AjinQa AjinQa komentáře u knih

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Za mě opravdu zajimavé čtení.. Kniha je velmi čtivá, opravdu se těžce odkládala. Za mě je veliké plus to, že kniha byla psaná velmi živě, což podle mě není úplně pro každého. Kolikrát jsem se během čtení musela pozastavit na tím, že musím být opravdu ráda za to, v jakém prostředí žiju. Hlavní hrdinka je velmi příjemná a člověk se s ní lehce dokáže ztotožnit. I když to není jednoduché čtení, jak už z důvodu sebepoškozování a depresivních myšlenek, za mě je to určitě 10/10. Na závěr si určitě dokážu dovollit říci, že to není čtění pro každého. Určitě se připravte na emocionální jízdu.

14.08.2022 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tak tohle byla emocionální jízda. Od knihy jsem nečekala moc, spíše takové odpočinkové čtení, ale byla jsem mile překvapena. Stella i Will byli skvělí hlavní hrdinové a čtení jsem si moc užila. Cystická fibróza je dost závažné onemocnění, proto jsem ráda, že se tomu knížka i film věnují a ukazují čtenářům a divákům průběh a závažnost této nemoci. Myslím si, že 250 stran je úplně akorát. Kniha se pěkně čte, stránky ubíhají a nejsou tam pasáže které by vás nudily. Knihu určitě doporučuji, protože si myslím že si u ní každý pobrečí, ať už slzami smutku nebo štěstí. 5*

09.02.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ačkoliv miluju Colleen Hoover, tahle kniha pro mě byla celkem zklamáním, což mě hodně mrzí. Podle recenzí tady jsem asi měla hodně velké očekávání, které se ale nevyplnilo. Jelikož se sama věnuju hraní na kytaru, hodně jsem se na to těšila. Neříkám že je to nějak velká blbost, ale Sydney pro mě nebyla moc sympatická, a asi jsem zjistila že romantika není nic pro mě. Připadalo mi to moc nereálné, a Ridge mě jeho chováním ke konci docela dost naštval.
I když byla kniha fajn napsaná, mě prostě neoslovila. To ale neznamená že by jste si ji neměli přečíst.

10.06.2018 3 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

10.06.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Velmi hezky napsané a čtivě. Nejvíce se mi asi líbila povídka s Maxonem a královnou. Určitě doporučuji si přečíst, protože se čtenář dozví další zajímavé informace, které v Selekci nebyly.

06.11.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Další skvělá kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se měla problém začíst, ale později jsem zase nemohla přestat. Slyšela jsem na ni samou chválu, a ta byla pravdivá. Knihu jsem hned po přečtení půjčila bratrovi, který si ji taky nemohl vynachválit. Doporučuji.

11.08.2016 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tahle knížka zůstane navždy mém srdci. Jedna z prvních Young Adult knih co jsem přečetla.
Do téhle knihy jsem šla bez toho abych věděla o čem pořádně je. Předtím jsem četla Pád, a ten se mi tolik nelíbil, takže jsem od toho neočekávala moc. Hned jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Měla jsem to přečtené za jednu noc.
Patche jsem si hned oblíbila, stejně tak i Noru a Vee. Nora a Patch budou ještě po dlouhou dobu jedním z mých OTP.
Tahle kniha je podle mě o hodně lepší než Pád, (Nebo jak tady hodně lidí psalo, Twilight)
Za mě určitě 5*. Vřele doporučuji. :)

19.07.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Hodně mě mrzí, že tato kniha trpí problémem druhých knih. Je znatelně horší než první díl.
Připadalo mi, že se děj v Nekonečném moři vůbec nepohnul. Pořád se tam řešily vztahy a jiné kecy a já jsem se vlastně nic nového nedozvěděla o "mimozemšťanech", jak jsem očekávala.
Líbilo se mi ale, že příběh aspoň obohatil "Esin" pohled na věc. Nejvíce mi ale vadila Cassie. Místy se fakt chovala jako malý fracek. A mně osobně se vůbec nelíbila s Evanem.
Kniha nebyla zas tak hrozná, ale jak už jsem napsala, děj se vůbec nepohnul. Myslím si, že autor klidně mohl scvrknout první a druhý díl do jednoho. Pak by jsme nemuseli zbytečně utrácet peníze za takovou vsuvku. (Bohužel musím říct, že i třetí díl stojí za prd. Podle mně.)
Knize dávám bohužel jen 3*.

