Adele02 Online Adele02 komentáře u knih

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Poprvé čteno - 20. 9. 2013 - 24. 9. 2013
Re-reading - 19. 8. 2016 - 26. 8. 2016

Tak tady jsem přinucena změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Protože jo, ten začátek se vleče, ale jakmile jde do tuhého, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Typická Richelle - hodí tam akci, všechno se vyřeší, ale stejně se na konci ještě něco stane a celý se to fatálně posere. Přesně to na jejích knihách miluju. Přemýšlela jsem, že půjdu do Skleněného trůnu, ale když už jsem v tom, jdu rovnou do čtyřky :3
A prostě Adrian ♥

26.08.2016 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Poprvé čteno - 27. 8. 2013 - 30. 8. 2013
Re-reading - 16. 8. 2016 - 19. 8. 2016

To vždycky vobrečim...
Je to slabší než jednička, ale pořád boží. A je tam Adrian. 4,5*.

19.08.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Poprvé čteno - 13. 8. - 15. 8. 2013, 5*
Re-reading - 10. 8. - 14. 8. 2016, 5*
I po třech letech je to pořád tak perfektní :3 Normálně jsem dostala chuť se znovu podívat na film :D

14.08.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

To je prostě celý hrozně sladký ♥ Začátek mě moc nebavil, ale pak se to pěkně rozjelo a já hltala každou další stránku, kdy měl přijít Darcy a tak :D 4,5* :)

14.08.2016 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Obsahuje jeden spoiler ;)

A to jsem někde u půlky přemýšlela, jestli to neklesne na čtyři hvězdičky... prd. Prostě miluju, když pohádky končí jako pohádky. :3 Pár smrtí mi vehnalo slzy do očí, kdy jsem kroutila hlavou nad tím, jak je mohl autor prostě jen tak zabít. A stejně jsem se povětšinu času smála jak vyšinutá. Pohádka o Sofii a Agátě je jednoznačně jedna z těch, které budu někdy v budoucnu vykládat večer co večer pořád dokola. ♥

30.07.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

No. Ty. Vole.
Pět hvězd. Ani neváhám.
Třetí zkouška mě pocitově vyždímala tak jako už dlouho nic. A ten konec byl naprosto epic.
Zaručeně #tymjiskra.

21.07.2016 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Já se asi rozpustím ♥
Naprostá dokonalost. Začátek byl sice pomalý, ale jak se přehoupla půlka, nabralo to takovou akci, že jsem to skoro nestíhala. Takovou Richelle miluju ♥ Nic mi nebrání dát tomu plný počet hvězd.

16.07.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Tak jsem asi divná, ale mně se to fakt líbilo. Asi chápu, co všechny odpuzuje, je to úplně něco jiného, než jsem u Richelle zvyklá, místy to bylo fakt umělé a hodit tam najednou fantasy mi přišlo zvláštní, ale stejně. Pořád je to Mead.

11.07.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Vidím to tak na 4,5*, protože zas tak boží to nebylo. Eadlyn je většinu času hrozně otravná... no, vlastně pořád, zachraňují to jen účastníci Selekce. A je to hrozně milé a úsměvné. A krucinál nevím, s kým vlastně chci, aby skončila.
A jména Eadlyniných bratrů...! Dám krk, že to vymyslela America :D

06.07.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Původně jsem těch pět dát nechtěla, ale nakonec si říkám... proč ne? Možná spíš 4,5*, ale bylo to sladké. Fakt.
Vážně nechápu, proč jsem s tím tak otálela :D

03.07.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Pro Clarka Gablea, tohle bylo DOKONALÝ.

27.06.2016 5 z 5

Bez duše Bez duše Eva Molíková

Tak tedy, čekala jsem něco trochu jiného, ale ten konec, ten konec! Od začátku na maximum zaujatá, vážně jsem si připadala jak v dávné Anglii, až by to šlo i bez toho fantasy :D Na prvotinu vážně super. :)

23.06.2016 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tak jo. Chtěla jsem dát tři, ale ten konec byl tak sladký, že jsem asi úplně roztála.
Hrozně mě štve ten překlad, protože tolik chybějících teček na konci vět a špatně vyskloňovaná přídavná jména jsem snad dlouho neviděla. Ale což. Sice to běželo nějak podezřele rychle a popis bitvy nic moc, ale víte co. Takový konec já prostě můžu.

