Abukšákul Abukšákul komentáře u knih

Město krys Město krys Emily Rodda (p)

Stejně jako předchozí díly i tento nás bavil. Příjemně napínavá fantasy. Dobře se čte (útlé knížečky s akorát dlouhými kapitolami). Za nás 5*

03.05.2021 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

Super jako předchozí díl. Napínavá krátká fantasy knížka. Již čteme další díl =)

25.04.2021 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Skvělý, napínavý, dobrodružný, fantasy příběh který se líbil nejen klukům 7 a 10, ale i rodičům =) Útlá knížečka s krátkými kapitolami se dobře četla. Nemáme co vytknout a těšíme se na druhý díl =)

17.04.2021 5 z 5

Tajemná zpráva Tajemná zpráva Julian Press

Líbila se nám, ale někdy hledání bylo natolik náročné, že jsme jej nezvládli. Kluci dávají 3 a 3,5 =)

05.04.2021 3 z 5

Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Marek Epstein

Synům se líbila a pobavila je. 7mi letý dává 4* a 10ti letý 4,5* =) Kniha byla originální a vtipná. Příběh vystrašeného prasátka. Ideální pro všechny strašpytle. Celá kniha pracuje se strachem....Co mi jako předčítači vadilo byl dialekt.

19.03.2021 4 z 5

Zachumlané pohádky Zachumlané pohádky Lucie Křesťanová

Kniha by se dala číst pořád dokola =) Netradiční nápadité příběhy se nám moc líbily a doprovázející ilustrace jsou krásné. Za nás jednoznačně 5*

15.03.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Bylo to perfektní a opravdu se zde bavím nad kritizujícími komentáři, kde uživatel nejprve knihu zkritizuje a poté napíše "ale nebudu kritizovaty" nebo se tady několikrát objevila hláška "nemůžu hodnotit, nejsem správná věková kategorie" ale u příspěvku jsou vloženy hvězdičky...tolik schizofreních komentářů jsem u žádné knihy asi ještě neviděla =)
Nám se kniha moc líbila: od nápadu, přes zpracování po celkový dojem =) nemáme výtek =)

08.03.2021 5 z 5

Pohádky vánočního zvonku Pohádky vánočního zvonku František Kožík

Tolik let jsem ji měla, již od svého dětství a nikdy nepřečetla. Až teď svým dětem a moc se nám líbila.

08.03.2021 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Zatím jako ostatní knihy od autra, které jsme četli se nám náramně líbila. Walliamsovy knihy nás vždy večer donutí si udělat společný rodinný večer s knihou a jediný problém je, že je máme rychle přečtené =) Opět dojemný příběh. Příběh rodiny a tuláka =)

14.02.2021 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Syn si přečetl sám a jemu se kniha líbila. Krátký text a pěkné obrázky. Pro nácvik čtení ideální.

11.02.2021 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Milá kniha, která pohladí na duši. Věkově nevymezena a i přesto, že je příbě Vánoční, dá se číst kdykoliv =)

04.02.2021 5 z 5

Země dinosaurů: Jak Saro vyprávěl příběh Země dinosaurů: Jak Saro vyprávěl příběh neznámý - neuveden

Docela se líbila. Kraťoučká kniha, která je vhodná i pro začínající čtenáře. Tenká se spoustou ilustrací.

04.02.2021 5 z 5

Záhada školní půdy Záhada školní půdy Zuzana Pospíšilová

Vhodná pro malé čtenáře k samostatnému čtení. Synovi se líbila. Fajn byly krátké kapitoly. Co se mi jako posluchači nelíbilo: Alenka řekla...Adam řekl.... Jana řekla.... Zeptáme se...Zeptala se jí....zeptal se Adam....nikdo se nezeptal....a pořád dokola, ale syn nic neříkal, takže jeho to nerušilo a tak je to v pořádku =)

24.01.2021 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Krátký příběh ze života čerta. Kniha je nádherně ilustrovaná a pro syna ideální čtení svou délkou i obsahem. Vybrali jsme ji ke splnění školní čtenářské karty (český autor). Můžeme doporučit všem napříč věkem i pohlavím =)

24.01.2021 5 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Perfektní, stejně jako jiné knihy tohoto autora. Možná i trošinku lepší, jestli to ještě jde. Spousta legrace, převyšuje to smutné (kde se děj odehrává...) S knihami pana Walliamse máme jediný problém a to, že je máme max. na tři večery ????

22.01.2021 5 z 5

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

Všechny příběhy se šťastným koncem se točí kolem záchrany nebohého zvířátka. Jinak tomu nebylo ani v téhle o králíčkovi. Příjemné večerní čtení, klukům se líbila, zvládnou i 2há 3tí třída sami. Můžeme doporučit.

13.01.2021 5 z 5

Na Titaniku Na Titaniku Katrina Charman

Naprosto perfektní, moc nás bavila a kluky hodně zaujalo info o Titanicu, začali si vyhledávat i jiná fakta. Je to asi první kniha, která je donutila nad celou událostí přemýšlet, proč se to stalo, co mohli udělat jinak .... Doporučujeme =)

06.01.2021 5 z 5

Největší smraďoch Největší smraďoch Antje Szillat

Kluci 7 a 10 si přečetli společně levou zadní. Písmo je akorátní i pro druháky =) text proložený horou vtipných ilustrací. Není to žádné nudné čtení. Vřele doporučujeme =)

01.01.2021 5 z 5

Krtek a maminka Krtek a maminka Hana Doskočilová

Kluci 7 a 10let oprášili své krtky a dnes přišla řada na tento díl =) musím říct, že je jiné číst tento díl malým dětem a puberťákům :-D připadala jsem si, jako bych jim předčítala z Titeufovy sexuální výchovy =)

08.12.2020 5 z 5

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Super, jako všichni krtci =)

08.12.2020 5 z 5