Pustá duše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

MISTROVSKÝ ROMÁN OD AUTORA HYPERIONU, TERRORU A PÁTÉHO SRDCE… Jeremy Bremen má tajemství. Celým životem ho provází schopnost číst lidem myšlenky. Zná všechny jejich skryté touhy i obavy a pouze díky své manželce Gail, která roky fungovala jako štít mezi ním a děsivou tíhou jeho nadání, ještě nepřišel o rozum. Jenže Gail umírá, její vědomí utichá a Jeremymu hrozí, že se z náhlého přívalu myšlenek zblázní. A proto se dává na útěk – před svou týranou myslí, minulostí i sám před sebou –, v naději, že mu samota a izolace přinesou kýžený klid. Osud mu však nepřeje a klade před něj jednu překážku za druhou. Jeremy se vydává na nebezpečnou cestu po Americe, při níž odhalí nejen ty nejtemnější a nejkrutější hlubiny lidské duše, ale také tajemství samotné podstaty smrtelnosti a vesmíru. Existuje jen jeden svět, nebo je jich víc? A mohli by se Gail s Jeremym v některém z nich znovu setkat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368137/pusta-duse-M0H-368137.jpg 4.626
Žánr:
Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Mystery Press
Orig. název:

The Hollow Man (1992)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pustá duše

Přidat komentář
Gracian1964
16. června

Nuž, táto sa mi od pána Autora páčila asi najmenej, prečítal som skoro všetko, čo bolo u nás a v Čechách dostupné, okrem Hyperionu, to nie je moja téma. Miatli ma kapitoly venované kvantovej mechanike, matematike, teórii chaosu, vlny a častice. Nerozumel som tomu ani omylom. Ku koncu ma to už začalo mierne nudiť a unavovať. Chyba je pravdepodobne vo mne, som len úbohý plytký primitív. Koncu som asi tiež neporozumel. Len tomu, že svojim spôsobom sa to skončilo akýmsi podivným happyendom. Neviem, som z toho v rozpakoch. Napísané i preložené je to každopádne skvele.

petrarka72
22. května

Skvělý román o cestě pekelnými žleby, o útěku před zármutkem i jeho přijetí, o volbě mezi existencí částice a životem vlny, o surovosti světa a bohu, který je slepý, hluchý, retardovaný - a stejně jako lidi dělá, co může. Simmons má báječnou fantazii, zároveň schopnost srozumitelně zkombinovat moderní verze Dantových vizí s matematicko-fyzikálními teoriemi včetně teorie chaosu a nenásilně přecházet mezi zdánlivě nekombinovatelnými žánry - od metafyzického eseje na téma "odkud přicházíme - kdo jsme - kam jdeme" přes podrobný popis psychologie truchlení přes sci fi odbočky a mafiánské historky po čistokrevný horor. Vzniklá směska má překvapivě silný emocionální účinek...

lazarus
14. května

Výborné provedení knížky navozuje lepší zážitek při čtení tohoto literárního skvostu. Tímto děkuji nakladatelství za dobrou práci a paní překladatelce taktéž. První polovinu příběhu jde o typický P.K.Dickův román a pokud by jste při čtení neměli tušení kdo dílo napsal rozhodně by jste tipovali na něj. Dále už jde o klasického Simmonse včetně drsně příjemného návratu k Hladovým hrám. Pustá duše je hodně filozofický román s výtečnou atmosférou a vcelku neotřelým tématem. Jediná výtka z mé strany je k délce jenž by klidně snesla mnohem větší formát na jež jsem u Simmonse zvyklý. Tak dlouhé čekání na další jeho knížku a přečteno na dvě posezení. Což, budu čekat na Zimní přízrak. Doufám, že mě potěší stejnou měrou.

piquillio
06. května

Naprosto pohlcující a nadmíru krásně vyvedená kniha. Čekání se vyplatilo! Nelze odložit, zběsilá jízda plná melancholie a krutosti.

Ládja
06. května

Depresivní, ze života. O lásce, vymyšleno. Simmons jak má být a zároveň úplně jiný než jsem zvyklý. Pln matematiky a zajímavých možností o vesmíru a lidském nitru vůbec a zároveň lidský a plný lásky a ukázky toho, jak je lidský duch a lidská duše tmavá plná zloby a ničení. Depresivní...skutečně. Ale to kouzlo, kouzlo v tom je.
Jsem už trochu zvyklý, že Simmons nedává moc konce a neumí vychytat ten správný okamžik, kdy příběh ukončit, zde mi to přijde jiné. Trochu byl mimo střed knihy, ale konec mi přišel správný...5* a těším se na dalšího Simmonse, který snad vyjde ještě letos...

opic 12
06. května

Až za modrým pohořím...srdce umořím...tam hlína voněla,lidská bolela srdce a duše tak marně toužily...
A takhle by se dalo pokračovat.Však to znáte.O marnosti,odcizení,zármutku i jiných splínech.Načrtnuto na bezmála třístovek stránkách v obdivuhodném,se vší péčí zabaleném vydání.
Komorní i vesmírně rozmáchlé.Opulentní a svým způsobem něco,jako dobrodružství na cestě.Nekonečně důrazně pro zamilovaně i podobně nadčasové citové tajemství jménem láska či lidská duše.Myšlenkově dechberoucí s přesahem teorií všeho nebo chaosu.Několikrát se mě při čtení zhmotnil v paměti film Fontána,který mě v lesčems připoměl podobné nálady.Provázanosti lidského vědomí všehomíra a samozřejmě vidění lidem do hlavy,dělá z této knihy,ne úplně zcela masterpiece,ale variaci na toto téma,jako zdařilou palbu ve formě pro vaše smysly a chápání.
Pokud budete nadšeni z této knihy,doporučuju psycho nálož z podobného soudku a to je "Umírat v nitru" pokud jste jí ještě nenašli,ona si jistě najde vás.Kdyby něco klikněte na Roberta Silverberga...zde na DK.
Jen jedno slovo najít v pravý čas a uzdravit jím k smrti smutnou duši.Najíti za horou,když někdo čeká nás a uhodnout,kde srdce skrývá se a buší...
...kdekoliv.

Oksalakka
01. května

Tahle kniha je takový zhuštěný Simmons v jednom svazku. Kdo tohohle pána čtete trochu víc, víte, že značná část jeho knih jsou rozvinuté rané povídky, že je mistrem paralelních světů a alternativní historie, že umí do příběhu vplést sci-fi motivy tak přirozeně, takže mu na to skočí i lidé, kteří by se jinak "fantasmagorií" nedotkli ani dva metry dlouhou tyčí. SPOILER! V Pusté duši máte nádhernou hororovou scénu, která jako by vypadla z Hladových her. Postavy a události, které později (to mi nikdo nevymluví) použil ve své detektivní trilogii. Při čtení jsem zavzpomínal na Hyperion, Fázi gravitace, Black Hills, Píseň Kálí a zhruba polovinu jeho povídek. Přes to všechno (nebo možná proto) příběh parádně funguje, je to takový příliv a odliv krutosti a něžného, chladu a vášně, naděje a zoufalství. Litoval jsem, že to nebylo delší. Vyzdvihnout musím také parádní sevřený "T602" design knihy, který dojem ze čtení velmi trefně dotváří. Bravo, Mystery Press, za mne 6 hvězdiček.

PS: A dozvíte se, proč je Vanni Fucci v pekle ;)

kneslova
28. dubna

za mne příliš divná a málo srozumitelná kniha, tak to mne nebavilo....deprimující