Velká kniha o Enneagramu

Helen Palmer, přední světová odbornice na enneagram, v této knize na základě poznatků z více než třicetileté výzkumné práce spojuje prastarý systém sebepoznání s metodikou moderní psychologie. Během našeho vývoje jsme se natolik identifikovali s charakteristikou vlastního typu, a stali se závislými na podmíněném vnímání, že jsme na svou pravou přirozenost, své pravé Já, zapomněli a „stali se“ svou osobností, svým falešným Já. Enneagram, psychologický systém vycházející z posvátných tradic, je založen na poznání devíti typů osobnosti, jež jsou z perspektivy pravého, duchovního Já, devíti iluzemi o životě. V této knize naleznete dosud nejhlubší rozkrytí těchto devíti iluzí. U každého z typů najdete: Přehled dilemat - Popis typické rodinné historie - Hlavní témata typu - Vzorce, kterými se řídí v intimních vztazích - Příklad párového vztahu mezi dvěma typy - Vztah typu k autoritě - Příklad interakce mezi dvěma typy, kdy jeden z nich je v pozici autority - Styl pozornosti - Intuitivní styl - Přitažlivá prostředí pro daný typ - Nepřitažlivá prostředí pro daný typ - Vyšší kvality mysli - Ctnosti - Klady - Podtypy - Co typu pomáhá rozvíjet se - Čeho by si typ měl být vědom....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99381/velka-kniha-o-enneagramu-99381.jpg 4.310
Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Synergie

Ennegram: Understanding Yourself and the Others in Your Life

Kniha Velká kniha o Enneagramu

Katepaz

Kdo se zajímá o Enneagram, měl by číst i tuto knihu. Jednotlivé ego-typy jsou zde velice dobře popsány.

ailleen
11.08.2018

Obecné popisy vyhraněných typů, kdy nelze paušalizovat a zahrnout člověka jen pod jeden typ. Soustředění spíše na negativní vlastnosti jednotlivých typů bez jakéhokoli vhledu či naznačení, jak by ten který typ měl na sobě pracovat.

Schody do nebe
Schody do nebe