Bajky přehled

Bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425564/mid_bajky-4Af-425564.jpg 4 120 120

Po mnoha letech vychází druhé české upravené vydání známých bajek francouzského básníka, prosaika a dramatika období klasicismu. Bajky se vyznačují kritickým pohledem na společnost, založenou na podvádění, pokrytectví, lžích a intrikách, poukazují na směšnost a někdy i tragiku některých situací, vyplývající ze vzájemných vztahů mezi utiskovanými a utlačovateli, jak se s nimi setkáváme v každodenním životě. Většinou jsou zakončeny morálním ponaučením. Mezi nejznámější bajky patří: Lišák a hrozny, Mladá vdova, Dva kohouti, Liška a čáp, Havran a liška, Švec a magnát ap.... celý text

Literatura světová Příběhy
Vydáno: , Aventinum

Fables

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bajky. Přihlašte se a napište ho.

dalia1769
14.10.2023 5 z 5

Geniální nadčasová kniha, ke které se ráda občas vracím a vždy si v ní najdu něco nového k zamyšlení.

Jessica007
14.08.2023 5 z 5

Moc hezké bajky. Jsou nadčasové, trefné, přivedou k zamyšlení.

Josh
01.04.2023 4 z 5

ČVd 12 bajky. Mají trochu milou pohádkovou (ne vždy dopadne vše dobře) a vážnou poučnou (dávej si pozor) stránku, takže je na výběr pro každého, nejen díky rozsahu tohoto vydání. Nemám až tak dobrý vztah k ilustrátorovi (Macha a Šebestovou zvládnu), znám jiná vydání, kde jsou zvířátka hezčí, tak to je malé mínus, ale to nic neříká o obrovské práci malíře.... Nevím ani které bajky jsou autorovy originály a které Ezopovy, ale to je přece jedno, když mají kouzlo vždy:o)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bajky v seznamech

v dalších seznamech6x