AjinQa AjinQa komentáře u knih

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale to stačilo. Čekala jsem od toho možná o trošku více, protože jsem na tuto knížku slyšela samou chválu.
Anna byla jako hlavní hrdinka vcelku příjemná. Akorát mi někdy připadala přehnaně žárlivá.
Étienne byl takový "slaďouš". Hned jsem si ho oblíbila.
Konec mi přišel lehounce unáhlený.
Knihu určitě doporučuji, ale kvůli malým nedostatkům dávám 4*.

06.07.2016 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tak strašně mě mrzí že tahle série už končí. Když jsem dočetla první díl, nikdy by mě nenapadlo, jak strašně se do téhle série zamiluju. Že mě bude mrzet že to skončilo Ale stalo se tak. Strašně bych chtěla poděkovat autorce, že se ji tak moc povedlo napsat tuhle sérii. To jak popisovala Juliette.. Ožívala mi úplně před očima . Prožívala jsem s ní každý okamžik.
Všechny postavy mi tak moc budou chybět. Juliette, Aaron, dokonce i Adam a hlavně Kenji.
Dobře, nebudu tady psát tak moc melancholicky.
Tahle kniha podle mě byla nejlepší ze všech tří dílů. Nejlépe si mi četla. Viděli jsme jak moc se Juliette změnila a jak se měnilo její okolí.
Jediné co mě trošku zklamalo, byl konec. Ale jediná chyba bylo to, že CooBoo nepřeložilo poslední dvě kapitoly. To bude asi tím. Doporučuji si ty kapitoly přečíst. Odkaz je v zajímavostech.

23.06.2016 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Upřímně? První díl mě vůbec nebavil a tenhle jsem hltala stránku za stránkou. Je opravdu miliónkrát lepší než Jsem roztříštěná.
Juliette se konečně začala chovat normálně a tím se pro mě stala opravdu příjemnou hlavní hrdinkou. Myslím, že to bylo i kvůli stylu jakým autorka napsala tuto knihu. Myšlení Juliette bylo opravdu zajímavé.
Adam mě pořád bohužel štval. Choval se místy jako malé děcko.
Příběh se konečně začal pomalu posouvat dále. Neskutečně jsem si v tomto díle ještě více oblíbila Warnera.
Doporučuju si tuhle knihu přečíst, i když se vám nelíbila jednička. Tenhle díl za tohle opravdu stojí.

23.06.2016 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Fajn kniha. Autorka píše opravdu skvélým způsobem. Hned po první stánce jsem se začetla. Sice mi trvalo knihu přečíst, ale i tak jsem si ji užila. Hlavní postavy sympatické, děj super.
Doporučuji. Ale přesto dávám jen 4*.

20.06.2016 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tahle knížka je taková blbost, až je to vlastně celkem dobré.
Dobře se to četlo, ale nechápu jak mohla autorka příběh tak na 280 stran napsat do 528 stan dlouhé klišé. Kniha je prakticky jenom o tom jak se Tessa hádá s Hardinem, usmíří se a pak mají sex. Nejvíce mě asi bavila pouze první půlka knížky a tu druhou jsem dočetla s přinucením.
Tessa byla někdy taková naivka, až to nebylo možné. Párkrát jsem si klepala na čelo, co to dělá.
Hardin. To byl prostě jedním slovem kretén. To jak se k Tesse něky choval.. A že ona to vytrpěla..
Jediné co mi celkem vytřelo zrak, byl konec. Ten se autorce poved. Jen kvůli tomu si asi přečtu druhý díl na Wattpaddu.
Jak už jsem řekla, knížka je vcelku dobrá, stojí za to si ji přečíst, ale já osobně bych si ji nekupovala. Celkem ztráta peněz.