18.07.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Upřímně, knihy jsem si na internetu všimla jen díky obálky. Tohle je na téhle knížce jedno velké plus. Říká se, nesuď knihu podle obalu, ale tady to jinak nejde.
Knížkou jsem proletěla za dva dny a nelituju toho. Četla se fakt skvěle. Příběh mi připadal o.k. , ale vypadalo to trochu jako slátanina pár knih. (Selekce, Hunger Games, atd.) Jde vidět, kde se autorka inspirovala. Ale to mi vůbec nevadilo.
Hlavní hrdinové mi připadali příjemní. Mare se mi nezdála taková naivka jak jiné knižní hrdinky. Mavena jsem měla trochu raději než Cala. (Trochu toho lituju.)
Knihu určitě doporučuju. Dobře se čte a upřímně, na poličce vypadá skvěle. Proto dávám 5*.

13.06.2016 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

O něco slabší než první dva díly, ale i tak to byla emocionální jízda. Představí se nám dvě nové hlavní postavy, akorát je škoda že se v knize neobjevovali více. Celá série končí skvělým vyvrcholením, až jsem nezadržela slzy. Moc mě mrzí že už nejsou další díly, protože tyhle knihy byly fakt výjimečné. Jsem ale ráda, že od těchhle skvělých autorů vyjde další série, takže se máme na co těšit. Za mě 5*

06.01.2020 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Upřímně, čekala jsem že tato kniha bude blbost, jako druhé díly knih tohoto typu, ale byla jsem překvapená, že autorka dokázala pořád psát tak čtivě, tak že knihu nešlo odložit. Jako přišlo mi to o trochu slabší než jednička, ale u tak pořád šlo o pořádnou emocionální jízdu. Konec opět končil otevřeně, takže se opět nemůžu dočkat na další díl. Tato série je pro mě zatím velká pecka a všem okolo ji doporučuju. Nic lepšího jsem si na léto přát nemohla. Za mě 4,5*

03.08.2017 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Hodně dobrá knížka. Dobře se četla, rychle ubíhala a nenudila.
Oproti seriálu pro mě byla ale trochu zklamáním. Postavy se mi celkově zdály jiné. Ale nenechte se tímto odradit od čtení. Moc doporučuju, jen bych si do budoucna přála aby se změnila obálka.

20.04.2017 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tato kniha mě velmi a mile překvapila. Už dříve, než vyšla v češtině, jsem na ni slyšela samou chválu, takže jsem se nemohla dočkat až si ji přečtu. Těšila jsem se opravdu oprávněně. Asi do čtvrtiny se mi bohužel špatně četla, ale pak už děj nabral pořádný spád, a já nemohla přestat číst. Grafické zpracování je opravdu parádní a je to fakt něco jiného, než co jste kdy četli. Opravdu autory, i překladatele, obdivuji, jak něco takového dokázali napsat. Děj nepokulhává a kolikrát jsem si říkala, jak se tohle vůbec dá tak dobře číst.
Další, velké plus na této knize je fantastická obálka, která na poličce vypadá parádně, už kvůli toho se vyplatí si kmihu koupit.
Určitě doporučuji, 5*

15.02.2017 5 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Super kniha. Dobře se četla a nenudila. Ale nepřirovnávala bych ji ke hře o trůny, už z toho důvodu že GoT je možná i pro straší, prostě jiný level, a Soumrak je možná tak pro YA.
Hlavní postavu jsem neměla žádnou nejoblíbenější. Možná jsem měla o něco více raději Magnuse a Cleo.
Knihu určitě doporučuji všem milovníkům fantasy. Už se nemůžu dočkat až se dostanu ke druhému dílu, jen mě mrzí že nebudou překládat třetí díl. Knize se podle mě dostává málo pozornosti, což je škoda. Zaslouží si více. Za mě určitě 5*.

