Adellll Adellll komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá detektivka. I když se pokládám za docela úspěšného "detektiva" při zjišťování viníka, tady jsou většinu knihy neměla ani páru:D. Nemohla jsem se od ní doslova ani na chvíli odtrhnout. Paráda!

02.01.2021 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Asi nejsem cílovka této knihy (pravděpodobně pubertální zamilované holčiny). Proto mne asi taky vůbec nezaujala první polovina, která byla věnována vlastně jenom lásce. A i z nezaujatého pohledu se mi básně nějak moc nelíbily. Ovšem následně se kniha podle mě hodně zlepšila, proto tři hvězdičky:). Nějaké básně byly vážně moc fajn, ale asi se v blízké budoucnosti na další autorovu knihu nechystám:D.

24.12.2020 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Asi mám dost nepopulární názor, ale kniha mě zas tolik neuchvátila. Ty čtyři hvězdičky dávám za skvělý svět, dokonale promyšlené postavy, zajímavou zápletku a celkově za tu atmosféru. Jenže pro mne velké mínus byla rozvleklost knihy, hlavně některé pasáže se mi zdály dost zdlouhavé. Samozřejmě zde bylo i hodně skvělých momentů, ale celkově ve mě kniha zanechala asi kvůli vysokým očekáváním smíšené pocity. Určitě se chystám i na další díly, ale dám si asi chvíli pauzu:D.

24.12.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jak už od této autorky tak nějak očekávám, další výborná kniha. Dost jsem ocenila, že se v ní neřešila "jen" 2. světová válka, ale objevilo se i né tak atraktivní téma 1. světové nebo hospodářské krize. Pokud ale chcete začít s Mornštajnovou, možná bych spíš začala s Hanou.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Asi bych tuto knihu nedoporučila úplně všem. Například v mém případě jsem si z ní musela "vytáhnout" určité informace, s kterými jsem souhlasila. V knize je to totiž na mě moc "ezo" a na způsob "tajemství vyřeší naprosto všechno". I když s hodně názory nesouhlasím, určitě to bylo zajímavé a po "profiltrování" i trochu přínosné:D.

24.12.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Má první kniha od autora. A určitě taky né poslední. Pokud hledáte něco odpočinkového, tak je tato kniha přímo pro vás. Plus se u ní stoprocentně zasmějete.

Syn Syn Jo Nesbø

Naprosto skvělá kniha. Neměla jsem od ní sice moc vysoká očekávání, detektivky se neřadí zrovna mezi mé obvykle čtené žánry, ale moc přijemně mě překvapila. Kniha vás tak kolem sté stránky pohltí a pustí až na konci.

Psychopat v mém mozku Psychopat v mém mozku James H. Fallon

Knihu jsem četla snad tři měsíce, ale ve výsledku mi dala hrozně moc. Autor je děsně zajímává osobnost a jeho životní příběh též. Nečekejte, že knihu přečtete za pár dní, je totiž vážně spožitá a některé pasáže jsem si musela číst i dvakrát. Určitě doporučuji pro ty, kteří se zajímají o téma psychických poruch.

Meta Meta Pavel Bareš

Při čtení anotace jsem si říkala, že to bude obyčejná young adult kniha o superschopnostech. Ale Meta je mnohem víc. Pojednává o tématech, která jsou stále ještě tabu. A ty scifi prvky jsou tam jen tak naokraj. Ale zároveň velmi důložité jako spouštěč všech událostí. Zkrátka po přečtení už nikdy neřeknete, že byste chtěli nějakou superschopnost:D.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Kniha, která je na hodnocení velmi těžká, protože je to vlastně deník napsaný obyčejnou dívkou. Žádným profesionálním spisovatelem. A přesto zasáhla miliony lidí, mezi něž se počítám i já. Není tolik o druhé světové válce jako o dospívání v té nejtěžší době. Zároveň vám ale nabídne pohled na to, jak vypadala tato doba v Nizozemí, což není tak obvyklá lokace pro knihy o tomto tématu.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Naprosto úžasná kniha, kterou člověk přečte za jeden večer. Čekala jsem takovou obyčejnou a příjemnou oddechovku, ale místo toho mě kniha dost emočně vyčerpala. Bylo to skvělý, emocemi nabitý, prostě dokonalý. Podle mě jedna z nejlepších knih novodobé české literatury.

