Na Freuda já nemám čas, doktore

Cílem knihy je zpřístupnit zajímavou a složitou oblast duševních nemocí, přispět k rozšíření poznání a zmenšení nejasností, které v mnoha ohledech duševní nemoci stále provázejí. Kniha seznamuje s nejzajímavějšími nebo nejčastějšími duševními poruchami. Každá duševní nemoc je vždy uvedena ilustrativním příběhem, který názorně demonstruje, jak daná porucha může vypadat, jaké může mít projevy a znaky. Poté následuje čtenářsky přístupný komentář shrnující hlavní znaky dané duševní nemoci a doporučený postup k jejímu řešení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261305/big_na-freuda-ja-nemam-cas-doktore-261305.jpg 4.232

Kniha Na Freuda já nemám čas, doktore

hu_87

Z hlediska směřování knihy (tj. převážně laická veřejnost) musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Autor píše lehce, s nadhledem, ale neztrácí ani na odbornosti a odborných termínech. Pokud se chcete hlásit na psychologii, tuhle knížku byste si měli určitě přečíst.

Adellll
17.10.2020

Skvělá kniha pro širokou veřejnost. Od ostatních psychiatrických knih se primárně liší tím, že autor vždy k určité nemoci napsal i krátký příběh, což bylo skvělé.

jana26997
14.08.2018

Knihu doporučuji každému, kdo má zájem o stručné poznání známějších duševních nemocí. Kniha je psaná velmi čtivou formou, především část s příběhy v první polovině.
Následná druhá polovina může být naopak zase zajímavější pro ty, kteří se chtějí dozvědět i něco z anatomie mozku, nebo o příčinách nemocí a způsobech léčby.

PolarBee
02.09.2017

Super kniha, akorat by se mi vic libilo, kdyby se cela kniha nesla v duchu prvni pulky, coz je vypraveni o konkretnich fenomenech, namisto druhe pulky, ktera je teoreticka a ucebnicova :)

magdacev
08.06.2017

Vynikající kniha pro laiky, dá vám základní informace o psychických poruchách. Měl by si ji přečíst každý.

26.05.2016

Krásně a srozumitelně napsané. Ke knize se budu určitě vracet.