4129 4129 komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších. Začnu asi Chaolem. Díky této knize se u mě dostal dost vysoko. Yerene je přímo úžasná. Tato léčitelka mě měla obmotanou okolo prstu už od samého začátku. To mi trochu překážela Nesryn. Ovšem jen co se po jejím boku objevila nejlepší postava knížky princ Antici vše bylo jak ma být. V knize jsem si oblíbila také Brothe a její ohništní matku. A nesmím zapomínat na našeho měniče. Děj byl obzvláště v druhé polovině akční a napínavý. Přinesl mnoho nečekaných zvratů a nástrah. Musela jsem se smát při zmínce o žluté pohovce. Co se mi ale nejvíce líbilo, byla hnízda ruků, nebo zvonečky ve věži léčitelů. Tento díl jsem přečetla hned dvakrát a možná si ho přečtu ještě jednou.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Říše bouří je opravdu jeden z hlavních dílů série. Také ukazuje jedno ponaučení. Když budeš dávat jen tak, jednou se ti to vrátí. Nejoblíbenější postavy tohoto dílu? Překvapivě mezi ně kromě Aediona a Lysandry patřil Lorcan a docela jsem si oblíbila Elide díky její vychytralosti. Manon pro mě byla silnou postavou už od začátku. Co mě ale mrzelo, že v příběhu zanikl Dorian, kterého jsem měla od prvního dílu ráda. Také se mi zdálo že Jeřáb byl v tomto díle méně propracovaný. Mrzí mě to, protože patřil mezi postavy se kterými bych se chtěla opravdu setkat. Co mě potěšilo, bylo seznámení s Jeřábovou bývalou tlupou. Co mě ale nepotěšilo bylo setkání se šlechtici. Když se na to však podíváme z jejich strany, je logické že hned neuznali její postavení. Hlavně s ohledem na to co tam předvedla. Aelin dala dohromady vojsko. A konec? Fenomenální. Už se těším na další díl.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Musím se přiznat, že ze začátku mě díl moc nebavil. Chaol se dostal mezi jedny z postav které jsem nemusela a byla jsem radši když v dění chyběl. Je ale pravda, že jeho chování dává smysl. Také trochu odpadlo mé nadšení z Aelin. V tomto díle se docela chovala jako mrcha. (Přesto mě části o ní a Jeřábovi líbili.) Zato její bratranec a Lysandra u mě tento díl vedli. Samozřejmě Manon a její wivern. Tyto postavy patří mezi mé oblíbené a když se konal souboj mezi čarodějnicí a královnou, byla jsem asi blíže Manon. Elide se mi v tomto díle zdála trochu přebytečná, ale určitě bude mít prostor v dalších knihách. Kniha sice nebyla tak dobrá jako ta předchozí, ale byla plná akce, nových informací a konec byl skvělý.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dědička ohně je jeden z mích nejoblíbenějších dílů. Je odpočinkový avšak plný nových informací a konečně se objevila i ta magie. Navíc Aelin se strašně změnila co se týče chování. Její tetička je kapitolou sama o sobě. Velice jsem si oblíbila Luca i další poloviční víly. Rozhodně to ale nebylo to jediné, co nám kniha nabízí. Aelinin bratranec? Dorian a Shorsha? U konce jsem cítila všechno možné, ale s jistotou jsem věděla že si tento díl přečtu víckrát. Série tímto získala nový směr a už to rozhodně není jen tak něco. Vžila jsem se do knihy a za tři dny byla u konce. A ten? Byl plný emocí, smutku a vzteku. Můj názor je takový, že tato kniha nasadila laťku vysoko. Musím ocenit Manon. Je to zajímavá postava, kterou jsem si dost oblíbila.

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Musím uznat že Celaena to neměla lehké. Moc se mi líbilo jak v zátoce lebky, tak u tichých vrahů. Hlavní hrdinka musela být pro své okolí tím nejhorším trestem. Co ale opravdu zabolelo, byla smrt Sama. Ano. Všichni věděli že umře ale i tak...Myslím že by z něj mohl být (samozřejmě daleko od tvrze vrahů) skvělý člověk. Byl to takový odpočinkový díl mimo sérii. Určitě ale doporučuji přečíst!

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tento díl se mi zdál jako jeden z těch co si moc nepamatujete. První polovina byla trochu nudnější ovšem ta druhá...smrt jedné z postav mě docela zasáhla. Né až tak, ale byla rozhodně klíčová v pokračování děje a v přetvoření povahy hlavní hrdinky. A odhalení kým naše hrdinka doopravdy je? Uvidíme jestli to přinese změny. Byla jsem spokojená a o to víc se těším na další díly.

16.07.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleněný trůn jsem si i přes malá očekávání oblíbila. První díl série není sice nejlepší, ale i tak jsem se po určité době vžila do děje. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdinku, tak vedlejší postavy. Ty byly propracované a živé. A svět ve kterém se příběh odehrával? Působil obyčejně. Ovšem hluboko pod kameným hradem se ve stínech plížila stvoření, která si snad doteď neumím pořádně představit. Příběh je napínavý, tajemný a plný nebezpečí dávných časů jiného světa. A to se mi velice zamlouvá. S ohledem na to, že první díl byl určen hlavně k poznání hlavní hrdinky a jejího prostředí jsem odpustila autorce těch pár nevyužitých příležitostí které se nabízely a dávám plný počet hvězdiček s tím že je to jedna z mích nejoblíbenějších sérií.

16.07.2019 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Od této knihy jsem měla velká očekávání. Bohužel se ani jedno nenaplnilo. Knížka alespoň z mého pohledu byla zdlouhavá a nudná. Sérii jsem sice dočetla, ale to jen kvůli tomu, že knížku nenechám jen tak ležet. Felicity mi nebyla ani moc sympatická a zápletky mi připadaly prosté. Příběh mě nevtáhl a neumožnil mi vžít se do děje. A konec? Ten nekomentuji. Příběh prostě nebyl můj šálek kávy. U obálky jeho krása končí.

16.07.2019 1 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Příběh Mare je pro mě jeden z nejoblíbenějších. I když jsem s mnoha jejími rozhodnutími nesouhlasila, (A to pak většinou knihu odkládám.) dočetla jsem její příběh až do konce. A byla jsem příjemně překvapená. Většinou přibližně odhadnu zápletku a její rozuzlení. Proto mi Rudá královna tak trochu vyrazila dech. Zvrat se odehrál tam, kde jsem ho nečekala. Jestli že budou další díly stejně dobré či lepší, mám se na co těšit.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuto knižní sérii jsem četla jako malá. Moc se mi do ní nechtělo. Kniha byla podle mě moc tlustá a navíc mě nezaujal název. V tu dobu jsem ale milovala draky a tak jsem se nakonec zamilovala i do této knižní série. Určitě knihu doporučuji přečíst! Eragona vnímám (I když to tak doopravdy asi není.) jako klasickou fantasy, kterou by měl každý nadšenec do draků určitě alespoň vyzkoušet. Takže za rozšíření fantazie, naleznutí přátel a nesložitý a čtivý děj dávám čtyři hvězdičky, které si příběh zaslouží.

16.07.2019 3 z 5