Adel822 Adel822 komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Ke knize jsem přistupovala velmi skepticky protože jsem popravdě mněla pocit jako bych byla donucena sociálními sítěmi tuto knihu číst ( samozřejmě to tak nebylo jen jsem hodně ovlivnitelná médii ) ale díky za to protože kniha mně naprosto uchvátila, byla čtivě napsaná stránky ubíhaly tak rychle že než jsem se nadála byl konec knihy. Jediné co mi na knize ze začátku dělalo problémy byly postavy nedokázala jsem přiřazovat k jménům jejich stav v kapela. Na knize mně velmi překvapilo zjištění kdo byl její vypravěč a také to jak se Daisy dala na konci do pořádku a jaká úžasná žena se zní stala. Postava která mně v knize zaujala úplně nejvíc byla Simon obdivuju jak to mněla v hlavě srovnané a také její vztah k Billymu jak ho dokázala navést na správnou cestu a přitom ho nemanipulovat a být k němu stále upřímná a hlavně ho pořád tak strašně milovat možná to vyzní směšně ale je to pro mně velký vzor, také ten konec mně dostal jak Simon nenápadně Billa postrčila znovu k Daisy no jak říkám obdivuhodná žena. Celý příběh mně velmi pohltil a vtáhl, určitě moc doporučuju a doufám že se všem bude líbit tak jako mně a už se těším na další knihy od této autorky a doufám že mně nezklamou.

02.01.2022

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Lucy Monroe

Tato kniha se řadí do červené knihovny a myslím že když k ní bude čtenář takto přistupovat tak se mu bude líbit je krátká a hned přečtená. I přesto jak je kniha krátká tak mi přišlo že první polovina je hrozně zdlouhavá myslím že u takových to knih je jasné že si hlavní hrdinové spolu něco začnou a pak se do sebe zamilují a v této knize kolem sebe přes polovinu knihy jen chodily než se něco začalo dít. Ale vzhledem k tomu jak je kniha krátká tak to i tak uteče a nudit se nebudete. Takže na závěr kniha mně neuchvátila ale jsem ráda že jsem si ji přečetla.

01.01.2022

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Knihy od Kasie West miluju četa jsem už skoro všechny a i když jsou si všechny velmi podobné a většinou už od začátku víte jak dopadnou tak je moc ráda čtu. Po těchto knihách sáhnu vždy když chci něco milého a oddychového. Vždy jsou čtivě napsané a mám skoro vždy jistotu že mně příběh bude bavit. Na této knize mně bavila jak romantická zápletka tak prostředí z natáčení filmu které autorka nádherně popsala. Také tu je lehce kriminální zápletka která mně také velmi bavila a která romantický příběh posunula o něco víše. Bohužel jsem pachatele odhadla hned na začátku a na konci mně to proto nepřekvapilo, myslím že to autorka mohla udělat více nenápadně.

01.01.2022

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

(SPOILER) Neprofesionál je erotický román. Je to příběh o Margo a Owenovi nejdříve jsou nejlepší přátelé potom vášnivý milenci a nakonec to přeroste v lásku. Myslím že pokud někdo tento žánr čte tak už knihy na tento způsob četl není to žádná novinka a je toho plný trh, přesto jsem si knihu velmi užila přečetla ji jedním dechem a ani chvíli se nenudila. Nečekejte napínavý příběh s velkým ponaučením a moudrostí do života ale pro zimní večery pod dekou s čajem nebo dny na pláži s koktejlem je tato kniha dokonalá nemusíte u ní nad ničím přemýšlet jen se necháte unášet sladkým příběhem.

27.12.2021

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

(SPOILER) Z této knihy mám velmi smíšené pocity, často se mi stávalo že jsem vypadávala z děje a nechápala jsem o čem hrdinové mluví a odborné termíny mi také úplně nesedli.
Na druhou stranu je ale kniha velmi čtivá a ani chvíli jsem se u ní nenudila a dokázala mně vtáhnout do děje, možná je to tím že jsem ji četla na dovolené u moře. U knihy mně chyběl více do detailu rozvedený konec klidně bych tak kapitolu dvě přidala. Ale nakonec i přes pár chybiček se mi kniha velmi líbila a nejvíce naťuknutý milostný vztah hlavních hrdinů který by tam na můj vkus mohl být obsáhlejší. A ještě na konec plusové body za obálku ta je překrásná.

21.09.2021

Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Annie Proulx

Přiznám se že jsem četla jen povídku zkrocená hora, jiné mně moc nezajímali.
Povídka byla na můj vkus taková hrozně uspěchaná ale možná díky tomu mi čtení tak rychle uteklo a četla jsem jedním dechem.
Je neskutečné jak někdo může napsat povídku o 34 stránkách a zasadit do ní tolik emocí najednou.
Jako asi většina jsem si povídku přečetla jenom kvůli filmu ale i tak se mi velmi líbila a určitě jsem ji nečetla naposledy.

