Airelle Airelle komentáře u knih

Obhájce Obhájce Victor Methos

Jaký žánr je Váš úplně nejoblíbenější?

Sama se považuji za žánrového chameleona, takže to záleží na náladě, ale třeba detektvní thriller čtu už několik let.

Obhájce je velmi zajímavý thriller, který mě rozhodně překvapil. Je poutavý a čtivý, chytne za srdce. Fandíte tu vražedkyni, protože oběť si zasloužila mnohem víc než jen zastřelit.

Brigham jako začínající právník bez valných zkušeností dostane případ podle mě nad své možnosti a přesto se s ním popasuje lépe než kdejaký zkušený kolega. Amanda je zlomená žena, která zabila vraha své dcery, a teď jí hrozí trest smrti. Její postava je brilantně napsaná, opravdu jsem se do ní okamžitě vcítila a dokázala jsem jí pochopit, možná bych v její situaci dokázala zajít mnohem dál.

Brigham se mi líbil od úplného začátku, je to milý a skromný muž, který je empatický a nebojí se bojovat za své klienty, takového právníka bych si velmi ráda najmula.

Děj krásně plyne a autor udržuje napětí až do samého konce, soudní stání jsou napsané reálně, a kdo má rád knihy ze soudního prostředí, tak si tu rozhodně přijde na své.

Jedinou výtku mám k překladu, ten trochu drhne, zvlášť při odborných pojmech. Na příběh to ale nemá zásadní vliv. Těším se i na další knihy od autora.

Moc děkuji @adule_books za možnost se zúčastnit této skvělé štafety.

10.04.2024 4 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Když instagramem proběhlo, že vychází tahle kniha od @lepsi.knihy , okamžitě to upoutalo moji pozornost. Byla jsem nadšená, když se na mě usmálo štěstí a Kristyna Andrews si mě vybrala na spolupráci.

Knihu jsem se nakonec rozhodla číst v rámci společného čtení s @agnes.the.bookworm Příbeh Cornelie mě chytil od první strany, a kdybych měla víc času, tak jí rozhodně přečtu za mnohem kratší čas. Taky jsem se trochu prala s fontem, ale to je o zvyku.

Celá kniha se točí okolo Cornelie a její cesty z populání herečky, která má dokonalý život, k vyvrheli s neobyčejnými schopnostmi způsobené smrtícím virem. Nechybí emoce, situace, u kterých ukápne člověku nejedna slza, ale i akční scény plné toho pravého napětí.

Jedná se o úplně nový svět, který je velmi zajímavě vystaven. Svět zažil třetí světovou válku, Spojené státy zanikly a sužuje je smrtící vir, který zabíjí téměř okamžitě. Nepřežije téměř nikdo, a na Cornelii, která ale na to být superhrdinkou není vůbec připravená.

Nákaza jí změní celý život, nezbývá jí, než se s tím začít vyrovnávat, ale osud jí háže klacky pod nohy. Navíc bojuje s důvěrou, kdy hlavní hrdinka netuší, komu může věřit. Zrada přijde i od těch, od kterých to absolutně nečeká.

Závěr knihy byl naprosto vybombený, až mi bylo chvíli líto, že se mu nedalo víc prostoru. Na druhou stranu je skvěle našlánuto na pokračování, které samozřejmě nemůžu vynechat.

Knihu Vám doporučuji všemi deseti!

Potrhané duše Potrhané duše Jana Jordanová

(SPOILER) Ke knihám jsem se dostala v rámci štafety u @kate3003_with_book a jsem moc ráda, protože @pribehyodjany píše skvěle.

Velmi se mi zalíbil svět, ve kterém se příběh odehrává. Hlavní postavou je Ellie, která se po své smrti probere na neznámém místě a začne se cvičit jako smrtka.

Co musím rozhodně vyzdvihnout je to, že děj je postaven na postavách, vše se točí kolem Ellie, která je mi sympatická a není naivní jako většina dívčích postav v YA fantasy.

Romantická linka je uspěchaná, přesto se mi líbí a Black je takový pekelný Rhys.

Druhý díl byl ještě mnohem větší jízda než ten první, ač jsem tomu zprvu nevěřila. Ocitneme se rázem ve světě plný upírů, démonů nebo vlkodlaků, a příběh se rázem zamotává a dostává grády.

