adriane9 adriane9 komentáře u knih

Vina Vina Věra Kadlecová

Upřímně, kde není Eva, jakoby příběh byl neúplný, poloviční a.. vlastně mě štve jak moc mi tady chyběla i když smrt neznamená nutně konec a ta její už vůbec ne. Tady totiž Eva žila svůj příběh dál ať už vzpomínkou nebo prokletím těch kteří zbyli. Ester svou hloupost jen potvrdila a i když měla taky těžký začátek já ji prostě omluvit nedokážu. Protože krev není voda a nikdy nebude a matka je vždycky jen jedna. Vinu hodnotím jako dokonalé zakončení tohoto příběhu. Víc není co říct, víc není co dodat.. Bylo mi ctí Evo a ať je ti lehká zem..

25.02.2020 5 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Skvěle napsaný psycho román. Já jen hledím jak se spousta skvělých začínajících autorů někde zašije náhodně je objevím a vesměs pokaždý je to pecka. Naprosto strhující příběh Evy s kterou jsem se absolutně sžila, jakoby seděla zhmotněná vedle mě a bolestně líčila svůj životní příběh. Osobně si myslím, že drogová zavislost fyzická je sice strašná, ale ta psychická, kdy vám to doslova sežere duši, přesahuje absolutní možnost bytí. Ano, obojí si člověk zvolil sám. Ano, soudit můžeme všichni a všechny. Ale kdo se zajímá o příběh člověka co ho zlomili už jako dítě? Kdo se zeptá proč vlastně?
A ještě.. je hrozný když je pro vás chlap nadějí a zároveň totálním prokletím.
Skvělej knižní počin doporučuji a těším se na další knihu!

24.02.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

"Zlato se pozná v ohni a stateční lidé v neštěstí". /Seneca
Naprosto úžasná, místy vtipná a místy zoufale smutná Eleanor. Nejdřív jsem myslela, že má El aspergera, ovšem tohle důvodem jejího chování opravdu nebylo. Takže shrnuto, Raymond úžasnej kámoš a tuhle knihu psanou přímo pro mou čtenářskou duši, jsem milovala od začátku do konce.

16.02.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Málo stránek, ale hodně silný příběh. Nevěřila jsem, soucítila a fandila zároveň. Skvělá prvotina spisovatelky a těším se na další!

11.02.2020 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

To je tak když začnu něco číst z nudy a hele ono je to docela fajn, Vic mě bavil šíleně, o trochu míň naivní Em, ty ženský jsou snad všude stejně popsaný škoda. Celkově to hrálo na příjemnou strunu, bavilo mě to až do konce a světe div se chlap si tu zachoval temnou stránku až do konce žádná trapná změna na romantickýho pablba. Barva půlnoci nuda, ale tohle se autorce povedlo !

08.02.2020 3 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Devět dobrých z toho dvě nejsou jeho :-) ... Ale jo graficky je to hezké, vidím to na hezká volná místa vlastních popisků, proč ne..

07.02.2020 3 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Četla jsem dlouho, četla jsem slovo od slova, k určitým částem jsem se vracela a tak moc se to dotklo mojí duše, že nevím co říct. Knihy o drogách a fetkách mě nebaví právě pro tu bezduchost a hledání ničeho. Ale tohle je snad první kniha o tomto tématu, a taky první chlap/spisovatel, který mě sejmul pohledem na svět, na to jak žít pořádně a nebo prostě umřít. Pro mě ne střípky, ale přímo střepy zaryté do zpovědi každého z nás. Pecka Pecka Pecka při každým tlukotu mého srdce.

03.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

184 stran totálního zoufalství. Víc stran a pokračování bych nezvládla, až tolik to bolelo mou mateřskou duši. Spisovatelka umí a ne že ne.

25.01.2020 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

"Duše má perutěmi vznesla se v oblohu, letěla tichou zemí jakoby k domovu "
Miluju poezii, miluju snění a z duše nenávidím ubožáky, co ublíží dítěti. Nechtěla jsem to číst ale četla a bylo to ještě horší než jsem čekala. Na Dannyho nikdy, nikdy nezapomenu.

24.01.2020 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Brečela jsem.. šíleně a je mi to jedno.
Kolik takovejch Davidů na světě je? Kolika s prominutím sráčům tohle prochází? Kolik matek a otců svoje dítě blbě vychová a ještě cítí hrdost? Mateřská láska je mnohdy slepá, ale neměla by být bezduchá..
Je šílený postupovat touhle knihou, myslet si že horší to bejt nemůže, ale ono může, ten konec to rozhřešení a vše kolem, to vás musí jednoznačně zlomit a je jedno kým jste, stačí mít srdce.