20.06.2016 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Opět skvělá kniha této fenomenální autorky.
Trochu jsem se bála, že Princ nebude tak dobrý jako jednička. Bála jsem se zbytečně. Autorce se opět podařilo zatáhnout mě do doby a přečíst knihu jedním dechem.
Hlavní postavy nezklamaly. Tessu jsem si oblíbila možná i o něco více než Clary. Will a Jem, o nich ani raději nebudu mluvit. Will je u mě stále na první příčce v oblíbenosti. Vedlejší postavy taky super.
Opět doporučuji přečíst si tuto knihu. Nemůžu se dočkat na Mechanickou princeznu, až zaplní prázdné místo na mé poličce vedle předešlých dílů. A říkám vám, lidi, máte se na co těšit.

19.06.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Upřímně, knihy jsem si na internetu všimla jen díky obálky. Tohle je na téhle knížce jedno velké plus. Říká se, nesuď knihu podle obalu, ale tady to jinak nejde.
Knížkou jsem proletěla za dva dny a nelituju toho. Četla se fakt skvěle. Příběh mi připadal o.k. , ale vypadalo to trochu jako slátanina pár knih. (Selekce, Hunger Games, atd.) Jde vidět, kde se autorka inspirovala. Ale to mi vůbec nevadilo.
Hlavní hrdinové mi připadali příjemní. Mare se mi nezdála taková naivka jak jiné knižní hrdinky. Mavena jsem měla trochu raději než Cala. (Trochu toho lituju.)
Knihu určitě doporučuju. Dobře se čte a upřímně, na poličce vypadá skvěle. Proto dávám 5*.

13.06.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tuhle knížku jsem vzala do ruky, až potom co jsem viděla film. Trošku toho lituji že jsem si ji nepřečetla dříve.
Charlie - Nebyl normální a věděl to. Určitě byl skvělý "vypravěč". Myslím si, že způsob jakým ho autor popisoval, donutil každého aby viděl svět jeho očima. Líbilo se mi, jakou proměnou jeho charakter prošel.
Další plus v této knize byly "citáty", možná spíše věci které Charlie řekl či napsal.
Za mně teda určitě 5 zasloužených hvězdiček. Doporučuji přečíst tuto knihu před tím, než uvidíte film.

04.06.2016 5 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Nechápu jak tahle kniha může mít jenom 75%.
Já si ji náramně užila. Jakožto WoW hráčka jsem se rozhodla tuto knihu ukrást bratrovi z jeho poličky. Nelituju toho.
Kniha je čtivá a místy i napínavá.
Arthas je prostě moje nejoblíbenější postava z celého Warcraftu a tou i zůstane. Jeho příběh mně prostě ohromil.
Upřímně musím tuhle knížečku doporučit i těm, co svět Warcraftu vůbec neznají. Četla to i moje kamarádka s 0% znalostí a líbilo se jí to. Nedivím se. Určitě dávám 5*.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu silná kniha. Autorka se opět překonala. I když se kniha dobře četla, nebylo to hezké číst. Tohle je to ta část války o které jsem pořádně nic neslyšela.
Lina je skvělá hlavní hrdinka. Silná, nezlomitelná, prostě úžasná. Všechno jsem s ní prožívala a kolikrát jsem měla na rukách husí kůži a ke konci mi i ta slza ukápla.
Určitě hodnotím 5*. Autorce musím opravdu zatleskat za tuto skvělou knihu.
Určitě si ji přečtěte. Nebudete litovat.

Dcera Dcera Kiera Cass

Od této knihy jsem bohužel očekávala více. Hodně mě zklamala. Hodně jsem se těšila že tento díl bude z pohledu někoho jiného než účastníka selekce. A plus selekce s kluky! Opravdu mě mrzí že to bylo takové zklamání.
Oproti Selekci je toto horší. A o dost. Autorka si asi nasadila moc vysokou laťku. Knihu jsem četla v angličtině a už v půlce jsem se nudila.
Hlavní hrdinka Eadlyn pro mě byla nesnesitelná, sobecká nána co myslí jen na sebe. Ke konci se aspoň změnila trošku k lepšímu (Ale ne o dost). Nejhorší bylo to, jak se chovala k účastníkům selekce. Bože. Chtělo se mi tabletem hodit o zeď, jak moc mě rozčilovala.
Jediné plus této knize dává její bratr Ahren a Kile.
Musím dát 3*, ale kdyby to šlo dala bych 2,5. Tato kniha nebyla až takový odpad, určitě si ji přečtěte. Já ji četla už z toho důvodu, abych věděla jak dopadla America a Maxon. Ani nevím jestli se mám bát, nebo se těšit na další díl.

