany královna a z druhé láska k vyvolené... Opravdu těžké čtení. Musím na to pořád myslet a velmi mě ten příběh tíží. Stále jsem čekala na rozuzlení nebo obrat k lepšímu. Když už jsem si myslela, že znám něčí důvody nebo vidím určité vysvětlení, znovu se to otočilo a vyhodilo mě to s úšklebkem na mráz. Knihu budu určitě číst opakovaně, dokud na to nepřijdu. Anebo je všude samota a beznaděj.

31.08.2017 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha je o čistém zlu a bezmoci. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Můj muž, když viděl, jak si koušu nehty a mám stažený obličej, říkal, ať se podívám na poslední stránku, abych měla klid. Ale neudělala jsem to. Myslím, že popis právního systému je přesný.

22.08.2017 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Knihu mi kazila Camryn. Ne, opravdu jsem jí tolik Andrewa nezáviděla.... ale připadala mi taková ukňouraná, stále se muselo všechno točit kolem ní... Jenže - pak jsem si řekla: ¨Nebuď k ní tak kritická, prostě je povahou víc smutná, nejistá a vylekaná.¨ Andrew je prostě poklad- vtipný, mužný...
Ještě, že drží slovo a má v sobě tolik lásky a vůle.

No, ale ke konci jsem dost přeskakovala.

18.08.2017 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Už jsem si myslela, že to bude moje velice oblíbená kniha. Bohužel ke konci to přestal být komorní příběh a nějak se to rozplizlo.

05.08.2017 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Chvílemi napínavé a zajímavé, ale postavy mi nepřišly dostatečně živé. A to rozhodně netrpím předsudky vůči nadpřirozeným postavám. Uvidím, zda si dám druhý díl.

02.08.2017 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Už se těším na další.

01.08.2017 4 z 5