13.01.2020 5 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Naprostá bomba a tím nemyslím jen obálku, nádherný ilustrace v knize a kompletní australskou květomluvu.... ale ten příběh neobyčejný a tak bolavý. Četla jsem to doslova se zlomeným srdcem a do poslední stránky si to prožila s hlavní hrdinkou. Nečetlo se to lehce, ale prostě jsou knihy, který si člověk musí nechat v knihovně i kdyby je už nikdy nezvládl číst znovu..

10.01.2020 5 z 5

Černobíle Černobíle Alexandra Bajnarová

Když člověk zemře je to konec. Když člověk zemře v cizí zemi, je to konec bez tečky."
Kniha, kterou jsem vzala naslepo a rozhodně nelituji. Několik párů, několik vztahových rozepří a vše se nakonec promíchá. Trochu mi vadilo to skákání od jednoho k druhému, kapitoly oddělené odstavci a ne třeba jménem osoby o které kapitola bude a jedna záměna jména. To však nic nemění na tom, že se nad knihou v hloubce zamýšlím, téma rasismu tu máme dnes a denně a tohle bylo velice slušně podané. A ač se spisovatelka v hloubce nedotkne žádné postavy, stačí to na to, aby kniha zůstala v hlavě.. Líbilo!

04.01.2020 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Bylo to fajn, četlo se to skvěle, odstíny mě moc nebavily takže opravdu je tohle jiný styl a navíc miluju hudbu tím spíš tu klavírní, a všechny části s názvem skladby jsem si musela přehrát. Bavilo!

01.01.2020 3 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

"Vezmi mě a ponoř mě na dno moře, abych mohla žít, modlit se a tkát..."
Moje poslední letošní přečtená kniha a rozhodně to byl zážitek. Obě dějové roviny úžasné, jediny problém mám s rozvleklým popisem míst, ale to je můj osobní problém, že mě dané lokality nezaujaly. Rozhodně však doporučím k přečtení.

31.12.2019 3 z 5

Nedávejte do hrobu motýla živého Nedávejte do hrobu motýla živého Simona Votyová

Skvělá kniha, čte se dobře i laikovi. Rozsáhlý výběr případů, krásné vsuvky tvorby dětí. Myslím, že pro zachování zdravého přístupu k těmto lidem, by se tahle kniha měla dávat číst zároveň s odbornou literaturou :-)

Tvářičku si odmontuj
Vytrhám ti kleštičkama vlásky
A to všechno z lásky
(Floriánek 7let)

09.12.2019 4 z 5

Mě to tak hrozně mrzí.. Podbrdské ženy byly naprosto úžasné, a hotel Continental je sám o sobě krásný, obraz Eugenie tajemný a vznešený, tak jsem čekala další ránu do čtenářské duše a... A ono nic.. Eugenie byla vskutku obyčejná žena, nešťastná ve své nešťastnosti, odtažitá k manželovi (což chápu), ale i k vlastním dětem (což odsuzuji a nepochopím nikdy). Celý její příběh mě zaujal v novinách, ne však v románu. Tak třeba někdy jindy a v jiné době se k tobě vrátím Eugenie..

04.12.2019 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Tyhle knihy, kde se prolíná minulost s budoucností teď dost letí, jenže ono je to vždycky tak skvěle čtivé! Dorothy s krásnou duší a příběh který se líbil, přečteno za jedno odpoledne a krásně mě odpoutala od starostí a splnila účel. Doporučuji

24.11.2019 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

No faktem je, že nejde přestat číst. Ale chvílema jsem přeskakovala řádky, já prostě jsem romantik realista a tohle bylo přitažené za vlasy, toto se stát jen tak nemůže no ne? Taky jsem si blbec přečetla pár komentářů, které vyzrazují zásadní dějovou linku. Ale musím zmínit tři věci, co se mi vryly do duše a to větu kterou říkám také: "Zapomínáš, že jsem tě porodila, jsem jediný člověk, kterého nemůžeš vodit za nos." Pak to že "Každý den udělej něco, co tě děsí, jen tak se naučíš se strachem bojovat" a v neposlední řadě zmínka o probuzení, ten čas těsně před procitnutím kdy se vám nevybavuje hrůza předešlých dní a pak jako čistá rána to na vás dopadne. Kniha doznívá a o tom to čtení je :-)

23.11.2019 3 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Další pecka od Leylah, ona je mistr přes příběhy o tom žádná. Krásná kniha absolutně nepodobna ubohé červené knihovně. Milostný příběh vyrovnává popis kouzelné syrové Tanzánie a příběh dětí, které je nutno zachránit. Těším se na další knihu!

18.11.2019 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Na Kingu a Lukase to prostě nemá, Zuzanna mi byla nesympatická takže to zkazilo dojem, ale stejně styl Pauliny těžce mužů, takže jo dalo se to číst a těším se na další pokračování. Snad tam hodí někoho drsnějšího jako byla Kinga :-))

17.11.2019 3 z 5