99jana99 99jana99 komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tuhle knihu jsem stále odkládala s pocitem, že mě nebude bavit. Spletla jsem se. Bavila mě od první kapitoly. Čtivě napsané , pěkně se to proplétalo, ale nebyly zmatky v postavách, vždy bylo jasné o kom kapitola je. Za mě doporučuji.

29.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě moc bavila. Je napsána velmi čtivě, jako ostatně všechny knihy této spisovatelky. Vůbec mi nevadil předvídatelný děj, má to spád, lásku, zápletku, rozuzlení a ..konec.

26.03.2023 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Asi nemůžu napsat, že bych po 100 přečtených stránkách knihu přečetla jedním dechem, jak mnozí píšou, ale četla se mi dobře už od první stránky až do konce knihy. Stálo to za čas strávený čtením Ohníčků.

21.03.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Opět skvěle napsaná kniha. Všechno bylo tak uvěřitelné, představivost mi jela na plné obrátky. Škoda otevřeného konce, ale paní Hanišová to tak asi má.

14.03.2023 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Klasický Backman, zase nevím jak mám hodnotit. Je to myslím čtvrtá kniha co od něj čtu, a stejně jako u předchozích, jsem nejdřív měla pocit, že to ani nedočtu, vše se mi pletlo dohromady. Ke konci pak čtete jedním dechem, protože to začne pěkně do sebe zapadat a na konci vám tečou slzy. O hvězdičku méně, protože jsem se trápila déle než u předchozích knih. Na začátku jsem chtěla dát hvězdy dvě.

05.03.2023 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Opět skvělá detektivka DD. Čtu chronologicky řazené a ve slovenštině a je to závislost.

22.02.2023 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Opět povedená “Dánovka”. Pomalejší rozjezd a potom bezvadná jízda.

09.02.2023 5 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

I přesto, že jsem si kovidovou dobu užila v práci, vyčerpaná hlavně psychicky, tak díky této knize vím, že někteří doma to měli asi horší, super pohled z druhé strany. Čtivě napsané, to pan Goffa umí. Opět mě kniha bavila a doporučuji, ikdyz je hodně depresivní.

04.02.2023 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Po předchozích knihách mě tato bavila o hvězdičku méně. Asi mi vadily zbytečně dlouhé opisy některých situací, jakoby autor potřeboval zaplnit stránky. I tak super a doporučuji.

27.01.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle nebylo pro mě, kniha mě vůbec nebavila.

20.01.2023 2 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Tleskám, četlo se to samo. Dominik Dán mě prostě baví a každou knihu bych zatím hodnotila stejně pozitivně. Asi půjdu hned na další.

07.01.2023 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Tak tato kniha DD mě opět bavila a těšila jsem se na každou chvilku, kdy budu moct číst.

03.01.2023 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Tak u téhle knihy nevím vůbec jak hodnotit. Když čtu knihu dlouho a někdy se nutím, tak si říkám, že to nemůže být dobrá kniha. Jenže u této jsem se i zároveň těšila, až budu zase číst a jak to vlastně se všemi dopadne, a to si zase říkám, že je dobrá kniha. Ráda si teda přečtu i další od paní Váňové.

20.12.2022 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Má první knížka od této autorky a ubírám jen jednu hvězdu za začátek, kdy mi dělalo problém se začíst, a za rychlý konec. Jinak čtivá kniha, střídání dějových linek mi vůbec nevadilo a bavily mě obě stejně.

29.11.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě srovnatelné s první knihou. Konec překvapivý, vztahová linka Laury zabrala až moc stránek, ale kladné hodnocení to nesnižuje.

21.11.2022 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Ikdyž se kniha četla moc dobře, tak souhlasím s hodnocením janina66. Mucha byla lepší, konspirace StB mi tam neseděla, konec divný.

12.11.2022 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Přečteno na jeden zátah. Tolik smutku v knize. Některé ženy by neměly mít děti, a když už je mají omylem, tak ať je raději někomu “věnují”.

04.11.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Opět skvělý Dominik Dan,začala jsem číst hned po dočtení V tieni, že se dozvím víc o kostře vykopané v lese, ale nestalo se tak. Takže musím číst další díl, na což se ale těším.

02.11.2022 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Ze začátku jsem se nemohla začíst, možná proto, že jsem četla po Bestii, kde se vyšetřoval a řádil ponožkový vrah, ale od poloviny to byla opět jízda. Mělo to všechno, co mě v knihách baví a co mě nutí se těšit na další.

24.10.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Z knihy jsem nadšená. Čtení mě bavilo po celou dobu, je to vtipné, dojemné, moudré prostě klasický Backman. Třetí jeho kniha u mě a zatím nejlepší.

17.10.2022 5 z 5