4129 4129 komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších. Začnu asi Chaolem. Díky této knize se u mě dostal dost vysoko. Yerene je přímo úžasná. Tato léčitelka mě měla obmotanou okolo prstu už od samého začátku. To mi trochu překážela Nesryn. Ovšem jen co se po jejím boku objevila nejlepší postava knížky princ Antici vše bylo jak ma být. V knize jsem si oblíbila také Brothe a její ohništní matku. A nesmím zapomínat na našeho měniče. Děj byl obzvláště v druhé polovině akční a napínavý. Přinesl mnoho nečekaných zvratů a nástrah. Musela jsem se smát při zmínce o žluté pohovce. Co se mi ale nejvíce líbilo, byla hnízda ruků, nebo zvonečky ve věži léčitelů. Tento díl jsem přečetla hned dvakrát a možná si ho přečtu ještě jednou.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničářův učeň je knížka dětství a tak k tomu asi nemám co dodat. Will je dětský hrdina, se kterým jsem se zasmála a odnesla si od něj mnoho ponaučení. (Když se schovávat, tak bez hnutí) :D Každopádně knížku doporučuji!

Selekce Selekce Kiera Cass

Jako skoro každá dívka i já měla dříve ráda princezny. America mi byla sympatická svojí láskou k hudbě, touhou být milována a názorem že ne každý muž musí být. I když bych hlavní hrdinku většinu knižní série praštila, nebylo to tak hrozné jak jsem čekala a dokonce jsem to zařadila mezi dobré, jednodušší příběhy.

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Je to kniha, kterou jsem četla před pár roky. Moc se mi ale líbila. Ani ne tak postavami, jako cestováním časem a tím, jak jsme se neco dozvěděli o různých postavách. Kniha měla úžasný konec. I když Linzina otce mi bylo líto. Byla to oddechovka, která se líbila i více členům naší rodiny.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tuto knihu bych doporučila jak milovníkům sci-fi, tak fantasy nadšencům. Příběh je čtivý, zajímavý a hlavně ve mě vzbudil nějaké ty emoce. Líbilo se mi, že ani jedna z postav nebyla povahově dokonalá. (Vždy udělala všechno správně, vždy se jí vše povedlo) Kdo mi sympatický nebyl byla Sifa a Isae. Oceňuji nápad s proudem a jeho uctíváním. Moc se mi líbila pouť. Je mi trochu líto že autorka zvolila jednu z těch podle mého názoru slabších planet. Další co mě zaujalo byly docela originální schopnosti a mušky Fenzu. (I když mi je trochu líto že ty mušky nechají umřít ve skle.)

26.08.2019 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Tato kniha mě chytla za srdce svojí jemností. Myslím že je to ideální kniha na zimní večery u krbu. Jednoduchý, pomalý děj o dívce zamilované do kluka kterému se může stát, že každý den bude jeho poslední. I když jsem byla s knihou spokojená, byli v ní situace a dějové zvraty, které postrádali logiku. Třeba vývin Shelby. První byla malou překážkou. Jen takovou dětskou nepříjemností. Potom se z ní stal zabiják toužící po moci, který se už několikrát pokusil zbavit někoho kdo mu stál v cestě. No a pak najednou úplně zmizí a objeví se léčba Meningitidou která postrádá logiku. Pořád si ale nedokážu představit o čem bude druhý díl.

21.08.2019 2 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Knihu jsem dostala od rodičů k Vánocům a neměla jsem od ní žádná očekávání. Pravda je ale taková že jen co jsem se prokousala nudným začátkem, kniha mě vtáhla do děje a já se ani nenadála a už byl konec, který byl dechberoucí. Vůbec jsem nečekala že to skončí tak jak to bylo. Postavy byly živě vykreslené a zápasy ve světě Warcrossu mě více než jen bavili. Kniha byla plná akce, napětí a pomocných rukou, které přišly z neočekávaných směrů. Už se těším na další pokračování.

17.07.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak druhý díl byl přesně takový, jaký jsem si myslela že bude. Zbytečné prodlužování ničeho, kdy se opakovalo pořád to samé dokolečka dokola. Tento díl jsem po dvěstě stranách přestala číst a to knihy většinou dočtu ať jsou sebehorší. Kdyby autorka udělala jen jedničku myslím že by byla považována za ohodně lepší spisovatelku.