Na Freuda já nemám čas, doktore Na Freuda já nemám čas, doktore Miroslav Orel

Skvělá kniha pro širokou veřejnost. Od ostatních psychiatrických knih se primárně liší tím, že autor vždy k určité nemoci napsal i krátký příběh, což bylo skvělé.

17.10.2020 5 z 5

Asi nejintimnější kniha, jakou jsem kdy četla. Překvapilo mne, že není primárně o anorexii, což byl hlavní důvod, proč jsem si jí chtěla přečíst. Autorka v ní ani tolik nepopisuje nemoc, jako spíš celý svůj život a cestu k ní. Mimo poruch příjmu potravy se zde objevuje i téma náboženství, které bylo velmi zajímavě popsané. Celkově se mi kniha přišla hodně zajímavá a celkově něco, co se jen tak někdo napsat neodváží.

17.10.2020 4 z 5

Dlouho jsem čtení Hobita odkládala. Teď už vím, jaká to byla škoda. Příběh i přes své stáří neztrácí na půvabu a čtivosti. Všechny postavy byly skvěle vykreslená a Bilbo byl fakt velký frajer:D.

20.06.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tak za prvé: po dočtění Než jsem tě poznala, když jsem ještě nevěděla o existenci dalšího dílu, jsem si ani nemyslela, že by byl vůbec druhý díl vhodný...Ale po zjištění o jeho existenci jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Už né moc kladné recenze mé očekávání dost snížily. Začátek byl teda zklamání...Z Louisy se stala totální troska (což bylo asi celkem očekávatelný:D), která mi už ani nebyla tak sympatická jako v prvím dílu. Ale postupně se příběh, hlavní postava i nějaká ta zápletka začala vylepšovat. Sice se teda kniha absolutně nemůže měřit s prvním dílem, ale i tak ke konci jsem si čtení začala i docela užívat.

20.06.2020 3 z 5

Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy Šepot ve tmě a jiné hrůzostrašné příběhy Howard Phillips Lovecraft

Většina povídek byla dost dobrá. Kniha se sice četla pomaleji a nepřišla mi tak čtivá, ale určitě si ještě někdy něco od Lovecrafta přečtu.

20.06.2020 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moc pěkná kniha, která se díky své délce přečte za jeden večer. Oproti filmu, který jsem viděla nejdřív, zde byla Koralina mnohem chytřejší a celkově vyspělejší. Možná právě protože nebyla tolik naivní, jako Koralina ve filmu, mi byla ta knižní mnohem sympatičtější. I konec mi přišel mnohem víc propracovaný.

20.06.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Z této knížky si asi každý odnese něco jiného. Mě nejvíc zasáhl ten obrovský rasismus, který ve 30.letech panoval a který si už v dnešní době sotva někdo dokáže představit. Konec byl skvělý a velmi emotivní. Tohle je jedna z knížek, kterou by si měl přečíst každý, stejně jako třeba 1984.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Těch 900 stran bylo vážně skvělých. Bylo vidět, že si je King užil. Osobně bych Kupoli zařadila mezi jeho nejlepší díla. Nebylo tam nic nadpřirozeného (no dobře, ale až na konci:D), ale atmosféra byla strašidelnější než v It nebo v Osvícení. Kdo má rád psychologické knihy, tak se mu tahle kniha bude skoro stoprocentně líbit.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl Hunger Games byl hodně jiný. Na tom se asi všichni shodneme. Ale i přes nejhorší hodnocení tady na DK byl podle mě nejlepší. Jako člověk, který se vyžívá v psycho věcech, jsem si ho užila. Konec byl sice trochu klišé, ale to se už dalo odpustit. Taky jsem si užila chvíle, kdy se Peeta postavil Katniss, protože oba dva minulé díly se k němu chovala jak ke kusu hadru:))).