ahomonicky ahomonicky komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem paráda. Nikdy bych nevěřil, že mě nadchne scifi a ještě od českého autora. Jsem strašně mile překvapen a za knihu moc díky. Vřele doporučuji

06.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl super. Trochu mě mrzí, že víc věcí neobjasnil a některá tajemství zústávají, ale třetí to snad vyřeší. Možná je to tak dobře.

10.01.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížka mě moc bavila, dávám plný počet. I když malinko bych nejraději ubral za to, že se vždy někdo objeví, který je jasný viník a čtenářovi je jasné, že to tak není a postup je takový divný. Ale zrovna jsem si to říkal u předchozí knihy taky, tak nevím, zda není problém už u mě :-) Je-li to skutečně autorčina prvotina, pak klobouk dolů

14.01.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Weavera jsem objevil teprve nedavno a styl jeho psani mne osobne sedi. Chapu vytky o Davidov hlouposti, ze je neozbrojen atd, ale coz....Tim Weaver si vytvoril hrdinu, jakeho chtel a povedlo se mu to myslim moc dobre. Jeste me cekaji jeho dalsi 3 vydane knihy, ktere jsem jeste necetl a tesim se na ne

13.01.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha pekna, trochu mi prislo, ze odhaleni, motiv a nakonec i ta mlha je trochu odflaknuta. Ale kniha se cte dobre

28.07.2021 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Knížka se dobře četla. Tim Weavewr si drží standard. Jsem rád, že jsem na něj narazil. Doporučuji

23.02.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Parádní kniha. Přečteno za den. Četl jsem od něj již dvě knihy a další mě čeká již v knihivně a určitě dokoupím ještě zbylé. Občas z toho dýchne Chris Carter a celkově mi styl psaní Weavera sedí. Knihu doporučuji

01.01.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

No tak musím říci, že ačkoliv mám doma knihu dlouho, a dlouho jsem nemohl odhodlat k četbě, jsem příjemně překvapen. Knížka se mi moc líbila. Popis doby je sice mnohdy zjednouššený, ale to je účelem a velmi příjemným. To co tady mnozí popisují jako naivní přístup je naopak promyšleným a krystalickým popisem pocitů doby. Příběh jako takový není nijak obsáhlý a jeho jednoduchost je v kontextu vyprávnění odpovídající. Ačkoliv je hlavní náplní popis doby "temna", je z konce patrné, že lidi se prostě nemění...Fajn čtení

05.03.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další knížka od Bryndzy drží svůj standard. Není to za mě úplně TOP, ale vždy když vyjde nová, nebojím se knihu koupit a zatím nikdy nezklamal

01.01.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Knizka se prijemne cetla. Sice je konec takovym trochu klise a je tak nejak uspechany, ale cteni je to fajn

04.01.2020 4 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Cusslera mam prectenoho skoro celeho. K Ledovci jsem se dostal az ted. Je videt, ze styl se lety zmenil. Ledovec je na me az moc infantilni. Ano, Cussler se s tim nemaze nikdy, ale tady to byl fakt Indiana Jones v pohadkovejsim provedeni. Novejsi knihy nezaprou puvod, ale jsou preci jen lepsi. Kdybych cetl Ledovec jako jeho prvni knihu, asi bych ji doma dnes pres 20 nemel

03.01.2020 3 z 5

Parazit Parazit David Koepp

No tedy to byla hovadina. Jako myšlenka dobrý, ale je to taková "céčková" kniha. Děj těžko uvěřitelný i na moje "obroušené" poměry. Počínaje schovanou atomovou zbraní v truhle dětí, konče bolestí zad agenta, který má zachránit svět přesně v ten nejhorší okamžik a tím převzetí záchrany světa párem civilistů. No prostě "céčko" jak vyšitý. Rozhodně nedoporučuji. Max jedna hvězda za námět zápletky. Ale zpracování tragické...

31.12.2019 1 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Téma je zajímavé z principu. Ale tak nějak jsem podvědomě očekával jiné rozuzlení. Ačkoliv nevím jaké, tohle na mě prostě nefungovalo. Kniha se celkově čte dobře, ale někdy jsou ty potřebné zkratky prostě ne úplně uvěřitelné

26.12.2019 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Kniha je zvláštní. Chování Franka je někdy těžko uvěřitelné a zápletka je na mé gusto možná až moc, ale čtivé to bylo a bavilo mě to

06.01.2019 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

K žánru sci-fi jsem se dokopal teprve nedávno a to ještě spíše z nedostatku knih, které jsem měl po ruce. Ale musím říci, že ačkoliv se nepovažuji za fandu, celkem jsem si ho oblíbil a pár knih již přečetl. Líbil se mi Marťan, Den poté atd. Jakmile jsem tak uviděl knihu Malevil s podtitulem "stěžejní sci-fi kniha" neváhal jsem. Bohužel mě osobně kniha spíše zklamala. Možná, že optikou doby vzniku bych mluvil jinak, ale četl jsem ji zkrátka teď. Z hlediska sci-fi v knize není nic, co by mě bavilo. Jedná se spíše o sociologický průzkum co by kdyby. Hlavní hrdina je fajn, jeho řešení problémových situací je rozumné a uvěřitelné, ale jinak mě kniha spíše nudila a musel jsem se donutit ji dočíst.

01.01.2019 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Musím říct, že ačkoliv je to můj oblíbený žánr, do této knihy jsem se nebyl nějak schopen začíst. Některé pochody aktérů mi nepřišly logické a pravdivé. Nebylo to zlé, ale za srdce mě knížka nechytila....

30.12.2018 3 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

No, myslenka mozna dobra. Zpracovani bidne. Dve hvezdy jen za napad, jinak si autora do budoucna asi necham ujit

27.12.2020 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Souhlas s některými komentáři. Kniha dobrý, děj je lehce překombinovaný a hůře uvěřitelný, ale to by mi nevadilo, to k tomu někdy patří. Ale že přečtu 570 stran a nebudu vlastně vědět vůbec nic, to už mi od autora přijde trochu nafoukané. Je si až moc jistý, že si další knihu asi všichni koupíme. Popravdě, asi ano, ale zasloužilo si alespoň něco osvětlit

09.02.2020 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Knížka se čte dobře, je to malinko jednodušší, ale proč ne. Závěr je též lehce slabší za mě, ale celkově jsem se nenudil a proto hodnotím knihu kladně

26.01.2020 4 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Dalsi dobrodruzstvi z pera teto skvele dvojice. Oddychove prijemne cteni. Myslim, ze mohu s klidem doporucit

02.06.2019 5 z 5