ahomonicky ahomonicky komentáře u knih

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha pekna, trochu mi prislo, ze odhaleni, motiv a nakonec i ta mlha je trochu odflaknuta. Ale kniha se cte dobre

28.07.2021 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

No tak musím říci, že ačkoliv mám doma knihu dlouho, a dlouho jsem nemohl odhodlat k četbě, jsem příjemně překvapen. Knížka se mi moc líbila. Popis doby je sice mnohdy zjednouššený, ale to je účelem a velmi příjemným. To co tady mnozí popisují jako naivní přístup je naopak promyšleným a krystalickým popisem pocitů doby. Příběh jako takový není nijak obsáhlý a jeho jednoduchost je v kontextu vyprávnění odpovídající. Ačkoliv je hlavní náplní popis doby "temna", je z konce patrné, že lidi se prostě nemění...Fajn čtení

05.03.2021 5 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

No, myslenka mozna dobra. Zpracovani bidne. Dve hvezdy jen za napad, jinak si autora do budoucna asi necham ujit

27.12.2020 2 z 5

Chci tvou smrt Chci tvou smrt Peter James

Petera Jamese mám rád, ale zde mi to přišlo příliš roztahané. První půlka knihy je vlastně neustále se opakující. Knížka nebyla špatná, ale že by to byl nějaký skvost to bohužel ne. Rozhodně autor napsal již mnohem lepší

01.12.2020 2 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Knížka se dobře četla. Tim Weavewr si drží standard. Jsem rád, že jsem na něj narazil. Doporučuji

23.02.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Souhlas s některými komentáři. Kniha dobrý, děj je lehce překombinovaný a hůře uvěřitelný, ale to by mi nevadilo, to k tomu někdy patří. Ale že přečtu 570 stran a nebudu vlastně vědět vůbec nic, to už mi od autora přijde trochu nafoukané. Je si až moc jistý, že si další knihu asi všichni koupíme. Popravdě, asi ano, ale zasloužilo si alespoň něco osvětlit

09.02.2020 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

I přes ne úplně skvělé hodnocení zde se mi kniha líbila. Možná i více, než když byl hlavní hrdina pan psycholog. Za mě 4 hvězdy

03.02.2020 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Knížka se čte dobře, je to malinko jednodušší, ale proč ne. Závěr je též lehce slabší za mě, ale celkově jsem se nenudil a proto hodnotím knihu kladně

26.01.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížka mě moc bavila, dávám plný počet. I když malinko bych nejraději ubral za to, že se vždy někdo objeví, který je jasný viník a čtenářovi je jasné, že to tak není a postup je takový divný. Ale zrovna jsem si to říkal u předchozí knihy taky, tak nevím, zda není problém už u mě :-) Je-li to skutečně autorčina prvotina, pak klobouk dolů

14.01.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Trochu jsem se bál nové ústřední postavy, ale byl jsem velice příjemně překvapen. Je vidět. že u Deavera není jeho úspěch náhoda a že se trefil s Rhymem jen do vkusu a pak už to nějak šlo samo. Je prostě vidět, že je to pan spisovatel. I když se těším na Lincolna, musím říct, že na Coltera neméně. Kniha je pro mě příjemné překvapení. Jediná malé mínus mám tedy za trochu jalový motiv

12.01.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Knizka se prijemne cetla. Sice je konec takovym trochu klise a je tak nejak uspechany, ale cteni je to fajn

04.01.2020 4 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Cusslera mam prectenoho skoro celeho. K Ledovci jsem se dostal az ted. Je videt, ze styl se lety zmenil. Ledovec je na me az moc infantilni. Ano, Cussler se s tim nemaze nikdy, ale tady to byl fakt Indiana Jones v pohadkovejsim provedeni. Novejsi knihy nezaprou puvod, ale jsou preci jen lepsi. Kdybych cetl Ledovec jako jeho prvni knihu, asi bych ji doma dnes pres 20 nemel

03.01.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další knížka od Bryndzy drží svůj standard. Není to za mě úplně TOP, ale vždy když vyjde nová, nebojím se knihu koupit a zatím nikdy nezklamal

01.01.2020 4 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Klasika. Když si na autora člověk zvykne a dokáže odpustit nesmrtelnost hlavních hrdinů a jejich štěstí na místo, čas a nápad, nedá se knize nic vytknout. Klasický Cussler

31.12.2019 4 z 5

Parazit Parazit David Koepp

No tedy to byla hovadina. Jako myšlenka dobrý, ale je to taková "céčková" kniha. Děj těžko uvěřitelný i na moje "obroušené" poměry. Počínaje schovanou atomovou zbraní v truhle dětí, konče bolestí zad agenta, který má zachránit svět přesně v ten nejhorší okamžik a tím převzetí záchrany světa párem civilistů. No prostě "céčko" jak vyšitý. Rozhodně nedoporučuji. Max jedna hvězda za námět zápletky. Ale zpracování tragické...

31.12.2019 1 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Téma je zajímavé z principu. Ale tak nějak jsem podvědomě očekával jiné rozuzlení. Ačkoliv nevím jaké, tohle na mě prostě nefungovalo. Kniha se celkově čte dobře, ale někdy jsou ty potřebné zkratky prostě ne úplně uvěřitelné

26.12.2019 3 z 5

Maska smrti Maska smrti John Case

Knížka se mi líbila. Některé pasáže byly slabší, ale zas tolik nerušili. Škoda toho rychlého konce, ten si přeci jen více zasloužil. Má první kniha autora, ale šanci mu určitě ještě dám

25.12.2019 4 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Dalsi dobrodruzstvi z pera teto skvele dvojice. Oddychove prijemne cteni. Myslim, ze mohu s klidem doporucit

02.06.2019 5 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

Na muj vkus tam bylo zbytecne mnoho prostoru pro vzah Mitche a Anny, ale i tak kniha super

10.03.2019 4 z 5

Těžký soupeř Těžký soupeř Chris Ryan (p)

To byla snad nejhorší kniha, co jsem kdy četl. Naprosto neuvěřitelné scény, zhovadilé jednání hlavního hrdiny, který je v jednu chvíli Rambo a ve druhé udělá nějaký nesmysl, který se tam prostě autorovi hodil. Několikrát jsem se fakt i zasmál, jak mohl někdo takovou blbost vymyslet. Po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem nebyl schopen dočíst a to jsem se fakt snažil a dostal se tak na 80% přečteného. Ale hromadí se mi tu knihy, které za něco stojí a tuhle díky nechuti čtu již přes týden a nejsem ochoten tomu obětovat již ani hodinu navíc. Za mě....slátanina a nesmysl a vůbec nechápu, jak to může mít 80%

27.02.2019 odpad!