Největší smraďoch

Největší smraďoch https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434108/bmid_nejvetsi-smradoch-nXX-434108.jpg 4 8 8

Frajer Ferda série

1. díl >

Frajer Ferda přichází!!! Ferda je nejtalentovanější a nejúžasnější skunk – alespoň to o sobě rád říká. Žije spokojeně na dvorku, kde si pravidelně pochutnává na milovaných houskových knedlících z popelnice. Ovšem jen do chvíle, kdy se ho pokusí lapit Bob, prchlivý šéfkuchař a majitel místní restaurace. Při útěku se Ferda seznámí s jeho synem Tondou a zjistí, že mají společný sen – oba se chtějí stát superdetektivy. Jen co společně založí detektivní kancelář a seženou si sekretářku, krásnou lasičku Cecilku, už mají na stole první případ. Někdo chce Boba zničit a donutit ho věhlasnou restauraci zavřít. Podaří se Ferdovi ve spolupráci s Tondou zločince zastavit?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Bambook
Originální název:

Die Sache stinkt , 2016


více info...

Přidat komentář

PeťulaV.
22.04.2023 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala jako dárek k objednávce a i když už samozřejmě nejsem ta určená věková skupina, přečetla jsem si ji také. Mám dva kluky, oba už moc velké, ale těch pohádek jsme se něco načetli. Tahle je tak trochu jiná a proto věřím, že se dnešním prckům bude líbit. Je psaná vtipně, písmo je větší, takže druháček si myslím, že už ji v pohodě zvládne, navíc je v ní spousta hezkých ilustrací. A jak bych to řekla, knížka je psaná ve stylu cool, prostě na tu dnešní dobu, s výrazy typu krutopřísně a hustý... :-D Pro chlapečky, co už nechtějí ty klasické pohádky, ale spíš už nějaký ten moderní a vtipný příběh, kde si navíc s hlavními hrdiny zahrají na detektivy, určitě fajn. A co se mi líbilo, tak je tam i úplně nenápadnou formou zastrčen třeba úklid, pomoc kamarádovi atd., takže se těm dětem snaží trochu i něco dát. Já už mám děti odrostlé, takže knížku pošlu dál, ale líbila se i mně :o)

Abukšákul
01.01.2021 5 z 5

Kluci 7 a 10 si přečetli společně levou zadní. Písmo je akorátní i pro druháky =) text proložený horou vtipných ilustrací. Není to žádné nudné čtení. Vřele doporučujeme =)


DariDerek
01.05.2020 5 z 5

Pokud máte doma malého, zvídavého čtenáře, kterého už nebaví „obyčejné“ pohádky, ale chce příběh, kde prožije nějaké to dobrodružství, zasměje se a bude luštit záhadu jako velký detektiv, tak se podívejte po knížce Frajer Ferda – Největší smraďoch. Písmo je většího fontu, ilustrací je dostatek, tudíž se kniha bude dětem číst jedna báseň. ????

Autorovy další knížky

Antje Szillat
německá, 1966
2019  88%Kamarádky od koní
2019  95%Tajemství statku Štístko
2020  88%Největší smraďoch
2020  97%Záhadný poník
2020  100%Kravál v kanále