Morfeův gen

Kniha, která vás nenechá usnout. Na chvilku vydechnout svými překvapivými a zajímavými zvraty děje. Kniha pro všechny, kteří se chtějí krásně bát. Na pozadí světového spiknutí, boje o moc a výlučnost se odehrává dojemný lidský příběh obyčejného třicátníka Davida Bergera. Na světě existuje Bratrstvo nespavců, které využívá genového defektu zděděného z dávných dob, aby jeho členové místo spánku pracovali na rozšiřování svého vlivu a moci a tím drželi v rukou nejmocnější úřady světa. David Berger, syn slavného vynálezce v oblasti genetiky a zavražděného Bratrstvem, se vydává po rozchodu se svou milovanou Sárou na své třicáté narozeniny na cestu temnými ulicemi New Yorku, jeho nočními parky a podzemním městem v kanalizaci a proplétá svůj osud, který se tak náhle změnil, s osudy dalších zajímavých i děsivých lidí. Kteří mají něco společného, což zjistí později. Dostižený dopisem od svého otce, který pro něj zanechal tajemství a vysvětlení jeho tragického rodinného osudu, se vydává na misi do Evropy, která končí na strašidelném bále Bratrstva na zámku v Českém Krumlově. Málem přijde o život, ale zachrání lidstvo a hlavně sám sebe, svoji Sáru a jejich společnou budoucnost. Je lidstvo propojené? A co nám přináší moderní technologie, kariérismus a nenávist? Protože kdo ví, kdo všechno v noci nespí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415290/big_morfeuv-gen-sRh-415290.jpg 3.858
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Das Morpheus-Gen, 2018

Kniha Morfeův gen

Noname007

Kniha byla naprosto skvělá! Velmi brzy jsem se začetla a najednou jsem byla u konce. S překladem jsem žádný problém neměla, ani se zápletkou a příběhem. I myšlenka mi přišla skvělá a měla jsem dojem, že všechno do sebe zapadalo a příběh byl i poměrně napínavý.
Rozhodně si velmi brzy přečtu i Mona Lisa virus, protože toto byla opravdu jízda a určitě se k této knize zase někdy vrátím!

Dejvid

Já to tak tragicky, jako autoři posledních komentářů, nevidím. Přišlo mi to celkem podobné Brownovi. Jako oddychovka na dovolenou to je v pohodě. Reálie Prahy a Českého Krumlova byly osvěžující, autor zde evidentně nějaký čas strávil (jenom mi přišla vtipná pasáž z Krumlova, kdy s povedlo ve Vltavě utopit náklaďák :-D ).

jakub2418

Trvalo, než jsem se začetl. Bylo to dobré, ale předešlá kniha se mi líbila mnohem více.

MisiHo

Knihu odkládám asi po třiceti přečtených stranách. Důvodem je šílený překlad někoho, kdo zjevně neumí česky. Chybějící čárky se dají odpustit, neexistence shody podmětu s přísudkem už trochu hůř, slovo "už" použité šestkrát v jednom odstavci taky, ale přes ten divný nečeský slovosled se přenést nedokážu. Celé to vyznělo hůř, než slohové práce 10letých dětí.

ahomonicky
27.12.2020

No, myslenka mozna dobra. Zpracovani bidne. Dve hvezdy jen za napad, jinak si autora do budoucna asi necham ujit

juliesze
25.11.2020

Začátek knihy byl opravdu hrůza. Úplně zmatený, a bylo vidět, že se autor snaží vyvolat trochu vzrušení hned od první strany knihy. Když už to maličko začlo dávat smysl, tak se pořád dělo něco, co mi přišlo absolutně nepředstavitelé a zmatené. Druhá polovina knihy byla trochu lepší, ale pořád to bylo nějak moc přitažené za vlasy. Pouze holý příběh bez vykreslení postav. Podle mě možná dobrý námět na večerní film, ale jako kniha to ztrácelo to kouzlo citového a duchovního pouta s hlavním hrdinou. Ději jsem přihlížela, ale jakobych to viděla přes tlusté sklo. Bohužel se autorovi nepodařil ve mně vzbudit pocit, že jsem toho součástí, což na knize cením nejvíc.

KočkomilkaJana
08.11.2020

Upřímně jsem si na dvacátetřetí stránce říkala, že takový odpad jsem dlouho nečetla. Nic moc v knize zatím (a ještě dlouho!) nedávalo smysl, jazyk byl pomatený a uměle vyvolávané napětí vyloženě drásalo oči i duši. Do toho se autor čas od času upsal a některou informaci podal dvakrát. K jeho smůle pokaždé jinak. Ale to bude spíše vina těch, co to kontrolovali před vydáním. Stejně jako jazyk překladu by mohl znít více jako čeština. Všeho všudy si člověk do půlky knihy říká, že Danovi Brownovi se smějí odborníci a lidé, kteří se orientují v problamtice - pro laiky je to napínavé čtení (i když tuší, že jde o pohádku). Tibor Rode doslova sesmolil něco, co opravdu více než půlku knihy vyznívá ještě legrčněji než celá série Stmívání.

Erys
14.10.2020

Kniha se dobře četla díky kratičkým kapitolám. Ale to je asi tak všechno. Pořád jsem čekala nějaký BOOM a nenacházela ho. Dávám taky palec dolů za příšerný překlad knihy, díky němu si právě myslím, že knize hodně na kvalitě ubralo. Konec s dobrým zvratem, ale hodně absurdní. Škoda.