08.06.2016 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Můj. Ty. Bože.
Fajn. Původně jsem si říkala, že to dám tak na tři, čtyři hvězdičky, některé plot twisty mi akorát pokazily shippování, ale čím víc jsem se blížila konci, tím víc mi bylo jasné, že to pod tu pátou hvězdičku neklesne...
Bylo to příšerné. Vážně. Ono když si člověk uvědomí, že to všechno byly Exploze a klidně by se to mohlo stát, čím vším si ti lidé prošli a proč je lepší u té knížky nejíst... Bradwella a El Capitana mi bylo líto asi nejvíc. A ano, slzičku jsem uronila. Fajn, určitou scénu na konci jsem ořvala. Jo.
Je to prostě děsivý, nechutný, ale taky vtipný a děsně romantický, i když to nutně nemusí být milenecká láska. Jsem maximálně napnutá, co udělají v dalších dílech.

04.06.2016 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Woo, o dost lepší, než jsem čekala. Abych pravdu řekla, docela jsem se bála, ale Sera předčila moje očekávání. Kdyby jen pořád od všeho nechtěla utéct, aniž by pomyslela na následky, dala bych tomu klidně plný počet :)

26.05.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Celkově asi na tři... První povídka se mi líbila asi nejvíc, i když jsem párkrát vrtěla hlavou. Jubilee je skvělá hlavní hrdinka a ten příběh měl spád, to se četlo jedna báseň. 4*.
Pak přišel typický Green, od kterého jsem snad nemohla čekat nic jiného. Všechny postavy zase zvláštní a ten konec mě trochu překvapil, ale líbilo se mi to. 3,5*.
Ale poslední povídka dodala korunu. Hlavní hrdinka je neuvěřitelná *** - je to logické, že. Když se s někým rozejdete proto, že jste ho podvedla, je to jeho vina a absolutně nechápete, proč je na vás naštvaný... Adeline (a ke všemu má stejné jméno jako já!) mě štvala celou dobu a ta povídka byla vlastně úplně o ničem. 2,5* jen kvůli Jebovi.

23.05.2016 3 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Stejně jak předchozí díl, 3,5*. Kresby jsou prostě pastva pro oči, co dodat - zvlášť posledních pár barevných stránek. Ale pořád to je Edward a Bella a ty ráda nemám...

11.05.2016 3 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Pořád je to kýčovitý... Kresby jsou nádherné, jen je škoda, že všichni vypadají stejně. Kolikrát jsou pasáže hrozně urychlené a člověku, co by nečetl/neviděl Twilight, by tak uniklo spoustu věcí. Za mě tedy spíš 3,5*.

11.05.2016 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Docela zklamání. Od tří čtvrtiny už to šlo, konec mě dokonce bavil, ale pořád to není to, co jsem čekala. Charley ze sebe sype hlášky, ale většinou je na přesdržku, co se týče jejího věku, a Reyes je... no, Reyes. Co víc k němu říct.
Fakt by mě zajímalo, co k tomu hodlá napsat dál, ale jestli udrží vtipnou laťku, klidně ten čas obětuju.
3*, protože to pořád bylo dobré.

09.05.2016 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

3,5*
Já vůbec nevím. Příběh byl hrozně složitý a Gretu bych kolikrát bez mrknutí oka vyhodila oknem, Lili a hlavně Einar byli zvláštní, což vlastně všechny postavy. Konec mi stále nejde na rozum a Ebershoffův dodatek a rozhovor mi v hlavě udělal ještě větší guláš.
Ale jo. Čekala jsem něco jiného, ale bylo to čtivé.

30.04.2016 3 z 5