Vztah mezi Blackem a Ellie je lehce upozaděn, ale v závěru druhého dílu opět nabere zajímavý směr.

Mám jedinou výtku a tou jsou jména. Vím, jak je těžké postavy pojmenovat, ale byla bych radši, kdyby se autorka držela buď jen českých jmen anebo cizích. Některá jména byla vyloženě úsměvná a myslím si, že to byl záměr.

Sérii Vám 100% doporučuji! České autorky prostě umí psát a já to budu ráda znovu a znovu opakovat.

Už jen chybí dodat, že se moc těším na další díl, snad bude brzy.

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Už jen chybí dodat, že se moc těším na další díl, snad bude brzy.

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Začátek byl trochu slabší, než jsem se někam v ději posunula, dozvěděla jsem se několikrát, že má hlavní hrdinka noční můry kvůli traumatu z dětství a překvapivě s ním nic nedělá.

Ava se mnohdy chová opravdu nelogicky, upřímně jsem nepochopila, proč nejde se svými problémy k psychologovi. Možná by všechna ta tajemství objevila daleko dřív.

Alex mi přišel nafoukaný a sebestředný, alespoň z počátku, protože pak jsem si ho zamilovala.

Co se týče chemie mezi nimi, tak to jsem si rozhodně přišla na své. Společně mě opravdu bavili.

Hlavní zápletka byla jednoduše dokonalá, nestačila jsem se divit, co vše vyplulo na povrch.

Knihu Vám doporučím jako příjemnou oddechovku, kterou si prostě musíte přečíst!

Děkuji za společné čtení @adule.books opravdu jsem si ho užila.

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

(SPOILER) Jaký vyloženě letní příběh Vás naposledy chytil za srdce?

Knihu jsem si půjčila u nás v knihovně, upoutala mě hlavně obálka. Co se příběhu týče, tak je velmi čtivý a s celkem neotřelého prostředí.

Líbilo se mi, jak se celé město rok co rok pouští do příprav renesančního trhu s úžasnými programem a měla jsem pocit, že tam jsem s nimi.

Bylo zajímavé pozorovat, jak jsou hlavní postavy střídavě v roli a pak samy za sebe,
často docházelo k emočnímu zmatení, zvlášť Emily byla hodně zmatená z chování piráta.

Simon, který po svém mrtvém bratrovi převzal veškerou odpovědnost za renesanční trhy, bere Emily zprvu jako vetřelce, a mě velmi mrzí, že jsem neměla možnost sledovat děj i z jeho úhlu pohledu. Emily mě jako vypravěč někdy doslova štvala, protože si situace vykládána úplně jinak, což je ovšem devízou všech žen.

Kniha je součástí série a já jsme zvědavá na další díly, přeci jen je tu ohromné množství dalších zajímavých postav.

Letní příběh si určitě ještě někdy přečtu, ideálně v létě někde u vody s vychlazeným drinkem.

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

(SPOILER) Účastníte se společných čtení?

Sama se jich účastním často a velmi ráda. Tuhle knihu jsme četly v rámci #ukolovkasaduli u @adule.books a moc jsme si to všechny užily.

A teď už ke knize. Velmi mi připomínala jinou knihu a to Po stopách Jacka Rozparovače. Bála jsem se, že rozpletení zápletky a odhalení vraha bude také tak jednoduché, ale jak jsem se mýlila.

Příběh mě vtáhnul hned od první strany a velmi mě zajímalo, kam osud Molly zavane. Kniha je plná hodně zajímavých postav, od tetičky, přes doktora až po Zubaře.

U Molly se mi velmi líbí, že se stala ze zakřiknuté dívky z dětského domova ženou, která má své cíle, jedním z nich je vypátrat vraha svojí kamarádky obávaného Řezníka. Je správně tvrdohlavá a bojuje, aby si splnila svůj sen stát se chirurgem. Ke shánění mrtvol pro studenty se postaví čelem, i když se jí to že začátku nepozdává, nakonec je v tom velmi dobrá.

Bylo několik scén, které mě chytly za srdce, jako například porod, fotografování sester nebo samotná závěrečná scéna.

Jedná se o YA thriller, takže si rozhodně přijdete na své. Moc jsem se sice nebála, ale já už jsem pokažená horory Doufám, že se dočkáme i dalších dílů!