07.09.2021

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tuto knihu mám v knihovně už delší dobu ale přečtení jsem odkládala a popravdě se i trochu bála že se bude hůře číst.
Pustila jsem se do ní kvůli čtenářské výzvě a velmi mně bavila, Karel Čapek píše způsobem že se člověk nemůže odtrhnout.
Na knize mně trochu děsilo jak moc zní reálně, možná je to jen dobou ve které jsem ji četla ale mněla jsem pocit jakoby kniha byla napsána dnes, je fascinující a také velice děsivé jak kniha která byla vydána v roce 1948 neskutečně zapadá do dnešní doby.

06.09.2021

Probuzený žár Probuzený žár Ann Maxwell

Mněla jsem náladu na krátkou nenáročnou knihu plnou vášně a romantiky.
Kniha vše splnila a já jsem velmi spokojená, hlavního hrdinu jsem občas nechápala a ztrácela se v jeho pocitech.
PS - Vím že knihu obal nedělá ale tento se mi velmi nelíbí a hrdinové na obrázku jsou mi silně nesympatičtí ale kniha mně moc bavila a to je myslím hlavní.

08.07.2021

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Byl to můj první cestopis takže možná nejsem objektivní, ale kniha mně chytla hned od první stránky. Knihu jsem četla na dovolené na pláži, přečetla jsem jí na jeden zátah a neskutečně mně bavila. Autorka do knihy dala kus sebe a nebyla to jen vytoužená cesta, ale nádherně popsala své problémy i to proč na cestu vyrazila. Bavilo mně sledovat jak se autorka fyzicky i psychicky na cestě uzdravuje. Na konci knihy popsala co všechno si na cestu zabalila a to byla asi moje nejoblíbenější část přečetla jsem ji hned několikrát. Při psaní tohoto komentáře mám velké nutkání pustit se do knihy znovu a asi mu podlehnu.

15.04.2021

Magie přírody Magie přírody Regina Bizzi

Četla jsem to jako pohádku na dobrou noc, bylo to akorát dlouhé a příběh moc fajn ale spíše pro menší.
Jediné co mi trochu vadilo, že jsou tam těžká jména, takže to není pro začínající čtenáře ale chápu že je to překlad.

15.03.2021

Čarovné prstýnky Čarovné prstýnky Markéta Zinnerová

Na této knize jsem vyrostla miluji ten příběh, viděla jsem i s filmované byla také nádherná ale nebylo to ono.

Já padouch 3 - filmový příběh Já padouch 3 - filmový příběh neznámý - neuveden

Příběh je taková jednohubka, je zábavný a hezký ideální když nechcete nad ničem přemýšlet .

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

(SPOILER) Kniha i film se mi moc líbily, přišlo mi to jiné než ostatní romantiky, hlavní postava pozná muže do kterého se vášnivě zamiluje nemůže mu odolat ale postupem času zjistí že to není vše a že ho sice miluje ale pro obyčejný život je naprosto nepoužitelný a poznává sympatického doktora který miluje ji i její dceru a postupně zjistí že vášnivá láska není vše.

Perníková chaloupka - veršovaná Perníková chaloupka - veršovaná Václav Renč

knihu jsem četla a popravdě se mi moc nelíbila přijde mi že jeto nepovedený pokus o přepsání perníkové chaloupky ale věřím že si své čtenáře kteří knihu ocení o bude se jim líbit najde.

O víle Voněnce O víle Voněnce Nela Boudová

Tuto knihu jsem jako malá milovala dnes jsem ji po dlouhé době našla a přečetla a jako velká ji miluju úplně stejně.

29.11.2020

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Krásná a velmi naučná a poučná kniha pro děti s nádhernými ilustracemi a k tomu i překrásně namluvené CD.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Je to prostě klasika spousta z nás na ní vyrůstala, příběh s překrásnými ilustracemi ještě dnes si ji občas vezmu a jen tak si kousek přečtu, za mně příběh který neomrzí a myslím že jí bude číst ještě spoustu generací.

Špalíček pohádek a říkadel Špalíček pohádek a říkadel Karel Jaromír Erben

V knize jsou klasické pohádky je hezká ale nic extra jsou tam příběhy které vídáme často ale jsou hezky zpracované a ilustrované.

50 tipů na dětský dort 50 tipů na dětský dort Debbie Brown

Z knihy jsem ještě nic nezkoušela ale často si jí jen listuju a to mi stačí jako inspirace k pečení jinak dorty jsou velmi hezké a ani my nepřijdou moc těžké na přípravu.

29.11.2020

Hrníčkové pečení aneb Sladké recepty bez vážení Hrníčkové pečení aneb Sladké recepty bez vážení Pavlína Berzsiová

Kniha je krásně zpracovaná nádherné fotky a pane bože ty recepty jsou super všechny jsem ještě nezkoušela ale hromadu už jo a většina dopadla skvěle a nejlepší je asi medovník který dělám velmi často, poprvé jsem ho dělala hrozně dlouho tak se nelekejte ale dnes ho mám za chvíli hotový a je výborný.