Ailee Ailee komentáře u knih

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Další skvělá kniha z této série. Jakoby trochu vybočovala, hlavně tou finální bitvou, a ty scény s Kojotem! Po celou dobu jsem umírala smíchy! Jsem nadšená. Jeden by řekl, že když se mi líbí natolik, že mám chuť číst jednu knihu za druhou, dám pět hvězdiček, ale pořád je tu jedno "ale". Kniha je STRAŠNĚ dobře napsaná, STRAŠNĚ rychle se čte a STRAŠNĚ se u ní nasměju. Přesto... jako kdyby mě neuměla na 100% vtáhnout do děje tak, abych se v napínavých chvílích o hlavní hrdiny bála tak, jako to umí jiné knihy. Jediná věc, která mě na celé jinak tak úžasné sérii, ke které se nepochybně opakovaně vrátím, mrzí.

25.05.2018 4 z 5

Modré hlubiny Modré hlubiny Jennifer Donnelly

Tak dobře našlápnutý první díl, který vás navnadí na pokračování, které... ano, správně, v češtině nebude! Jo, kolem a kolem to bylo takové... plouživé, ale ne nudné. Vlastně se tam po celkem normálním úvodu pořád něco dělo. Škoda. Ale někdy prostě kniha české čtenářstvo neupoutá a pak máme smůlu:-/

23.05.2018 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Erilian má své kouzlo a příběh, ač jednoduchý, je dobrý, ale to zpracování... asi to chtělo ještě trošku zapracovat na celkovém pojetí. Hrozně mě rozčilovaly dialogy a taky styl vyprávění, takový zbytečně moc osekaný. A ty pohnutky hlavních postav? Nejsou bohužel uvěřitelné. Tesianovy ano, dokonce i Lyrazovi, ale Kiařiny a Selienovy? Pokud se tak snadno nechají zmanipulovat, tak jsou hloupí.

22.05.2018 3 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

To snad ne! Otevřený konec, když vím, že u nás třetí díl nevyšel???!!! Za co?! Že já pitomá po druhém díle, který měl víceméně konec uzavřený, raději neskončila:-/ Co mám teď krucinál dělat, co?

08.05.2018 4 z 5

Bratři až do smrti Bratři až do smrti Darren Shan (p)

Původně jsem chtěla dát jenom tři hvězdy, protože mě děj nijak nezaujal a spíše nudil, ale ten konec mě zaskočil, což se nestává moc často, takže si na poslední chvíli ještě jednu hvězdu kniha vysloužila. Ale očekávání, které jsem po prvním díle měla, série nesplnila.

06.05.2018 4 z 5

Pomsta bílé vdovy Pomsta bílé vdovy Jacob Grey

Příjemné zakončení skvělé série. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem skončit, dokud jsem nedočetla. I když mám pocit, že tomu na rozdíl z předešlých dílů něco chybělo.

04.05.2018 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Pro mě zatím asi nejslabší díl. Nebyl špatný, to zas ne, ale... nezanechal po sobě takovou stopu jako předchozí díly. Možná to bylo tím, že jsem četla dva díly hned za sebou?

01.05.2018 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Další skvělý díl. Mercy je prostě Mercy. Hrozně jsem se u knihy nasmála a i když mě konec trošku zklamal (mohl být trošku dramatičtější), tak si jsem celkem jistá, že tuhle sérii nečtu naposled.

26.04.2018 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Za mě zatím nejlepší díl. Jsem ráda, že jsem se k téhle sérii nakonec dostala a koupila si ji. A to i přesto, že jsem za tento díl musela dát trojnásobek původní ceny, abych ho měla. Hold jsem sběratel a nic mě nevytáčí víc, než nekompletní série. A kdyby mi zrovna tenhle kousek utekl, byla by to věčná škoda! Asi jdu hned číst další... :-)

19.04.2018 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Celkem dobrá kniha. Na poměry fantasy dost realistická. Tedy hlavně chování hlavního hrdiny.

14.04.2018 4 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Nemohu hodnotit, protože jsem nedočetla, a tak nechci knize křivdit. Ale i tak si myslím, že jsem naletěla na vylhanou reklamu a dala za knihu nekřesťanské peníze. Redaktorská práce a značné škrty by jí prospěly. Kolikrát jsem musela něco číst dvakrát, abych pochopila, co se vlastně stalo. Diaology byly... prostě divné a vyprávění těžkopádné. Kdo ví, třeba by se to dál zlepšilo, ale vzhledem k tomu, že jsem se dostala na stou stránku a pořád jsem se ke čtení musela nutit, jsem to při pomyšlení na dalších pět set takových stran četbu raději vzdala.