03.06.2016 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tuto knihu jsem nemohla odložit! Byla jsem do příběhu ponořená už od prvních pár kapitol a teď už se nemůžu dočkat na další knihu. Pokud si chcete přečíst něco unikátního, strhujícího a tajemného a zároveň romantického a sexy, je to právě tato kniha.
Autorka tuto knihu napsala opravdu báječně. Postavy mi připadaly opravdu živé, Calla byla příjemná hlavní hrdinka a Dare. Dare byl prostě úžasný. Ihned jsem se do něho "zamilovala".
A ten konec. Nechci nic spoilovat a tak jen řeknu, že jsem dočítala knihu s otevřenou pusou v úžasu. Trochu jsem to očekávala, ale i tak...
Na závěr bych chtěla dodat, že se nemůžu dočkat až vyjde druhá kniha (Verum). Velmi knihu doporučuji.
Ještě dodám "citát" z Finnova deníku.
"By night, I am free.
No one hears my monster but me.
My freedom is fragile, though,
Because every morning
The night is broken
by the sun
It's a good way to die"

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Konečně jsem se rozhodla přečíst si knihu od této autorky a zklamaná rozhodně nejsem.
Tate mi stašně jako hlavní hrdinka sedla. Ve všem jsem si chápala. Milese jsem si hned zamilovala.
Hodně se mi líbily ty kapitoly z Milesovy minulosti. Bylo fajn ho tak pomalu poznávat.
Vedlejší postavy jako Kapitán nebo Corbin mi přišly sympatické.
Trošku mě zklamal konec, který byl až moc předvídatelný, ale to by se dalo přehlédnout.
Knize určitě dávám 5*, jenom mě mrzí že kniha má tak málo stran. Určitě knihu doporučuju všem, jako oddychovku.

02.05.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Autorka se zase překonala.
Nejdříve jsem četla Dědičku ohně v angličtině a moc mě nezaujala, ale když jsem ji vzala znova do ruky, nemohla jsem přestat číst. (I když jsem četla knihu 7 dní :D)
Příběh byl opět napínavý a zajímavý.
Ihned jsem si zamilovala nové postavy jako Manon a "Jeřába".
Jediné co mi na knize vadilo, byl překlad Jeřába ze jména Rowan. (Přeci jenom "Princ Rowan" zní lépe než " Princ Jeřáb")
Na konci jsem byla hodně napnutá, takže se nemůžu dočkat na další díl, který na mě čeká na poličce.
Na 100% hodnotím 5* Jen chci říct že Maas má ty její knihy lepší a lepší. Už se nemůžu dočkat na ACOTAR.

02.05.2016 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Mě osobně tato kniha zklamala. Slyšela jsem na ní samou chválu, já ale nemůžu říct totéž.
Myslím si, že kniha má vystavěný hodně zajímavý svět. Trochu podobný (jak to tady píšou všichni) X-menovi.
Autorčin styl psaní mi celkem sedl, hlavně se mi lébily ty přeškrknuté věty a to že čísla psala čísly.( Ano, zní to divně) :D
Juliett je fajn hlavní postava. Je statečná a má zajímavé myšlení. Za to dávám velké +.
Jediné co se mi v příběhu nelíbilo, byla ta romantická stránka knihy. Juliett se zamilovala do kluka co sotva zná a to se mi fakt zdálo divné. Jejich "scény" se mi vůbec nezdály romantické. Bylo to spíše takové klišé. Už z tohoto důvodu jsem na 100% tým Warner. Mezi němi to alespoň jiskřilo.
Kniha sama o sobě opravdu není až tak špatná, ale já bohužel dávám pouze 3*. Samozřejmě ale doporučuju přečíst si ji.

