Adelaidee Adelaidee komentáře u knih

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

Moc mě to bavilo, sudety, blížící se odsun, těžké časy, osudem zkoušené postavy. Prostě vše, co současný čtenář potřebuje.

01.04.2024 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět něco o začátcích tohoto chytrého člověka. Ať je jakýkoliv, je úspěšný a zajímalo mě, jak se vypracoval. Kniha odpověděla na spoustu mých otázek, takže jsem spokojená. Je to takové čtení na záchod.

03.12.2023 5 z 5

Sacculina Sacculina Philip Fracassi

Anotace mě navnadila, ale kniha ve výsledku moc zábavná ani oslnivá nebyla.

05.08.2023 2 z 5

Londýnská pole Londýnská pole Martin Amis

Nápadité a zábavné v kulisách Londýna. Postavy mě místy iritovaly, ale přesně to dělá knihu dle mého názoru zábavnou.

21.06.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Čekala jsem něco jiného. Styl psaní mě nevtáhnul ani po 50 stranách a dost mě to nudilo i po příběhové stránce.

09.06.2022 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Důvěryhodně popsané prostředí, bylo znát, že autorka věděla, o čem píše. Horší je to s příběhem jako takovým, ten nic ojedinělého nepřináší, ale i tak si kniha zaslouží 5 hvězdiček.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Uvěřitelně napsaný hlavní hrdina. Mužský, který se vymyká průměru... příběh je osvěžující, liší se svou tematikou a prostředím od většiny současných knih.

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Smutné, dojemné a dobře napsané.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Miluju romány, které polemizují o vině a nevině. Tenhle je mimořádně dobře napsaný, postavy jsou uvěřitelné.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Nejsem moc na horory, ale tenhle me chytil a nepustil! Strhujici cteni!

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Je to skvělá kniha, Bulgakov je mistr pera, ale musím říct, že nedávné seriálové zpracování bylo lepší než text. Vtipné, skvěle to vystihlo onu ruskou satiru... Byla jsem moc spokojená, že tvůrci text "nezneuctili".

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejdřív jsem si pustila film, až poté jsem poslední díly četla a musím říct, že v případě Pottera jsou knihy milionkrát lepší. Ne vždy ale tomu tak je. :-)

27.11.2020

Nejkrásnější pohádkový svět. Miluju knihy o Potterovi.

27.11.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Máma mi donesla knihu, říkala jsem, že ji nechci, film jsem už viděla. Kniha je tak patetická, víc než film, přitom si člověk myslí, že už to víc nejde. Navíc to není moc dobře přeložené se mi zdá.

16.10.2020 odpad!

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Uf!neeee

16.10.2020 odpad!

Osm Osm Radka Třeštíková

Bavilo mě to, ale autorka je tak protivná, že další peníze do její knihy už neinvestuju. Bohužel.

16.10.2020 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tuhle knížku jsem četla už dřív a patří mezi mé nejoblíbenější. Je plná "českých" věcí a poznatků, člověk při jejím čtení ale nemá pocit studu. :-) Viewegh je hodně hejtovaný spisovatel, já ho mám ale ráda.

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Po týdnu jsem si přečetla knihu znovu a musím říct, že hodně záleží na rozpoložení, ve kterém ji čtete. Není tak špatná. Bavily mě vzpomínky na devadesátá léta, které jsou mi vlastně vzdálené, protože jsem je sama moc neprožila, byla jsem malá. I proto se mi asi knížka líbila až napodruhé.

16.10.2020 4 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Já ty její životní pravdy prostě miluju a baví mě každý její výstup v rádiu i každá její nová knížka. Je vtipná, ale ne nijak hloupě. Jdu si objednat další Haliny.:-))

16.10.2020 5 z 5

Láska a válka Láska a válka Liz Trenow

Název je příšerný, obálka je ještě horší, člověku vyloženě naznačuje, že jde o knihu, se kterou nechce mít nic společného, protože asi bude pro "jednodušší lidi" ale když máte covid a nikam nemůžete a tuhle vám někdo přinese... Začtete se a pak musíte nepokrytě přiznat, že je to prostě zábavné! :-)))