Ajinka126 Ajinka126 komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

[AUDIOKNIHA: Rozposloucháno]: Zatím je to pain. Nevím, jestli to dokončím. Vyvolává to ve mě velmi nepříjmené pocity. Každou chvíli mám chuť to vypnout. Samotný příběh je zatím zvláštní a největší problém je, že tu není jedna hlavní osoba, která by vás "provázela" a vy jste si k ní mohli vytvořit vztah. Zatím velký špatný.

24.09.2021 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

[AUDIOKNIHA] Dokončila jsem ji jako audioknihu a tu mohu jen doporučit! Skvělá četba a projev. Udělá příběh ještě poutavější.
Kniha samotná je trochu zdlouhavá, je tu přehršel postav a jmen, což mi dělalo na začátku problém se zorientovat, ale celkově je to dobrý přiběh.
Doporučuji:)

22.09.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kde začít..:). Jako audiokniha je to 10/10. Top četba, krásný projev. Ale jako kniha v žánru detektivna je to příšerné. Postavy jsou hloupé, doslova. Pomocníci Fosterové za ní plápolají jako věrní pejsci. Nemají osobnost, charakter, natož vlastní názor. Jen nadšeně souhlasí se vším, co jejich šéfová vymyslí. Teď k vyšetřování. Nebo spíš k "vyšetřování". Nic horšího jsem za poslední dobu neviděla. Nejsou tu žádná vodítka, ten příběh se od ničeho neodvíjí. Erika v tom případu neudělala žádnou práci a přesto se jako zázrakem vyřešil. A teď SPOILER: když chcete utajit těhotenství, otci dítěte nic neřeknete, tak proč ho sakra píšete do rodného listu? Jaká náhoda, že tam byl. Další věc.. celou dobu se to tváří jako něco, co to není a ten konec je nejvíc ukvapená a nedotažená část knihy. Končím s Bryndzou.

22.09.2021 2 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Velice milé, emotivní příběhy. Na ten první myslím stále.

22.09.2021 4 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Bohužel jsme si nesedli. Ráda čtu o buddhismu a jeho myšlenkách a tohle na mě působilo trochu "sektářsky". Ta volba slov a styl vyprávění nebyl pro mě.

17.09.2021 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Neobyčejný příběh, krásný sloh, žádné prázdné stránky. Bylo to velmi čtivé a plné emocí (a ne nutně od hysterického pláče k záchvatům smíchu), ale celý ten děj ve vás vyvolával silnou empatii. Nevím, jestli jsem někdy četla něco s tak krásnou a jemnou volbou slov. Poslední třetina knihy mi dala svým vývojem zabrat a měla jsem jako čtenář trochu nesouhlasné názory, ale pasuje to tam a já knihu moc doporučuji.

13.09.2021 5 z 5

Punťa: Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934—1942) Punťa: Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934—1942) Pavel Kořínek

Krásné vzpomínky na komiks, na kterém vyrůstala moje babička. Kniha je úchvatně zpracovaná. První část obsahuje mnoho informací o samotném komiksu, autorovi, době atd. Druhou část tvoří samotné komiksové příběhy. Opravdu nádherné a vřele doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají nebo mají v rodině pamětníky:).

08.09.2021 5 z 5

Pandořin příběh Pandořin příběh Song Geum Jin

Je to na pěkném papíře a některé náměty jsou krásné, jen některé obrázky se mi ne tak dobře vymalovávali. Některé kytičky/ornamenty působily nedotaženě.

08.09.2021 4 z 5

Ztracený oceán Ztracený oceán Johanna Basford

Za mě nemohu doporučit. Obrázky jsou opravdu titěrné a určitě to není nic pro moji babičku.

08.09.2021 2 z 5

Tokijský ghúl 2 Tokijský ghúl 2 Sui Išida (p)

Jsem asi lapená na udičku, protože mě to nesmírně baví a chci vědět, co bude dál. To je snad nová závislost :). Druhý díl má v sobě emoce a napětí a umí to udržet moji pozornost a zájem.

02.08.2018 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Zklamání. Obrovské, protože jsem hráč a fanoušek her Mass effectu (dokonce i Andromedy). Tohle nemá, co nebídnout. Průměrná kresna, ničím originální, plytké dialogy a nulový děj. Ani nedokážu shrnout o čem to mělo být. Ach joo :(

02.08.2018 2 z 5

Záhady kvantového světa Záhady kvantového světa Thibault Damour

Muj novy must have, pokud se jako ja snazite vice proniknout do taju fyziky. Je to tak jednoduse popsane! Navic je to tak mile a vtipne. Krasna a vystizna kresba, ktera se inspiruje u starych komiksu. Absolne jsem se do knizky zamilovala a lituji jen, ze mi neni 15 a neovlivni to uz muj vyber skoly.

31.07.2018 5 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

To je tak kouzelne a promyslene, ze musim dat plny pocet. Nicmene to jsou jen obrazky, takze za 10 minut nemate, co delat. To je docela drahych 10minut zabavy :)

31.07.2018 5 z 5

Bez vodítka Bez vodítka Rupert Fawcett

Velmi nevyrovnané. U některých koláží jsem se od srdce smála a u jiných nechápavě kroutila očima.
Každopádně majitelé psů porozumí :)

30.07.2018 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Sproste parazitovani na J.K.Ro a jejimu H. Potterovi. A ted me nechapejte spatne - neni to ani za mak steje kvalitni! Rowell jen sproste ukradla vsechny napady a kouzelnicke prostredi. Cmajzla hlavni zapletku, kouzelnicky svet, dokonce i Nebelviruv mec. A ani se neobtezovala Rowlingovou a jeji svet zminit v podekovani. Ostuda. Nedoporucuji!

23.07.2018 odpad!

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Knizka daleko starsi nez js a presto me k ni vaze tolik krasnych vzpominek:).

11.02.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

A tohle se vážně někomu líbí? Já jsem ce cítila hnusná a špinavá jen při samotné četbě. Nedočetla jsem to. Nechci z toho zešílet.

08.02.2018 1 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Na poli YA, které stále ještě objevuji, to je pro mě naprostá špička! Čte se to dobře. Věty jsou jednoduché, příběh propracovaný a skvělé hlavní postavy. Absolutně skvělé! Miluju to jejich propojení a sílu, kterou v sobě mají. Každá je jiná. Já si jen nějak nemůžu pomoci, ale něco mi tam schzázelo. Dlouho jsem se začítala a nemělo pocit, že bez té knihy nemůžu být.

25.01.2018 4 z 5

Hodina duchů Hodina duchů Ljuba Štíplová

Poklad, který mi zůstal po Tatínkovi. Absolutně původní Čtyřlístek zbožňuji. A duchařský příbeh hrál u mě vždy prim.

25.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Takové zklamání. Tolik mě mrzí, že se nepřidám k vaší radosti, ale nemohu. Ten příběh byl vágní, nepromyšlení, bez akce a napětí a hlavně předvídatelný. Nečekalo mě žádné finále nebo rozuzlení. Tohle bylo psané horkou jehlou a tak nějak strojově. Nebylo to promyšlené jako detektivky Agathy Christie. Velké zklamání a nevím, zda si od autorky ještě nějakou knihu koupím.

25.01.2018 2 z 5