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

(SPOILER) Tuhle recenzi jsem si hodně dlouho promýšlela, mám totiž spoustu výtek a vlastně celkem nechápu hodnocení na DK. Přijde mi dost vysoké.

Co se týče světa, ve kterém se příběh odehrává, tak nebyl řádně popsán, či-li jsem si ho představila nějakým způsobem, a pak byla v šoku, že se tam najednou objevilo auto

Postavy mi přišly mnohem starší než ve skutečnosti byly, a to o hodně starší. Sám Levi se chová jako minimálně třicetiletý muž a přitom mu je 14?! A to už ve mě vyvolalo velkou nedůvěru. Nikdo se ve čtrnácti nechová jako třicátník. Enne je zas taková naivní princezna, co celý život netuší, kým je.

Děj je hodně předvídatelný, chápu, že se jedná o YA, ale tohle je spíš pohádka pro děti.

Velmi se mi líbila myšlenka okolo talentů, ale chybělo mi jejich hlubší vysvětlení. Také detektivní linka mě bavila, bohužel se z toho pak stal úplný dějový mišmaš, což samozřejmě otevřelo dveře do dalších dílů, jelikož se neuzavřelo spousta linek.

Co mi také nesedělo byl zdlouhavý začátek a literární styl. Obyčejně mám ráda knihy vyprávěné s obou stran, ale ta zatracená er-forma mě jednou dočista zničí.

Ještě jsem se nerozhodla, jestli se pustím do dalšího dílu. Knihu jsem četla v rámci štafety a poznámky jsem si velmi užila.

10.04.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Jaký seriál z lékařského prostředí máte nejraději?

Proč se ptám na seriál? Protože tenhle příběh bych jako seriál viděla ráda. Děj krásně plyne, lékařská věda tu není jen na výplň, ale jako nepostradatelná součást, která navíc skvěle oživí.

Moc se mi líbí romány, které jsou napsané z obou pohledů, nádherně to totiž doplní mezery a nemusíme si jen domýšlet, co si ten druhý myslí. (V životě by se to teda taky hodilo, ne že ne )

Laura mi přišla hrozně fajn, bude z ní skvělá doktorka. Nash je oproti tomu strašný protiva, ovšem profesionál každým coulem. Z vedlejších postav jsem si zamilovala Iana škoda, že nedostal víc prostoru.

Příběh je plný zvratů a hodně silných momentů, opravdu jsem kolikrát nezadržela slzy a brečela jak o závod.

Co tedy Avě nezapomenu, je ten konec!!! Bože a @knihydobrovský nutně potřebujeme druhý díl!

Za společné čtení moc děkuji @kniznizavislaci a @dam.si.knihu

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Z téhle knihy jsem naprosto nadšená! Četla se úplně sama a jedním dechem k tomu. Začetla jsem se tak rychle, že jsem tomu ani sama nevěřila.

Příběh má úplně všechno, co má správný romantický příběh mít. Navíc je psaný že dvou pohledů a ještě se tu občas prvotně přítomnost s minulostí. Autorka to vzala za správný konec a vůbec se to člověku nepletlo.

Vyzdvihnout musím především to, že autorka skvěle píše pohledy ze strany dospívající dívky i ze strany třicetipětileté ženy. Rozdíl mezi matkou a dcerou byl naprosto očividný. Charaktery všech postav jsou napsány opravdu skvěle a já jsem si všechny velmi rychle zamilovala, dokázala jsem pochopit chování Clary i reakce Morgan. Nesmím zapomenout ani na mužské pokolení, jenž tu zastupují Miller a Jonah, oba jsem si oblíbila hlavně pro jejich vztahy k hlavním hrdinkám.

Co se týče hlavní dějové linky, tak mi chvílemi doslova padala brada, bylo to jednoduše WAU. Nechápu, jak jim vydrželi tak dlouho lhát. Proč nehráli fér, aby mohli žít spolu?! Lží ve lži je smutný. Chápu, že Morgan i Jonahovi chvíli trvalo, než se s tím vyrovnali.

Oběma párům jsem velmi fandila a jsem ráda za šťastný konec! Knihu jsem si půjčila v naší knihovně a pořídím si jí i domů.

Pro mě je to zatím nejlepší kniha od Colleen Hoover, kterou jsem doteď četla.

