ailleen Online ailleen komentáře u knih

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

V každé kapitole pořád dokola to samé, děj nikam nepostupuje, autor používá stereotypy a ploché vykreslení postav (matky sledující hloupé seriály). Kdyby měla kniha tak polovinu stran, tak by se dal ocenit nápad, ale tohle zpracování nebylo nejšťastnější.

26.08.2023 2 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Veškerá kladná hodnocení psaly náctileté slečny, jinak si to nedovedu představit. Věřím, že pro young adult čtenáře to může být přijatelné čtení, ale jinak? Nenapínavé, víceméně o ničem se spoustou prázdné výplně. Ušetřete čas.

19.08.2023 1 z 5

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Forma převažuje nad obsahem. Skutečně je nutné používat jazyk vhodný do filosofických spisů? A v každé druhé větě užívat výrazy vyskytující se v pražské kavárně, když si chce někdo polichotit ego, protože ví, že mu nebude nikdo rozumět, ale bude se to stydět přiznat? Škoda, téma mě zaujalo, forma nelze být pochopena.

22.03.2023 2 z 5

Zpíváš, jako bys plakala Zpíváš, jako bys plakala Zuzana Kultánová

Myšlenkový mišmaš, ze kterého byl rádoby slepený příběh. Jako zápis do deníku by to bylo dobré, ale jako kniha to nefunguje. Plochý příběh hrající si na hloubku. Znalost stylistiky nestačí, pro psaní je potřeba cit.

26.02.2023 2 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Nezajímavá kniha. Tím, jak je vyprávěna více postavami, tak je děj plochý, neuvěřitelný a co je škoda nejvíc, není to ani napínavé. Promrhaný potenciál námětu.

15.04.2022 2 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

Příliš rádobyvtipných jmen a názvů pro všední věci, které odvádějí pozornost od děje a ačkoli styl psaní je dobrý, pro mě to učinilo knihu nečitelnou.

21.09.2021

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Slibný začátek, ale po několika desítkách stránek překombinovaný příběh, který se velice těžce čte. Navíc plochá hlavní vyšetřovatelka, prostě kniha, se kterou je škoda ztrácet čas.

28.06.2021 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Dokola opakující se situace, děj se nikam neposouvá, do čtení jsem se musela nutit. Fakticky by kniha měla být zkrácena na 50 stran a pak by to byla dobrá povídka. Z mého pohledu je tohle kniha, kde autorka byla nucená pro vydavatelství něco napsat a snažila se nahnat co nejvíce stran i když nápady došly. Škoda.

01.06.2021 2 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Nedočteno, děj v knize neplyne, vleče se, na povídku by to bylo fajn, ale na knihu příliš. Doporučuji pro věkovou skupinu max. 25 let.

22.01.2021 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Nemohla jsem se začíst. Nelogický a nezajímavý motiv a ploché postavy. Ostatní knihy od autorky top, tohle ne.

20.12.2020 2 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Nudná kniha, nevtáhne do děje. Chtěla jsem odpočinkovou, takže jsem na romantický příběh byla připravena, ale toto vážně ne. Stokrát ohrané téma napsané nezajímavým stylem.

01.07.2020 2 z 5

Ženolam Ženolam Jan Minett

Zamindrákovaný muž píše s despektem o ženách. Časté vulgarismy. Divím se, že kniha vůbec vyšla.

16.01.2020 odpad!

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Tezce a nesouvisle napsana kniha, kde se v centru pozornosti az prilis casto objevuje pracovni misto hlavni hrdinky. Myslenky a intelekt autorky jiste kvalitni, jako kniha bohuzel pro me absolutne nestravitelne.

24.06.2019 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Mohla to být dobrá kniha. Ale. Překlad je opravdu špatný a těžko se to čte. Navíc hodně korekturních chyb. Za mě se nevyplatí s čtením začínat. Připomíná spíš scénář než knihu.

07.04.2019 1 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Povrchni popisy ztracene generace, bez hloubky a obsahu. Popisy uprchlickeho tabora zabirajici temer polovinu knihy vylozene zbytecne. Nedoporucuji zacinat s ctenim.

07.03.2019 2 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Nudná kniha bez pointy. Srovnala bych ji s harlekynovymi seriemi.

05.03.2019 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Slibný rozjezd, ale ve výsledku kniha jen klouže po povrchu a konec je tak těžko uvěřitelný, že se ani nevyplatí knihu dočítat. Zklamání.

23.01.2019 2 z 5

Velká kniha o Enneagramu Velká kniha o Enneagramu Helen Palmer

Obecné popisy vyhraněných typů, kdy nelze paušalizovat a zahrnout člověka jen pod jeden typ. Soustředění spíše na negativní vlastnosti jednotlivých typů bez jakéhokoli vhledu či naznačení, jak by ten který typ měl na sobě pracovat.

11.08.2018 1 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Nechápu komentáře zde. Většinu času, tedy dvě stě stránek je kniha o ničem. Já trpěla nudným dějem opakujícím se stále dokola bez jakékoli gradace. Těch posledních pár stránek, kde se ukáže předvídatelná pointa to nezachrání. První kniha čtivá, tato ztráta času.

07.06.2018 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přemýšlím, proč musí být česká tvorba vždy postavená na depresivních základech a traumatu.

14.05.2018 5 z 5