adriane9 adriane9 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jinak ji chápe dítě a jinak ji chápe dospělý. Někdo ji nepochopí vůbec a někdo ji bude milovat navždy. Mám ji tu u sebe, pro sebe i pro děti a pro jejich děti. Protože je nádherná, protože je tak čistá a chci aby žila v našich srdcích napořád.

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

Kniha o nádherném majestátním zvířeti, o jeho chování a vysoké inteligenci, doplněné nádhernými fotografiemi. "Homo homini lupus"

08.01.2016 5 z 5

Ransom Riggs měl výborný nápad doplnit knížku těma nádhernýma mystickýma černobílýma fotkama. Působí to už pro oko záhadně a přitáhne to pozornost. Obsah knížky mě zaujal stejně jako fota a ačkoli je to možná řazeno spíš pro mladší čtenáře, tak už teď vím že Sirotčinec a i jeho další díl bude mít navždy místo v mé knihovně. Srdcovka!

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Bukowski je pro mě a promiňte že to takto napíšu " Prasáckej král v literatuře". Znám od něj všechny knihy a tuhle sbírku mám nejraději, protože jo - Láska je pes a někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla :).

Hraniční porucha osobnosti Hraniční porucha osobnosti Heinz-Peter Röhr

Jak je zde již uvedeno v komentářích, kniha vám pomůže tuto nemoc pochopit, nebo alespoň nastínit pocity člověka jež touto nemocí trpí. Oproti jiným odborným publikacím je tato psána pro laiky prostřednictvím pohádky Janježek. Osobně toto velice oceňuji a nutno vyzdvihnout báseň v knize od Francoise Villona, Tulákova balada, která věrně popisuje naládu jedince trpící HPO. Verš první:
U plných stolů krutým hladem zmírám,
a žhnoucích kamen zabíjí mne mráz,
čeho se dotknu jen střepy sbírám,
až po krk v blátě zabíjím svůj čas.
Můj úsměv rybníček je slzavý,
a slzy zas tak veselé,
když náhodou mne Slunce pozdraví,
že v životě jak v kostele
bych kleknout moh´, ať požehná mi Pán...
já, všemi ctěn a všemi popliván.

Ve jménu módy Ve jménu módy neznámý - neuveden

Dle mého jedna z nejlepších knih o módě co mám, především se spousty zajímavostmi, které v jiných nebyly (zbytek knih se dost opakuje řekla bych, že i doslovně kopírují od sebe), najdete tu i to, co nejde na českém webu nedohledat. Naopak pokud jdete spíše po obrazové stránce knihy, není tato pozadu ale rozhodně ji převyšuje další skvělý titul Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu.
Citát od Oskara Wilda z této knihy:
"Ti, kteří nacházejí krásné významy v krásných věcech jsou kultivovaní. Pro tyto lidi existuje naděje."

Věchýtek Kasandřin Věchýtek Kasandřin Pavel Josefovič Hejátko

Právě díky Holanovi a Kainarovi jsem tohoto básníka zkusila, mám přečtené jeho tři sbírky a tato je pro mě tak nějak srdcová. Pokud vás jejich tvorba zaujala možná zaujme i Hejátkova. Ve spoustě básní jsem se zde našla, přesně tak jak to s poezií má být.

úryvek:
když ty jsi na konci
světa zakletá
v cínovém zvonu...

Dokonalý make-up - Škola líčení Dokonalý make-up - Škola líčení Jemma Kidd

Ze spousty knih o make upu a postupů líčení doporučuji právě tuto, je nadčasová, netíhne k určitému stylu, ale ukazuje možnosti a různé rady pro začínající i již zkušenou vizážistku. Oceňuji že si kniha zakládá spíše na fotografickém postupu než slovním.

1000 geniálních obrazů 1000 geniálních obrazů Carl Klaus

Jsem majitelem široké škály knih o malířském umění, přesto mám tuto nejraději, nejlépe se v ní orientuji. Svým širokým obsahem dokáže poučit nejednoho laika v tomto oboru. Najdeme tu v podstatě všechno to, co má v dnešním světě malířství nějakou hodnotu, základ o daném obrazu i malíři. Díky ní jsem nakoupila dále knihy konkrétních malířů jež obdivuji.