Abukšákul Abukšákul komentáře u knih

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Všichni krtci u nás jedou pořád dokola a stále je kluci chtějí a to už mají 7 a 10 =)

06.12.2020 5 z 5

Bílý tesák (převyprávění) Bílý tesák (převyprávění) Olga M. Yuste

Moc hezky zpracováno. Zvládnou přečíst i děti, které mají se čtením problém. Nádherné ilustrace, syn říkal jako živé =)

29.11.2020 5 z 5

Operace Zlaté žezlo Operace Zlaté žezlo Julian Press

Moc se nám líbila, hlavně hledání stop. Některé byly zapeklité, jiné lehké. Zase to bylo něco jiného než klasická kniha =)

28.11.2020 5 z 5

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Moc pěkná kniha, která nás asi nikdy neomrzí =)

24.11.2020 5 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Super. I přesto, že jsou staré, jsou výborné =) Moc se nám líbily =)

24.11.2020 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pravděpodobně super kniha =) kluci ji už přečetli několikrát. První si ji zvolil starší syn cca ve druhé třídě jako povinnou četbu, poté jsme ji četli asi rok zpátky společně a nyní ji na tajňáka přečetl mladší syn v noci s baterkou a vyžaduje další díl =)

09.11.2020 5 z 5

Myška a pohádková polívka Myška a pohádková polívka Arnold Lobel

Moc pěkná kniha pro prvňáčky. Syn si ji přečetl teď ve druhé třídě. Líbila se mu, ale délkou i obsahově je spíš opravdu pro ty prvňáčky.

06.11.2020 5 z 5

Propadlíci Propadlíci Petr Heteša

Za nás perfektní, kluky moc bavila a sfoukli jsme ji za pár večerů. Propletení dvou různých světů a všelijaké obludky a zvířátka byli moc fajn =) Jediná výtka jsou pravopisné chyby a překlepy. Pokud někdo z přítomných vlastníte některou autorovu Minecraft knihu, ráda odkoupím =)

06.11.2020 5 z 5

Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Milada Motlová

Nám se moc líbila. Super řazení pohádek dle věku čtenáře. A je v ní snad každá klasická pohádka. Pohádky jsou proloženy říkadly a písničkami, kdo nechce, číst nemusí a závěr jsou hádanky. Dětem 7 a 10 let i rodičům se líbila celá kniha =)

27.10.2020 5 z 5

Dobrodružství malých cestovatelů Dobrodružství malých cestovatelů Eduard Petiška

Syn (7) si přečetl v rámci čtenářského deníku. Nevím pro jakou věkovou skupinu je kniha napsána, ale syna extra nepobavila. Chyběla nějaká zajímavá zápletka.

14.10.2020 3 z 5

Pat a Mat dokážou všechno Pat a Mat dokážou všechno Vladimír Jiránek

Přečetli jsme, ale moc nenadchla. Když znáte seriál, kniha Vás nemá šanci pobavit.

14.10.2020 3 z 5

Bob a Bobek jedou na hory Bob a Bobek jedou na hory kolektiv autorů

Syn si přečetl jako jednu z možností povinné četby (komiks). Pravda, mohlo to být delší, jelikož kniha byla velmi čtivě napsána a pobavili jsme se u ní. Doporučujeme =)

28.09.2020 5 z 5

Bitva o Dark Dagalur – 1. mise Cold Blood Coopera Bitva o Dark Dagalur – 1. mise Cold Blood Coopera Juul Adam Petry

Hodnocení rodičem (odpad) za děti 3*. Pokaždé když jsme učinili rozhodnutí a přesunuli jsme se na příslušnou kapitolu, tak mi to tak nějak jako předčítači nepasovalo. Autor nevyužil potenciálu, jaký kniha mohla mít.

15.09.2020 3 z 5

Kameň videnia Kameň videnia Tony DiTerlizzi

Napínavý příběh, hezké ilustrace, klukům se líbila a za ně dávám 5* Další díl si určitě přečteme.

17.08.2020 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Velmi napínavý příběh dětí a nadpřirozených tvorů. Moc se líbila celé rodině, nejen dětem. Vhodná i pro ne čtenáře. Útlá knížečka se spoustou ilustrací.

04.08.2020 5 z 5

Pohádky a pověsti z Rychlebských hor 2 Pohádky a pověsti z Rychlebských hor 2 Karel Jedonek

Pohádky se nám líbily stejně jako v prvním díle. Byli jsme v této lokalitě na dovolené a i když už tam nejsme, rádi pokračujeme ve čtení. Knihu můžeme doporučit všem, kteří mají rádi pohádky bez ohledu na to odkud pocházejí =)

21.07.2020 5 z 5

Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Karel Jedonek

Tato kniha nám dělala společnost na dovolené v Rychlebských horách. A přestože jsme se už vrátili, pohádky a pověsti se nám líbily natolik, že jsme se pustili do druhého dílu. Pohádky to jsou opravdu kouzelné, někdy malinko strašidelné, ale nejlepší na nich je ta věrohodnost. Když pak jdete místem, které bylo popsáno v pohádce a objevíte opravdu danou zvláštnost, jako by ta pohádka opravdu vypovídala pravdivý příběh =)

03.07.2020 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

Dáváme 5* ale s komentáři ostatních čtenářů se neztotožňujeme. Tento díl se nám líbil, ale přišel už takový natahovaný. Opět bylo v knize velké množství chyb a překlepů. Závěr byl famózní a ač jsme už další díl číst nechtěli a chtěli jsme se pustit do něčeho jiného, nedá se nic dělat, ale budeme si ho muset přečíst =)

25.06.2020 5 z 5

Vtipy pro děti 2 Vtipy pro děti 2 Mirek Vostrý

Děti vtipy milují, takže jsme si znovu přečetli jedničku a hned nato dvojku. Jediná výtka: některé nebyly ani trochu vtipné a některé se opakovaly nejen z jedničky, ale i v dvojce samotné jsme našli minimálně jeden vtip 2x. Věková kategorie, pro kterou byly vtipy určeny, byla naprosto spokojená a už vychtívá další díl =)

16.06.2020 4 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Četli jsme se synem jako povinnou četbu a bajky samotné nás moc neoslovily. Knihu jsme si vybrali dle ilustrací, které byly krásné.

16.06.2020 3 z 5