04.04.2018

Sluhové zla Sluhové zla Åsa Larsson

Zatím asi nejslabší díl. Ty předešlé byly rozhodně strašidelnější.

02.04.2018 3 z 5

Palác prokletých Palác prokletých Darren Shan (p)

Lepší než druhý díl, ale horší něž první, takže bych měla hodnotit 3,5, kdyby to šlo. Chtělo by to trochu víc akce, tedy alespoň v životě upírů bych to čekala, a ten rychlo konec mi ji zrovna moc nedal.

01.04.2018 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Jediný důvod, proč nemohu dát plný počet, je ten konec. Hlavní rozuzlení, moment, kdy čekáte gradaci a napětí, kolem vás tak nějak projde a nezanechá ve vás nijak extra rozvířené pocity. V tomhle byl první díl o něco lepší. Přesto se však kniha četla strašně rychle a to i když se některé informace, která nám autora podávala, i několikrát opakovaly. Z "poslední stránku a jdu se najíst" zbylo "sakra, ještě chvíli to vydržím", takže mě při četbě doprovázelo strašidelné kručení v žaludku.

30.03.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Z počátku jsem měla problém, na rozdíl od prvního dílu, začíst se, ale od okamžiku, kdy započal útok, jsem se už nemohla odtrhnout. K...a to byla jízda! To se nedá říct jinak. Ano, po dočtení mám tendence mluvit do p....e hodně vulgárně. A ten konec?! Po Rapírově hlášení jsem nadávala jak vzteklá, než se opět ozvala Její Výsost a uvedla vše na pravou míru. :-) Konečně knihy, které mě umí, skutečně umí zaskočit a překvapit. Jej!
Trošku mě děsí fakt, že po celou dobu čekání na druhý díl jsem se nejvíc těšila na UI Spiro. No vážně? Ujetá, rozhašená umělá inteligence, která v záchvatu logiky povraždí kohokoli, hlavně když to poslouží účelu... a mě fascinuje ze všech "postav" nejvíc? Asi bych se měla jít léčit! :-D

27.03.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tuhle knihu jsem četla strašně dlouho, ale ne proto, že by byla špatná. Naopak. Pokaždé, když jsem ji vzala do rukou, tak jsem ji v danou chvíli nemohla odložit. Jen jsem prostě měla rozečteno spoustu dalších knih, a tahle nakonec skončila zahrabaná hluboko pod nima.
Každdopádně to byl skutečně originální a barvitý svět. Děj byl zajímavý a jedinečný, i když zpětně mi přijde, jako kdyby se toho na těch stránkách až tolik nestihlo stát. Ale bylo to psané tak lehce, že se to četlo samo. brzy se vrhnu na druhý díl.

24.03.2018 4 z 5

Serpens Levis - Ve smyčkách hada Serpens Levis - Ve smyčkách hada Michal Kocián

Pár komiksů jsem už četla a chtěla jsem zkusit něco nového. Steampunk je fajn a ty kresby byly docela povedené, ale děj už trošku pokulhával. Chování některých postav bylo... no nedávalo smysl. Nejhorší však byly ty diaology a "dějové vložky", které popisovaly, co se děje, i když to bylo zjevné z kreseb. Bohužel, nebavilo mě to. Ale větší komiksové fandy by to zaujmout mohlo.

22.03.2018 2 z 5

Oceán krve Oceán krve Darren Shan (p)

Jak se mi první díl líbil a byl pestrý, tak mě tenhle naopak nebavil. Po většinu času Larten neřešil vlastně nic jiného než to, že neví, co chce, a že ho nic nebaví.

18.03.2018 3 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Příběh není nijak složitý a přesto je zajímavý. Rozhodně jsem se nasmála. Mercy je číslo :-) Kniha rychle plynula a četla se prakticky sama.

16.03.2018 4 z 5

Artemis Fowl a ztracený ostrov Artemis Fowl a ztracený ostrov Eoin Colfer

Zpočátku slabší díl, ale ne o moc. Opět to bylo trochu jiné, a i když Artemisovo "všechno vím, všechno znám" může lézt krkem a vytvářet pocit, že je to až příliš přitažené za vlasy, tak k němu to prostě patří. Konec konců je to přeci geniální zločinec, no ne? Nebo spíš kladný hrdina? Tohle hubené nedochůdče už dávno není malý grázlík. :-) A ta proměna byla úžasná.

09.03.2018 4 z 5