4xbabča 4xbabča komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Knihy autora Patrika Hartla se mi zatím líbily všechny, takže i tato je předposlední, kde úspěšný podnikatel Aleš ve svých 32 letech se stává otcem právě narozených dvojčat a je na vše sám. A neměl to vůbec snadné, i když mu pomohli občas přátelé a rodina. Kniha se moc pěkně čte.

17.11.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě, ale asi bych si ji jinak ke čtení nevybrala.

17.11.2023 1 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další kniha od autorky Julie Caplin se mi líbila, je to skvělé opět romantické oddychové čtení. Tentokrát se příběh odehrává v Paříži, kde se ve staré cukrárně pořádají kurzy pečení, setkávají se lidé při vytváření zákusků, které jsou typicky francouzské, ale i náročné. Hlavní postava Nina, ale vše zvládne.

17.11.2023 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Krásný příběh rodinné ságy odehrávající se v Texasu na rozhraní 19. a 20. století je opravdu příjemné odpočinkové čtení. Kniha popisuje život farmářů a rančerů a také začátky těžby ropy v Texasu. Ale hlavním tématem je příběh rozdělených dvojčat už během narození a jejich cesta k nalezení toho druhého. Určitě je to jedna z nejlepších knih autorky.

31.10.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Sandra Brown je moje oblíbená autorka, takže i u této knihy jsem si byla jistá, že to bude dobré čtení. Takže detektivní příběh, který měl napětí, tajemno a taky trochu romantiky určitě stál za přečtení.

25.10.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Je to už pátá kniha od autorky Julie Chaplin, kterou jsem si přečetla a opět nezklamala. Příběh hlavní hrdinky Sophie, která se díky smutnému rozchodu s přítelem dostává pracovně do Brooklynu a poznává kouzla New Yorku a také nové přátele. Příjemné, odpočinkové a romantické čtení.

25.10.2023 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Moc hezká knížka o židovském chlapci Mikovi, jeho rodině, ale i osudech dalších lidí během války a jejich utrpení. Krásný příběh, který je hodně smutný, ale určitě doporučuji k přečtení.

28.09.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Byla to třetí kniha od autorky Colleen Hooverové, kterou jsem od ní četla a určitě byla zatím nejlepší. Krásný příběh Kenny byl plný emocí, štěstí, lásky, smutku, naděje i odpuštění. Opravdu krásný čtenářský zážitek a těším se další knihy od této výborné autorky.

28.09.2023 5 z 5

Odvážné rozhodnutí Odvážné rozhodnutí Danielle Steel

Tragická událost, kdy při havárii ztrácí malá Angel své rodiče i bratra a musí ke své zlé tetě, kde ztrácí i své dětství. Romantický příběh a příjemné odpočinkové čtení v rámci čtenářské výzvy.

20.09.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Po dramatickém rozchodu s přítelem se Mina rozhodně k radikální změně a rozhodně se vypravit ke své kmotře do horské chaty ve Švýcarsku. Romantický příběh v krásném prostředí a na čistém alpském vzduchu je Minė hned lépe. Je to i díky kmotře Amelii a hostů, kteří ji dělají milou společnost a také dobrá horská strava a výborná čokoláda. Kniha, která se moc hezky čte, a přímo pohladí po duši.

20.09.2023 5 z 5

Autorka Jana Poncarová tentokrát společně s Jiřím Sankotem popsali skutečný příběh 12leté židovské dívky z doby 2. sv. války, která si psala deník do doby, kdy celá rodina nastoupila do transportu a už o nich nikdo nevěděl. Zůstal jen deníček malé Věrky. Krásné, ale velmi smutné čtení.

07.09.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Pavel Kohout

Kniha Tajemství je první z této zelené edice, kterou jsem četla, ale také od autora Pavla Kohouta. A vůbec to nebyla špatná detektivka. Naopak, moc se mi líbila. Příběh samotný má spád, napětí a také překvapující závěr. Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

07.09.2023 5 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

Kniha, kde autorka popisuje osudy svých předků v r. 1945 a odhaluje část naší historie, která byla pro ni překvapením a neznala ji. Popisuje dobu o odsunu a vysídlení Němců z Olomoucka na základě dobových dokumentů a vzpomínek. Je to ale moc smutné čtení.

28.08.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc pěkné odpočinkové čtení, přímo pohlazení po duši. Kniha, kde je romantika, přátelství, láska a hlavně cestování, tentokrát do Dánska. Seznámit se s dánským životním stylem hygge bylo opravdu zajímavé a určitě už věřím, že v Dánsku se opravdu dobře žije.

28.08.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hlavní postava knihy Lucy se stane ředitelkou hotelu na Islandu. Nemá to vůbec jednoduché, ale pustí se do práce s plným nasazením. Docela hezký příběh, který autorka opět obohatila o popis přírodních krás tentokrát na Islandu. Je to příjemné a pohodové čtení.

21.08.2023 5 z 5

Někdy přijde i láska Někdy přijde i láska Stanislav Rudolf

Díky této knize jsem se vrátila do mládí, bylo to docela příjemné a odpočinkové čtení o vztazích v době dospívání na přelomu tisíciletí.

21.08.2023 4 z 5

Nádherně napsaná kniha, která popisuje historické události, o kterých se ani neví, a autorce patří vysoké uznání, určitě nebylo lehké dohledat všechny potřebné podklady. Je to sice velmi smutné čtení, ale měl by si to přečíst každý.

14.08.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Tak to je skvěle napsaný příběh od Joy Fieldingové, která nikdy nezklame. Děj knihy je napínavý už od samého počátku, kdy nastoupí k rodičům hlavní postavy Jodi nová hospodyně. A pak se děly takové věci, že se od čtení nelze odtrhnout!

Lunapark Lunapark Stephen King

Příběh vysokoškoláka Devina Jonese se odehrává v malém americkém městečku v r. 1973 v prostředí zábavného parku. Kniha je moc dobře napsaná, má napětí a spád, ale i něco nebezpečného, ale zároveň i kouzelného.

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Docela hezký příběh, kdy se hlavní postava knihy Lucie vrací z města na vesnici, kde žila v dětství a hledá klidné místo po prožitém životním zklamání. Odehrává se v krásném prostředí Jesenická a je to moc pěkné a příjemné čtení.