Adelaide777 Adelaide777 komentáře u knih

První kniha, kterou jsem z této série přečetla, po doporučení že jsem vtipnější knihu nečetla. A opravdu. Od samého začátku jsem se nemohla přestat smát. Těším se na ostatní knížky.

01.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha!
Hned po prvních stránkách jsem si knihu zamilovala. Příběh byl tajuplný a skvěle ho doplňovaly dobové fotografie, ze kterých mi běhal mráz po zádech.
Nemohu se dočkat až si přečtu pokračování :)

16.02.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Oscar Wilde nezklamal - hezký a tajuplný příběh o chlapci, který kouzelnou mocí zůstává stále mladý. Místo něj však stárne obraz, který je také odrazem jeho duše.
Zajímavé čtení, které všem vřele doporučuju.

24.11.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný vánoční příběh od Charlese Dickense, který zahřeje u srdce malé i velké čtenáře :-)

10.11.2017 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Původně se mi do čtení nechtělo, ale nakonec jsem se překonala a udělala jsem dobře. Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Příběh je tajemný, romantický a na konci smutný. Musím říct že nějaká ta slzička ukápla.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, kterou jsem četla hned několikrát. Některé příběhy jsou sice morbidní, ale jinak je to hezky napsané.

15.10.2017 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Skvělá kniha pana Wericha, plná vtipných příběhů. Knihu jsem četla hned několikrát, takže znám všechny příběhy skoro nazpaměť.

15.10.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Ani tato knížka od Davida Michieho mě nezklamala. Stejně jako předchozí kniha Dalajlámova kočka mě potěšila milým příběhem, plným lásky a moudrosti a možná i to bude důvod, proč jsem měla knihu tak rychle přečtenou. Musím autorovi jen děkovat za tak úchvatnou knížku.

13.09.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla, mohu jen doporučit! :-)

10.09.2021 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Příjemné oddechové čtení, pro všechny milovníky koček. Autorka v knize krásně popsala vztahy mezi kočkou a člověkem, které mohou být inspirací pro nás všechny. Máme se od zvířat ještě hodně co učit ;)

31.05.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice zajímavá kniha s poutavým příběhem. Zaujala mě už od začátku, takže všem vřele doporučuji :)

31.08.2018 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kouzelný příběh vyprávějící o tom, jak vznikla Narnie... nádhera!

25.02.2018 5 z 5

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Zajímavá kniha, kterou jsem přečetla za jediný den.
Pro lidi kteří věří je to skvělá příručka, jak si splnit svá přání.

10.12.2017 5 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Jako malá jsem byla na besedě Petry Braunové a osobně jsem se s ni setkala. Tak už jen to byl důvod, proč si přečíst knihu "Ztraceni v čase".
Musím říct, že nejdříve se mi do čtení nechtělo a knihu jsem po několika pokusech odložila, ale jakmile jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Nádherný příběh o cestování v čase, který potěší nejen malé čtenáře. Za mě všech pět hvězdiček!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Super knížka u které jsem se bavila od začátku do konce. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Podle mě jedna z nejlepších krimi... napínavé od začátku do konce.

14.10.2017 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Jelikož na reinkarnaci věřím a zajímám se o ni, musela jsem si tuto knihu koupit.
Příběh byl moc hezký. Jen bych vynechala části o doktorovi Andersonovi, ty mi přišly úplně zbytečné.

16.02.2018 5 z 5

Ach, ty vraždy 1 Ach, ty vraždy 1 Zdeněk Zelenka

Po shlédnutí seriálu jsem si musela knihu ihned přečíst - a nezklamala mě. Zábavné a napínavé od začátku do konce, stejně jako filmové zpracování.

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Krásný a dojemný příběh, který nás zavede do světa plného kouzel a tajemných bytostí :-)