13.03.2016 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Potom co jsem dočetla Nástroje smrti, už jsem si myslela, že autorka nedokáže napsat lepší sérii. Právě naopak! Tato kniha mě opravdu hodně překvapila. Cassandra prostě píše skvělé knihy.Ani tady nechybí zajimavý příběh, ani postavy, do kterých jsem se ihned zamilovala (Hlavně do Willa!). Už se nemůžu dočat až si přečtu Mechanického prince. Opravdu všem doporučuji si tuto knihu přečíst!

13.03.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Opravdu skvělá kniha! :)
Od knihy jsem neočekávala moc. Ale opravdu mě překvapila. Stránky jsem četla jedním dechem - Knihu jsem měla přečtenou za dva dny.
Hlavní postavy - Elias a Laia - byly opravdu příjemné. Hned jsem si je zamilovala a teď mě opravdu mrzí že musím čekat několik měsíců na druhý díl.
Samozřejmě že v této knize nemůže chybět hlavní záporná postava, která bude našim hlavním hrdinům dělat ze života peklo. "Záporák" byl určitě ten typ člověka, se kterým bych nechtěla trčet v jedné místnosti. Tato postava se autorce určitě povedla.
Příběh byl fajn. Nechybělo napětí, ani humor. Myslím si, že i prostředí bylo skvěle udělané, ačkoli jsem si představovala, že tam bude, jak už tady někdo napsal, více těch gladiátorů a spojení s tím Římem.
Už se opravdu nemůžu dočkat na další díl. Knihu stojí si za to přečíst. Já tedy dávám 5* :)

25.02.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem našla na internetu ještě než byla přeložená do češtiny a už v té době jsem si ji zamilovala. To čekání na ni se opravdu vyplatilo. Přečetla jsem ji za tři dny a to jsem se ještě přemlouvala ať nečtu dál. V knize nechybí akce, láska ani nadpřirozeno. Celaena byla příjemná hlavní hrdinka. V ničem jsem neviděla problém. Ihned jsem si zamilovala hlavní mužské postavy. Hlavně Chaola.
Pokud se rozhodujete zda si tuto knihu přečíst - říkám vám, že milovníkům fantasy se to určitě bude líbit.
Kniha se mi líbíla tak moc že už do týdne jsem měla přečtený druhý a třetí díl.

22.02.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Za mě teda opět 5 hvězdiček jako u minulého dílu. Autorka má skvělý styl psaní a každá její kniha je lepší a lepší. Od tohoto dílu jsem očekávala málo - a to byla chyba. Kniha byla opravdu perfektní. Chyby které byly v minulém díle se spravily a co chybělo, to se doplnilo. Až od milostného života Celaeny po její "vraždění". Nechybělo ani malé napětí. Konec mě mile překvapil. Doporučuji tuto sérii přečíst všem nadšencům fantasy. Dokonce jsem tuto knihu doporučila bratrovi a ten, který nerad čte, si ji ihned zamiloval a hned se ptal kdy bude další díl. Pokud jste tuto knihu ještě nečetli, nebo váháte, ihned si pro ni běžte do knihovny nebo do knihkupectví. Ty peníze stojí za to!

22.02.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Opravdu dobrá kniha! Nemohla jsem se dočkat až ji dostanu na Vánoce, tak jsem si ji přečetla v angličtině :D .Trochu jsem se bála toho že tam budou mimozemšťani, kteří nepatří mezi mé oblíbené témata v knize :D Ale bylo to super. Hodně se mi líbilo to že mněnil pohled mezi postavami, takže to bylo něco trochu jiného oproti knihám co jsem za poslední dobu četla. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Tato kniha je mezi mými nejoblibenějšími. :)

07.11.2015 5 z 5