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nemůžu říct, jestli se mi kniha líbila nebo ne, protože jsem měla celou dobu pocit, že hlavním cílem autorky je šokovat. Respektive ukázat jak se my lidé chováme ke zvířatům, když je zpracováváme na maso. Vzhledem k tomu, že jsou mi tyto technologie známy, nepřinesla mi nic nového.

Bohužel ani styl psaní mi moc neseděl, protože se jedná o dlouhé popisy a děj se absolutně nikam neposouvá. Postupem jsem si od knihy vytvořila odstup a viděla jsem víc negativ než pozitiv.

Nepochopila jsem, co víc měla kniha přinést. Ani v druhé části se totiž nestalo nic překvapivého.

Chápu, že spousta holek přede mnou knihu nedočetla, ať už z důvodů, že to pro ně bylo silné kafe anebo že je dlouhé popisy unudily.

Nápad jako takový se mi líbil, bohužel ho autorka pojala jiným způsobem, než jsem podle anotace očekávala. Podobné knihy pro příště radši vynechám.

IG:@freya_zlaskykpribehum

10.04.2024 2 z 5

Hadí královna Hadí královna Zuzana Štorková

(SPOILER) Kniha pro mě byla rozhodně milým překvapením. Za štafetu moc děkuji samotné autorce @zuzanastorkova_autorka

Četla jsem spoustu pozitivních recenzí, takže jsem se na ní velmi těšila. Ze začátku mi přišlo, že dialogy trochu drhnou, ty mezi Lili a Tomasem obzvlášť. Na rozdíl od ostatních jsem jim tu lásku nedokázala uvěřit a ve finále se ze mě stal fanoušek Rugguera. Miluju milostné trojúhelníky a to jak každý pak fandí někomu jinému. Dějové lince nemohu vytknout absolutně nic. Nenudila jsem se ani na chvilku.

Moc se mi líbilo, že je kniha psaná z více pohledů, krásně to propojovalo dějové linie a udržovalo napětí. Nejvíc mě tedy bavili Kemyr a Derl.

Jedná se o velmi originální YA fantasy, není tu nouze o čarodějky, čaroděje, různé příšery nebo vlkodlaky. Opravdu se těším na další díl, protože ten konec?!

Knihu Vám moc doporučuji a těším se, až si jí přečtou i ostatní štafetáři.

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Otrávená je jiná verze mojí oblíbené Sněhurky. Řekla bych, že je tvrdší, vyskytuje se tu daleko víc fantasy postav, a tím mi přišla mnohem zajímavější. Jedná se ale stále o pohádku, takže autorce některé nedostatky budiž odpuštěny.

Co se týče postav, tak samotná Sněhurka/Sophia je z počátku hodně naivní, a když říkám hodně, tak myslím hodně. Má laskavé srdce a svým způsobem bojuje proti svojí maceše - zlé královně Adeilade, jenže vždy doufá, že se na její činy nepřijde, což už je od počátku nesmysl.

Na úplném začátku jsem s Adeilade naprosto souhlasila, přiznám se, že jsem jí i fandila, přišla mi hodně podobná Regině z Once upon a time, která je mojí nejoblíbenější “zápornou postavou z celého seriálu.

Kniha hodně pracuje s důležitými tématy, ať už je to boj se strachem, láska, přátelství, důvěra, naivita, víra v sebe sama nebo a to mi přišlo jako velmi důležité, že někdy odsoudíme druhé, aniž bychom znali důvody jejich činů.

Otrávenou klidně dejte přečíst svým dětem, je pro ně určitě vhodná. Pokud máte rádi pohádky, tak se do příběhu pusťte, čekal Vás milá oddechovka na dva večery.

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Nevím, kdy se to stalo, ale stala se ze mě čtenářská erotických románů. Ještě před nedávnem jsem byla jejich velkým odpůrcem, takže je mi to stále záhadou.

Nelítostný princ je velmi poutavě napsaný, stále se tam něco děje a ne, nemyslím jen sex, i když ten tu byl rozhodně dost žhavý. Nechybí ani velká spousta humorných scén, i když někdy jsem si říkala: „Panebože, co tam provádí.

