Špalíček pohádek a říkadel

Pohádky a říkadla pro nejmenší.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26129/spalicek-pohadek-a-r-26129.jpg 4.565
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Librex

Nestorkea
05.10.2017

Milá knížka klasických pohádek a říkadel pro děti s krásnými ilustracemi. Možná se dané říkanky zdají někomu primitivní, ale je to báze, na které každý z nás jako malý začínal. Na Shakespeara ti mrňousové prostě hned nestačí.
Moje reakce na komentář od "whack" : Asi mám jiné vydání, v mém stojí "až se ti ocásek uhne na stranu". Myslím, že by se děti měly odmala setkávat jak s pozitivy, tak s negativy života. Proto se nevyhýbáme pohádce o Otesánkovi, O červené karkulce, písničce Pes jitrničku sežral, Zabijeme komára a podobně. Radši jsme zrušili televizi a čteme masakry v podobě klasických českých pohádek, básniček a písniček.

whack
31.01.2016

Tie riekanky sú neuveriteľne primitívne, že klenot českej literatúry? „Zajíček běží po pšenici, myslivec číhá na silnici: Počkej ty, zajíčku, já ti dám ránu, až se ti hlavička uhne na stranu.“ To si robíte srandu? Toto čítať deťom?!

Odporúčam radšej knižku básničiek Co by si zvířátka přála (Hana Prošková, František Říha): "Já už na hon nepůjdu, už vás střílet nebudu. Ať mi ruka upadne, jestli mě to napadne!"

WEIL
11.08.2011

Je dobře, že velcí klasici české literatury nezapomínali i na nejmenší, kterým ty knihy ale museli číst větší. Tedy pokud uměli číst, Dneska málokdo neumí číst, ale taky si méně váží čtení, proto lidi čtou méně.

pohádky říkadla

Autoři knihy