16.07.2016 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale to stačilo. Čekala jsem od toho možná o trošku více, protože jsem na tuto knížku slyšela samou chválu.
Anna byla jako hlavní hrdinka vcelku příjemná. Akorát mi někdy připadala přehnaně žárlivá.
Étienne byl takový "slaďouš". Hned jsem si ho oblíbila.
Konec mi přišel lehounce unáhlený.
Knihu určitě doporučuji, ale kvůli malým nedostatkům dávám 4*.

06.07.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tato kniha mě bohužel už tak moc nebavila, jako předešlé "Greenovky".
Jako první věc mi už vadil překlad titulu. Nesnáším "počešťování" jmén. Už tak mi vadí jak v Česku všude za jména cpou 'ová'.
Dobře se to četlo, ale děj byl bohužel pro mě předvídatelný.
Tato kniha je opravdu slabší, ale i tak si to přečtěte. 3*

11.08.2016 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Od této knihy jsem bohužel očekávala více, díky trochu slabšímu předešlému dílu. Rozhodně se to dobře četlo, to nepopírám, ale u mně stále vede první díl.
Konec mi přišel tak trochu divný. To mě taky zklamalo. Myslím si, že kniha mohla klidně být i delší.
Určitě doporučuji si přečíst, pokud chcete vědět jak tento příběh končí. Mě osobně mrzí že nás už nečekají další díly. Dávám bohužel pouze 3*, ale kdyby to šlo, dala bych 3,5*.
(Přečteno v AJ)

03.08.2016 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tohle teda bylo něco..
Téhle knížce jsem se vyhýbala jak čert kříži, což mě teď sakra štve, protože to byla pecka. Ze začátku se mi moc nelíbil ten sci-fi námět, protože takové knihy až na Illuminae nečtu. Nakonec se z toho vyklubalo pohodové čtení, s příjemnou hlavní hrdinkou a rychle jdoucím, ačkoliv předvídatelným, dějem.
Hodně se mi líbilo to, že se to nějak extra nedrželo toho retellingu, jako ostatní knihy. Bylo to tak akorát.
Všem doporučuji ať si ji přečtou, protože nebudete litovat ;)

10.06.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Fajn pohodové čtení na léto. Do této knížky jsem šla s velmi nízkým očekáváním a musím říct, že kdybych věděla, že bude tak dobrá, přečetla bych si ji už dříve.
Příběh byl nenucený a rychle plynul. Kniha se opravdu četla sama.
Jelikož jsem ve věku Lary Jean, musím říct, že jsem s ní celou knížku soucítila a její chování mi přišlo logické a prakticky bych se s ní dokázala ztotožnit.
Ostatní vedlejší postavy,Petera a Kitty jsem si ihned zamilovala, ale Margot a Joshovi jsem nějak nemohla přijít na chuť.
Knihu bych určitě doporučila spíše mladším čtenářkám. Za mě 4,5*

09.08.2017 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tenhle díl byl je podle mně lepší než jednička. Bohužel mě asi prvních 100 stran nebavilo a musela jsem se nutit číst dál. Ale pak už to bylo o hodně lepší.
Musím říct, že se Mare od začátku série hodně změnila. V téhle knize se stala hodně zajímavou osobou, ale bohužel mi místy lezla na nervy.
Od začátku mi hrozně vadil Kilorn. Prostě mi přišel hrozně nesnesitelný. Ke konci už to bylo trochu lepší.
Děj si myslím, že nebyl nudný, po těžkém začátku pak nabere spád. Konec je opět velmi překvapivý, takže se zase těším, až bude další díl aspoň v AJ.
(Dokonce musím říct, že celkem fandím tomu, aby byla Mare zase s Mavenem.)
Doporučuji, 5*

30.10.2016 5 z 5