Punťa: Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934—1942)

Punťa: Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934—1942) https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385570/bmid_punta-zapomenuty-hrdina-ceskeho-kom-kcV-385570.jpg 5 2 2

Soubor Punťa – zapomenutý hrdina českého komiksu (1934–1942) sestává ze dvou samostatných knih. První z nich, pojmenovaná Příběhy, přináší bohatý, takřka 200 epizod čítající výbor z centrálního obrázkového seriálu. Druhý svazek – Studie – pak nabízí kulturně- a literárněhistorické, teoretické a interpretační ohledání celého „světa kolem Punti“. Seriál, časopis i nejrůznější další punťovské produkty jsou tu nahlíženy z nejrůznějších úhlů a za využití rozličných interpretačních a metodologických přístupů tak, aby se postupně poskládal co možná nejkomplexnější obraz předmětného seriálu a jeho místa v domácí dětské kultuře. Punťa totiž rozhodně nebylo „jen tak nějaké obrázkové čtení pro děti“: promyšleností, ambicemi, neskrývanou komerčností i například způsobem aktivní práce s publikem představoval časopis v československém prostoru malou revoluci a svého druhu domácí variaci na produkci studia Walta Disneye s jeho myšáky a kačery, kteří ve stejné době nabírali na své globální popularitě. Poznat Punťu znamená pochopit jednu pozapomenutou kapitolku českých kulturních dějin – seznámení s tímto kresleným psíkem poskytuje příležitost k rozšíření našeho povědomí o historii českého komiksu, proměnách dětských časopisů, ale i obecněji domácí kultuře dětí jako takové.... celý text

Ajinka126
08.09.2021 5 z 5

Krásné vzpomínky na komiks, na kterém vyrůstala moje babička. Kniha je úchvatně zpracovaná. První část obsahuje mnoho informací o samotném komiksu, autorovi, době atd. Druhou část tvoří samotné komiksové příběhy. Opravdu nádherné a vřele doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají nebo mají v rodině pamětníky:).

Márinka
11.05.2019 5 z 5

Tak už konečně vím, odkud měla moje babička průpovídku: Jistě se ti, Kiki milá, čokolád rozmočila. Jako bych bábinku měla zase u sebe. Milá kniha s roztomilými hrdiny. Zajímavé poznání, jak Laurel, Hardy a Shirely temple byli kdysi u nás populární. I díky Punťovi. Doporučuji číst celé rodině.