Abukšákul Abukšákul komentáře u knih

Babička Babička Petr Prouza

Syn si přečetl tuto Babičku, jelikož původní Babičku od Boženy Němcové by četl ještě dlouho a asi by ho tento počin odradil od dalšího čtení doporučené literatury (nic proti babičce) =) V této knize bylo shrnuto jednoduše vše důležité =)

12.05.2023 5 z 5

Dračí dech – Život na draka Dračí dech – Život na draka Ursula Vernon

Syn si přečetl v hodinách čtení. Moc se mu líbila. Ocenil prolínající se text s komiksovými částmi. Hodnotí 5*

14.04.2023 5 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Perfektní jako všechny předešlé díly. Kniha se čte sama. Kluci jsou nadšení. Co víc dodat ke skvělé knížce. Jdeme na další díl =)

14.04.2023 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Jako celá série perfektní viz. předchozí komentáře =) Jsem ráda, že jak hrdinové rostou, tak s nimi i příběh, že neustrnul =) Musíme tuto sérii přečíst celou =) A kdo si půjčuje v knihovně, tak první tři díly jsou i v akci Lovců perlorodek =)

29.03.2023 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Stejně jako předchozí díly perfektní. Přečteno za tři večery a hned utíkáno do knihovny pro další díl. Vřele doporučujeme. Kluci hodnotí lépe než Harryho Pottera. Fantazy svět z čarodějného prostředí 5*

28.02.2023 5 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

Synovi se moc líbila a okamžitě jsme museli shánět druhý díl =) Pan učitel uznal i do čtenářského deníku. Za Kubíka 5*

28.02.2023 5 z 5

Poplach u hasičů Poplach u hasičů Dori Hillestad Butler

Ze série si přečetl Kubík jen tuto a ničemu to nevadí. Jak napsal do čtenářského deníku vybral si ji, protože v ní vystupují duchové a doporučil by ji všem čtenářům

18.01.2023 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Je až neskutečné, kolik se do jedné útlejší knihy vleze akcí, situací a zvratů. Sedmý smysl baví celou rodinu a myslím, že by nadchl i nečtenáře. Velmi povedené dílo zatím =)

18.01.2023 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Stejně jako první a druhý díl paráda. Stále se něco nového udává a nenechá Vás ani chvíli vydechnout. Super čtení na pár večerů, ještěže má tolik dílů =)

03.01.2023 5 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Stejně jako první díl paráda. Stále se něco nového udává a nenechá Vás ani chvíli vydechnout. Super čtení na pár večerů, ještěže má tolik dílů =)

03.01.2023 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Po dočtení syn okamžitě běžel do knihovny pro další díl. Velmi poutavý příběh z fantazy říše. Spousta akce, zajímavá zvířátka, draci nic v knize nechybí. Nemůžeme dát jinak než 5*

14.11.2022 5 z 5

Pozemšťan! Pozemšťan! Mark Fearing

Asi super čtení. Syn nosí poznámky ze školy, že polehává na lavici a nedává pozor. Domluva s učitelem, že bude chodit dřív spát. Šel tedy spát dřív, ale v noci jsem ho načapala se světýlkem a knihou.
Ideální i pro nečtenáře, hodně obrázků, textu pramálo, rychlovka do čtenářského deníku =)

26.09.2022 5 z 5

Já, JůTuber 2 Já, JůTuber 2 Martin Rota

Přečetli jsme příběh, který kluky bavil. Youtubery jsme nezvládli a vrátili do knihovny =)

02.07.2022 3 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Přečetl nám syn. Strašně moc se mu líbila, musel číst i v noci tajně se světýlkem. Dávám hvězdičku dolů za jazyk jakým je kniha psána. Syn měl někdy nespisovná slova, a že je jimi kniha poseta, problém přečíst. My z moravy nejsme zvyklí na pražskou mluvu =D

25.05.2022 4 z 5

SpongeBob - Tajemství Atlantidy SpongeBob - Tajemství Atlantidy Sarah Willson

Kluci dávají 4* Nenadchne, ale ani neurazí. Taková jednohubka pro pobavení =)

09.05.2022 4 z 5

Útěk z Kůstkova (barevné vydání) Útěk z Kůstkova (barevné vydání) Jeff Smith

Lukimu se líbila, ale úplná topka to nebyla. Ilustrace jsou perfektní, ale příběh mi, když to Luki četl přišel monotónní. Celkový dojem na 4* do dalšího dílu se zatím Luki pouštět nechce.

30.04.2022 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Nostalgické čtení =) klukům se líbila.

29.04.2022 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

06.04.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

06.04.2022 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)