Aida byla neskutečně ztřeštěná, tvrdohlavá a někdy jsem s ní chtěla zatřást. Jestliže nemá něco dělat, tak to Aida stoprocentně udělá, jinak by to totiž nebyla ona. Callum je oproti tomu velmi rozhodný, ví, co chce a nebojí se si to vzít. Jejich vztah prošel docela zajímavým vývojem, jedná se o typickou hate love. A ty já mám nejradši.

Trochu mě mrzelo, že tu byla stará známá klišé a občas situace přitažené za vlasy.

Ovšem chtěla jsem oddechovku, a tu jsem taky dostala! Čili pokud chcete akční erotický román, kde není nouze o žhavé scény, neváhejte a knihu si přečtěte! Myslím si, že se k ní jednou určitě vrátím.

Každopádně je kniha součástí velmi dlouhé série, takže jsem zvědavá, co přinesou další díly.

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Tentokrát recenzi začnu trochu jinak, a to hodnocením obálky, protože ta je překrásná. Kdo má rád zlaté obálky, přijde si rozhodně na své, na žádné fotce nevynikne tolik jako ve skutečnosti. Víc takových obálek bych prosila!

Anotace knihy většinou nečtu, ale tady jsem udělala výjimku, a proto jsem se také přihlásila do štafety pořádané @_ctenarka_

Nejdřív jsem se do knihy nemohla začíst, ale pak nastal zlom a už jsem se neodtrhla. Druhá polovina knihy byla velmi poutavá a závěr byl doslova plný zvratů, snad proto aby se otevřela cesta pro druhý díl.

Selfia byla sice statečná, ale možná by bylo rozumnější vzít nohy na ramena a utéct, než se neustále chytat do pasti. Líbil se mi vztah, který si vybudovali s Lučištníkem, jak se vzájemně chránili a zachraňovali.

Magie a knihy k sobě prostě patří a tento námět se mi nikdy neokouká. Bohužel mi moc nesedl styl psaní a nejsem si jistá, jestli by příběh chytil dětské čtenáře, pro které je primárně určena. Kniha je plná krásných citátů, dojemných i napínavých scén, také jsou zde ukrytá tajemství a vše se vzájemně nakonec propojí.

Pokud máte rádi nenáročné fantasy plné magie, je tato kniha přímo pro Vás.

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

(SPOILER) Už jste někdy četli knihu, u které jste si říkali, že by jí prospělo zkrácení?

Tohle jsem si říkala u další z knih od autora jedné z nejlepších fantasy sérií Odkazu dračích jezdců. Chápu, že je začátek víc popisný, ale neustále se opakující pasáže jsou jednoduše otravné. Přiznám se, že v první polovině knihy jsem měla chuť knihu zaklopit a už neotevřít.

Na jedné straně se i desetkrát zopakuje jedno slovo, například jména lodí mám už vypálené do mozku. Knize velmi ubírá na čtivosti er forma, ve které je napsaná, pak by se nemusela opakovat jména a mělo by to určitě větší spád.

Co se týče příběhu, tak jako takový rozhodně zaujme. Hlavní hrdinka je napsaná velmi dobře, člověk s ní musí soucítit i kdyby nechtěl, na druhou stranu má dost tajností, které občas děj zdrží.

V knize je tolik postav, že se mi dost často pletli a musela jsem se vracet. Zaujalo mě téma hibernace, které je v cestování vesmírem hojně využíváno. Stejně zajímavé bylo pěstování rostlin a dorůstání končetin, I když to zní děsivě.

Chybí mi propracovanost světa, dozvíme se většinu jen v náznacích, což rozhodně nestačí. Mrzí mě to tím spíš, že má kniha 560 stran. Někdy jsem měla pocit, že čtu jen abych četla, a autor píše jen, aby vyplnil 300 stran.

Námět je naprosto skvělý, meduzáci jsou děsiví a umím si to dost dobře představit jako film, jen jsme se s Paolinim tentokrát úplně nepotkali.

První kniha skončila otevřeně a já samozřejmě chci vědět, jak to s Kirou dopadne.
Knihu druhou se chystám poslechnout jako audioknihu, byla jsem si jí záměrně půjčit v naší knihovně, třeba to bude lepší zajímavější než si knihu přečíst.

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Knihu jsem dostala v rámci spolupráce u @humbook @humbook_blogeři a chci ještě jednou poděkovat.

