Pustá duše

MISTROVSKÝ ROMÁN OD AUTORA HYPERIONU, TERRORU A PÁTÉHO SRDCE… Jeremy Bremen má tajemství. Celým životem ho provází schopnost číst lidem myšlenky. Zná všechny jejich skryté touhy i obavy a pouze díky své manželce Gail, která roky fungovala jako štít mezi ním a děsivou tíhou jeho nadání, ještě nepřišel o rozum. Jenže Gail umírá, její vědomí utichá a Jeremymu hrozí, že se z náhlého přívalu myšlenek zblázní. A proto se dává na útěk – před svou týranou myslí, minulostí i sám před sebou –, v naději, že mu samota a izolace přinesou kýžený klid. Osud mu však nepřeje a klade před něj jednu překážku za druhou. Jeremy se vydává na nebezpečnou cestu po Americe, při níž odhalí nejen ty nejtemnější a nejkrutější hlubiny lidské duše, ale také tajemství samotné podstaty smrtelnosti a vesmíru. Existuje jen jeden svět, nebo je jich víc? A mohli by se Gail s Jeremym v některém z nich znovu setkat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368137/big_pusta-duse-M0H-368137.jpg 4.2100
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Mystery Press

The Hollow Man, 1992

Kniha Pustá duše

karol.cadex

Nezklamal.
Popravdě je to hodně těžká kniha a v některých úsecích jsem měla problém s odbornými výrazy a celkově s myšlenkou knihy. Ale ten konec! To bych plakala klidně dva dny.
Jeremyho mi bylo skoro celou knihu líto, plus ještě ta dobrodrůža na jeho cestě? Šílený! Robbyho osud ani nekomentuju… Navíc mám pocit, že moje pramalá víra v lidstvo se ještě zúžila - vidět lidem do hlavy jako Bremen, tak už tu dávno nejsem.
Simmons je opravdu Pan autor, ale čtení na jedno odpoledne to opravdu není.

Arkagas

Kniha, na kterou jsem měla zálusk delší dobu, ale odkládala jsem ji kvůli těžšímu obsahu. Ale těžká doba si vyžádala těžký obsah. Pustá duše je román o hledání pravé lásky, o podstatě života, o tom, zda spolu mohou lidé komunikovat telepaticky. V knize sledujeme nejen příběh Bremena, ale také malého postiženého chlapce Rubbyho, kterého se rodiče zbaví více než odporným způsobem a který je pro Gail i Bremena více než důležitý.
Tahle kniha je těžká, psychologická a vyvolává v člověku otázky. na druhou stranu je to moc milý příběh lásky, která nekončí ani po smrti.

Daduška
04.10.2020

Tohle mi úplně nesedlo, dost mi vadilo přeskakování v čase, mám radši lineární vyprávění. Ale když jsem si na to zvykla, nijak to nerušilo. Co mě ale rušilo hodně, byly pasáže s matematikou a fyzikou. Chápu, že to autorovi připadalo důležité, ale stejně tomu nerozumím a jen mě to odvádělo od příběhu. Pustá duše je slabší kousek jinak skvělého Simmonse, i tak ale stála za přečtení.

Jiří.H
09.05.2020

Vždy, když odběhnu od běžnější beletrie k tomuto autorovi, nestačím se divit. Bavil mě zimní přízrak a bavila mě pustá duše...Kde vlastně sídlí ona síla lidského vědomí a lásky...? V krysím kožíšku a ve vraní kůži? V údolí umírajících hvězd? Ve fialové hodině? Vyberte si. Jsme jen lebka pod kůží... jsme jen vycpaní lidé...Jeremy, Gail, jste tu někde ?

Tyet
18.03.2020

Tuhle knihu skutečně napsal Dan Simmons? Autor brilantního Terroru, nezapomenutelného Ílionu a promyšleného Hyperionu? Po přečtení téhle slátaniny jsem uvažovala, že si ho snad odeberu z oblíbených autorů. Je to zoufalá směsice americké limonádovité love story, brutálního thrilleru s nechutnými scénami a populárně naučného dílka o kvantové fyzice. Ne, fakt to nečtěte, já to zvládla pouze z úcty k autorovi.

bosorka
28.01.2020

Kvantová mechanika, teorie chaosu, matematika. Zároveň filosofické pojednání i milostný román. Thriller i horor. Paralelní světy i prolínání myslí. Račte si vybrat, co z toho je vám milé. Pokud aspoň něco, stačí sáhnout po Pusté duši Dana Simmonse. Vše z výše zmíněného v ní je. A nejspíš ještě víc. Stačí číst a hledat. A občas koukat s pusou dokořán. Často možná i nechápat, ale vědět, že to vlastně zas tak nevadí. Občas hltat a hnát se knihou co nejrychleji a pak zase zvolnit a zůstat možná i chvilku stát. Semtam lapat až po dechu, jak je u toho smutno. A pak se zase nadechnout a pohlédnout do dáli, kde vychází nadějeplné slunce. A na konci? Na konci tušit, že nezapomenete. Zvláštní kniha.

Hellrampage
27.12.2019

Výborná komorná záležitosť. Na svoju krátkosť si toho hlavný hrdina prežije a užije dosť a osobne ma bavilo sledovať ako hrdina padá z blata do kaluže a vždy sa ponorí do väčších problémov. Každý iný autor by napísal klasickú komixovku s hrdinom, ktorý vie čítať myšlienky a používa ich v rámci dobra/zla. Dan Simmons napísal psychologický príbeh z reálneho života podložený na reálnej fyzike (a pasáže Očí boli na mňa príliš odborné).

ahomonicky
26.12.2019

Téma je zajímavé z principu. Ale tak nějak jsem podvědomě očekával jiné rozuzlení. Ačkoliv nevím jaké, tohle na mě prostě nefungovalo. Kniha se celkově čte dobře, ale někdy jsou ty potřebné zkratky prostě ne úplně uvěřitelné