17.07.2019 1 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Co mě mrzelo na závěrečném díle? Tak zaprvé válka. Je totiž rozdíl mezi válkou a bitvou. Myslím že to bylo dost amatérské. Zabití komizara bylo až nereálné a co ještě? Teď je to přímo můj názor ale nebyla jsem spokojená s tím jak se uspořádal osud postav. I když mě potěšilo že se Lia a vrací do Vendy a nakonec jsem byla ráda i za dobrý konec pro ni i Rafa, to že neskončí s Kadenem kterému jsem fandila od samého začátku zamrzelo. Navíc by to dávalo mnohem větší smysl. Přesto se kniha dobře četla a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak skončí. Také byla plná napjetí a akce takže za mě docela dobré.

17.07.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

No, co k tomu dodat. Oddechovka. Co je ale pravda (a už to tu padlo) nic by se nestalo kdyby kniha nevyšla. Líbil se mi ale pohled mnoha postav. (Možná mi trochu chyběl pohled Tamlin a, který by nám vysvětlil co teď bude dělat.) Vyhovovalo mi, že kniha již nebyla tlustá jako předchozí, protože byla vlastně bez děje. Asi bych dala méně hvězdiček, ovšem kniha splnila svůj účel a tak jí nechávám dobré hodnocení.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Říše bouří je opravdu jeden z hlavních dílů série. Také ukazuje jedno ponaučení. Když budeš dávat jen tak, jednou se ti to vrátí. Nejoblíbenější postavy tohoto dílu? Překvapivě mezi ně kromě Aediona a Lysandry patřil Lorcan a docela jsem si oblíbila Elide díky její vychytralosti. Manon pro mě byla silnou postavou už od začátku. Co mě ale mrzelo, že v příběhu zanikl Dorian, kterého jsem měla od prvního dílu ráda. Také se mi zdálo že Jeřáb byl v tomto díle méně propracovaný. Mrzí mě to, protože patřil mezi postavy se kterými bych se chtěla opravdu setkat. Co mě potěšilo, bylo seznámení s Jeřábovou bývalou tlupou. Co mě ale nepotěšilo bylo setkání se šlechtici. Když se na to však podíváme z jejich strany, je logické že hned neuznali její postavení. Hlavně s ohledem na to co tam předvedla. Aelin dala dohromady vojsko. A konec? Fenomenální. Už se těším na další díl.

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Od této knihy jsem měla velká očekávání. Bohužel se ani jedno nenaplnilo. Knížka alespoň z mého pohledu byla zdlouhavá a nudná. Sérii jsem sice dočetla, ale to jen kvůli tomu, že knížku nenechám jen tak ležet. Felicity mi nebyla ani moc sympatická a zápletky mi připadaly prosté. Příběh mě nevtáhl a neumožnil mi vžít se do děje. A konec? Ten nekomentuji. Příběh prostě nebyl můj šálek kávy. U obálky jeho krása končí.

16.07.2019 1 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Myslela jsem že tato série není nic pro mě. Poslední díl jsem skoro ani nedočetla. Ale jen co se to v posledním díle rozjelo? Myslím že mi tahle knížka několikrát zlomila srdce i když s koncem jsem spokojená. Upřímně je mi hrozně líto Alexandra. Chlapce, který chtěl bezpečné místo kam bude patřit.

04.09.2021 4 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Kniha je úžasná, poutavá. Jednoduchá na pochopení jak vlastně všechna ta magie funguje. Postavy jsou sympatické a děj dává smysl. Hvězdičku bych dala snad ještě jednu, kdyby nebylo tolik překlepů. To snad nemohly ani vydat! Já si nad pravopisem moc hlavu nelámu. Íčko sem a Ýčko tam. Ale tohle snad nikdo znova nečetl. Změněné předpony a koncovky....Musela jsem pořád přemýšlet co to má být asi za slovo? Do toho jsem před knihou viděla film, takže jsem nebyla ani moc napjatá. No...snad se k tomu vrátím protože to je opravdu dobrá knížka, ale někdo ti totálně podryl.

22.08.2019 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Rovnou musím přiznat, že romány normálně nečtu. Nemůžu tedy posoudit originalitu, nebo jak si román podle mě stojí v celosvětových žebříčcích. Co ale ohodnotit mohu, je můj pocit z tohoto příběhu. Knihu mi doporučila dívka, se kterou si anonymně píšu. Proto vím jaký je to pocit, když se můžete vyzpovídat někomu bez tváře. Do knihy se vžijete, ale přitom Vám autorka nechá jistý odstup. Pohled z dálky. I když je kniha plná hlubokého smutku ze ztráty milované osoby, není depresivní. Dokonce bych ji zařadila k oddechovému čtení, které má ovšem hlubokou hlavní myšlenku: Lidé vidí jednu událost (jednu fotku) a myslí si, že znají celý příběh.
Nejvíce mě pobavily reakce přátel, když zjistili, že si hlavní postavy píšou s anonymem. Moje rodina totiž reagovala stejně.

16.08.2019 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak. Závěrečný díl série je za námi, a mě už se teď po něm stýská. Za srdce mě vzala smrt vedlejších i hlavních postav, které měly tak velká srdce. Co také rvalo srdce, byla oběť nutná k vykování zámku. (Spoiler: I když se to zdá jako ta nejmenší oběť, Aelin se musí cítit strašně prázdné. Musí jí to strašně chybět) Vývoj všech postav byl neskutečný. Líbilo se mi jak se všechny stmelily. Co bych si nejvíce přála? Aby všechny zůstali v Terrasenu a neřešili návrat do svých říší. Spojením všech jejich království vzniká totiž svět, ve kterém bych chtěla žít. Knihu jsem přečetla jedním dechem a i když jsem se těšila na konec, nejradši bych zapomněla že jsem tento díl už přečetla, jen abych ho mohla prožít znovu. Na to, jak mi Dorianův otec jako padouch připadal placatý a nereálný, byla Maevie s Erawanem dokonalý smrtonosný pár. Jediné co bych autorce vytkla bylo to, že vlčí kmen a Terrasenské víly tam byli zmíněny jen tak jako náhodou. Přitom to byl docela podstatný detail, kdyby armáda neochabla. Líbil by se mi nějaký vedlejší díl. Třeba o vzpouře v Dorllane, nebo o Asterin z doby kdy ji zachránil lovec.

14.08.2019 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhý díl odehrávající v lidském světě se mi nelíbil tolik jako první. To ale neznamená že nebyl za dva dny pryč. Autorku bych chtěla rozhodně pochválit za postavy umpiri. Ty byli totiž realistické. Co jsem ještě ocenila (a co se jich rozhodně týkalo) je že postavy nebyly ani dobré ani zlé. Vůbec jsem netušila kdo je s Hirkou a s Rimem a kdo při první příležitosti pláchne. Také se mi tím pádem líbil Stefan a Damayanti. Co se mi moc nezamlouvalo bylo to že se Rime se pro Hirku vzdal mnoha věcí a vyšel z toho zotročený, zatímco Hirka udělala všechno důležité vždy správně. Další co mi občas lehlo na nervy bylo Rimeho chování. Dost často mi Připadalo, že vůbec nepřemýšlel co dělá a zbytečně kvůli němu umírají lidé které má rád. Horký pohled na náš svět jsem chápala. Také jsem chápala že chce domů. Co mě ale mrzelo je to, že ji tu skoro nic neuchvátilo.

27.07.2019 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Z této knihy jsem zklamaná. Měla jsem velká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Kniha mě nevtáhla do děje a ani hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila. Jediné dvě části co mě bavily jsou Anglie za rozparovače a příběh z doby kdy se ona a její matka staly čarodějnicemi.

17.07.2019 1 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Tuto knihu jsem četla v deseti nebo v jedenácti letech. Získala si mojí lásku ne jen kvůli drakovi a úžasné dětské hrdinech Eleně, ale i kvůli malým škřítům a jejich podivném mluvení. Když jsem to otevřela jako starší, už jsem z ní tak dobrý pocit neměla. Stále však přetrvává můj kladný vztah k ní.

17.07.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ze začátku mě knížka bavila. Byla pro mě odpočinková a celkem rychle ubíhala. Co mě naštvalo? To že Tessa hned na začátku udělala úplnou pitomnost.Proč podváděla svého přítele, když jí autorka vylíčila jako slušnou a hodnou holčičku? Podle mého názoru by tohle v reálu člověk s jejím popisem který ještě ani nepil rozhodně neudělal, i kdyby byl Hardin sebelepší. Obzvlášť když věděla jakou má povahu. Další co se mi rozhodně nelíbilo (a to přišlo až později) že se Hardin pořát choval, jako by měl místo mozku slámu. Samá bitka, problém a chlast. A ta jeho žárlivost! Kdybych byla na Tessy místě, kopla bych ho do zadnice. Alespoň že autorka vymyslela, proč si jí Hardin vůbec všiml jinak bych to považovala za nereálné. Co musím ale ocenit je propracovanost postav a to, že je příběh dobře napsaný. Jen nevím co se bude řešit v dalších dílech, protože se mi to zdálo moc občas i v prvním díle.

17.07.2019 2 z 5