Vzhledem k tomu, že Spát v moři hvězd je ze stejného světa a já čekala knihu v podobném duchu, byla jsem mile překvapena, že se jedná víc o román než o scifi. Navíc jsou tu prvky psychologického románu s mnoha filozofickými otázkami.

Postav je tu výrazně méně a je to za mě jedině dobře, to se týká i délky knihy, méně je tady opravdu více. Příběh je velmi dobře propracovaný, dotýká se důležitých témat, jakými jsou víra, společenské rozdíly, psychické i fyzické vyčerpání.

Nesourodá čtveřice lidí pátrá po původu jedné anomálie, není tedy překvapením, že dochází k tzv.ponorce a samozřejmě se situace vyostří.

Velmi mě bavily pohledy z minulosti, které krásně doplňovaly děj a braly za srdce. Pro Alexe muselo být velmi těžké se se smrtí nejbližšího člověka vyrovnat.

Závěr mi přišel mimořádně vyostřený a skvěle jsem se bavila. Knihu Vám tedy doporučuji a dejte mi vědět, jak se Vám líbí Paoliniho scifi svět.

Jen upozornění přečtěte si nejdřív Spát v moři hvězd, protože Fraktální šum obsahuje spoiler.

Lapeni Lapeni Emily McIntire

(SPOILER) Sama autorka hned na začátku knihy varuje, že Lapeni rozhodně není pohádka ani fantasy a že se jedná o dílo hodně hard. Četla jsem několik recenzí a všechny slibovali, jaký to bude masakr a jak brutální scény se tam vyskytují.

Začínám mít pochybnosti sama o sobě. Je možné, že už mě Chris Carter už natolik zkazil, že mě jen tak něco nevyděsí a že jsem už na brutality imunní? Vždyť já už čtu horory! Ale proč to to všechno píšu, mě to totiž vůbec neděsilo. Možná před deseti lety. Každopádně si myslím, že ten kdo četl Massovou, Cartera, ten se rozhodně nemusí bát. Co se týče erotiky v této knize, tak je jí doslova plná, ale tak skvěle napsaná, že jsem si říkala: “Ó bože, ještě.

Postavy jsou v knize napsané velmi dobře, musím říct, že jsem oběma fandila, i když ten jejich vztah byl značně toxický. Hook z drsňáka postupně trochu vyměkl, což byla škoda. Na druhou stranu mi ho bylo celou knihu líto, protože si prošel peklem a myslím si, že se autorka zbytečně bála popisu toho, co se mezi ním a strýcem odehrálo.

Wendy mi chvílemi přišla strašně naivní, ale i její postava se v průběhu příběhu charakterově posunula, a tak nám Wendy narozdíl od Hooka “ztvrdla.

Kniha je plná zvratů, několik jsem jich čekala, ale pár mi přišly fakt skvělý! Další knihy autorky si rozhodně ujít nenechám. Navíc ta obálka je prostě skvost.

Jen tak mezi námi ten epilog mi přišel až mooooc sladkej, asi bych závr klidně zvládla bez něj.

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

(SPOILER) Knihy na sebe volně navazují, proto jsem se rozhodla napsat recenzi dohromady. Knihy jsou vyprávěny z pohledu babičky, která postupně odhalí všechna rodinná tajemství.

Vždy jsem velmi milovala vyprávění babičky a dědy, pratet i prastrejdů, dnes už mi nemá kdo vypravovat, tak jsem ráda, když si nějaké vypravování můžu aspoň přečíst.

Příběhy sester dvojčat mě naprosto pohltil, byl tak srdceryvný, až se mi někdy tajil dech. Fandila jsem oběma, aby našly své štěstí, jen bohužel své mladí prožily v době, která štěstí zrovna nepřála.

Na příběhu Soni je nejvíc vidět, že nic není černobílé a že láska je mnohdy opravdu slepá.

Ester jsem si oblíbila až v druhé polovině druhého dílu, její postava byla velmi dobře napsaná, opravdu jí člověk musel nejdřív poznat blíž a odpustit jí její sobeckost a sebestřednost, sama byla potrestaná víc než dost.

Co se týče stylu psaní, tak přeci jen výtky mám. Obě knihy jsou napsané dnešní češtinou a ubírá to příběhu na autentičnosti, což byla zvlášť u dialogů velká škoda.

Doufám, že budou mít knihy pokračování, protože přeci jen nebylo vyřčeno úplně všechno.

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke