1v8na 1v8na komentáře u knih

Může obsahovat spoilery:
knihs bxls napínavá od první stránky. Začala přesně tam kde druhý díl skončil. Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný do všech detailů a u této knihy to bylo velmi důležité. Tentokrát se v příběhu kromě násilí a hackerství jedná i o intriky a politickou šarádu, kdy si tajný odboj bezpečnostní policie chrání svoji pověst.
Mikael Blomkvist je úžasný taktik a stratég. Opravdu má v úmyslu zachránit Lisbeth Salanderovou a dokázat, že je Lisbeth obětí politických intrik.
Příběh se mi velmi líbil. Jediné, co mě naprosto rozčilovalo byla povaha Mikaela Blomkvista, který se po celé tři díly projevoval jako muž, který nemá zájem o trvalý vztah, spí s Erikou Bergerovou, zlomil srdce Lisbeth a najednou se zamiluje do pracovnice tajné služby.

25.12.2015 5 z 5

První kroky v podnikání První kroky v podnikání Martina Václavíková

Knížka je psaná formou příběhu. Hlavní hrdinka Maruška je nezaměstnaná a už ji nebaví neustále chodit na úřad práce a čekat a hledat pracovní místo, které ji bude naplňovat. Proto se rozhodne, že místo aby hledala sama pro sebe vhodného zaměstnavatele, bude pánem svého času i obchodu a možná bude i ona sama dokonce zaměstnavatel.
Nápad je to vynikající, ovšem než půjde zrealizovat, musí si odpovědět na pár otázek a zjistit pár informací jak na to. A Maruška neváhá a pouští se do toho. Sestavuje si, co bude potřebovat při realizaci svého podnikání, zjišťuje, co všechno si musí zjistit a připravit, zjišťuje informace o konkurenci, o zákaznících, o DPH, institucích, s kterými musí spolupracovat, o dodavatelích pro svůj obchod, plánuje SWOT analýzu, řeší na koho svoje aktivity bude cílit, co všechno bude prodávat, koho zaměstná a proč, jak vybere místo pro podnikání, řeší skladové zásoby a jiné problémy s podnikáním spojené.
Kniha byla velmi poučná a opravdu byla psaná běžným jazykem. Nenajdeme zde ekonomické pojmy bez toho, aniž by byly náležitě vysvětleny a uvedeny na příklady.
Kniha se mi velmi líbila a určitě ji doporučuju.

10.12.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Příběh se mi velmi líbil. Byl velmi propracovaný a velmi působivý. Povaha Lisbeth je popisována velmi detailně a stálo to za to. Je fascinující, jak jeden spisovatel dokáže vykreslit takovou mozaiku a bylo to strhující a napínavé. Ze začátku mě kniha sice moc nebrala - to když se popisovalo Lisbethino cestování a nic nedělání - nicméně, pak se příběh strhnul a nemohla jsem se odtrhnout.

06.12.2015 5 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Kniha byla velmi odlehčující a celkem i komická. Opravdu se zde vyskytují situace, kdy auto plete páté přes deváté a vyzní to hodně, ale opravdu hodně komicky, ba co víc, já osobně jsem se u knihy pousmívala a bavila mě. Bylo mi však líto strýce Budlibáka a ze začátku mi vadily celkem dost dlouhé věty, ale pak jsem se knihu naučila číst po odstavcích.

23.11.2015 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Kniha je psaná ve třech rovinách - v rámci historie, kde se odvíjí příběh knihy Pandosto, v rámci toho, kdy se Peter poznal s Amandou a pak také v přítomnosti. Ze začátku se mi kniha velmi líbila a bavila mě, měla spád, slibovala slibný děj, napětí i dobrodružství. Nicméně, jakmile jsem se dostala so fáze, kdy se začalo řešit samotné autorství Shakespeara a příběh samotné knihy, tak jsem se v příběhu začala ztrácet a začal mě trochu nudit. Tím pádem po přečtených 180 stránek jsem knihu odložila s výsledkem, že si ji přečtu později.

12.11.2015 2 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Příběh se mi celkem líbil. Měl sloužit jako odpočinková četba a k tomu i posloužil. CO se týká šestnáctého století, myslela jsem si, že v knize budou trochu podrobněji popsány zvyky a vůbec způsob, jakým se žilo - to mi v knize chybělo.
Nicméně pasáže, ve kterých se holka z dvacátého prvního století dopouští jedné chyby za druhou, byly celkem komické. Nejvíce mě na knize zaujala obálka a potom vykreslení postavy Alessandry. Příběh byl průměrem. nicméně mě to neodrazuje od toho, abych si přečetla další díly.

05.11.2015 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Příběh se mi celkem líbil, nicméně mě zarazilo, že i u tohoto dílu je obdobný koncept jako u prvního dílu a to fingovaná svatba - což mě trošku mrzí . doufám, že ve třetím díle už fingovaná svatba nebude a ti dva se sblíží jiným způsobem. Nicméně jsem nedokázala pochopit myšlení Maggie, která se snažila za každou cenu fungovat jako samostatná jednotka. Na jednu stranu chtěla lásku, muže, který ji bude milovat, bude mít smysl pro rodinu, může mu věřit, svěřovat mu svá tajemství, muže, který bude mít sebedůvěru, otevřené srdce, bude za ni bojovat a milovat ji takovou, jaká je - to všechno chce, ale na druhé straně ona sama se bojí někomu důvěřovat.
Také mě fascinuje její bariéra, respektive blok, kdy se namlouvá, že hrabě Conte miluje její přítelkyni a manželku jejího bratra. Je zde neuvěřitelný vývoj hlavní postavy - to dává knize u mě velké plus. Už nyní se těším na třetí díl.

30.10.2015 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný do posledního detailu - napínavý, dobrodružný, plný lásky, citů, emocí, porozumění, ale i nenávisti, nepřátelství a zloby. Keith Clayton mě nehorázně rozčiloval a přišel mi jak malé dítě, kterému vezmou hračku. To už mimochodem říkala i Nana něco v tom smyslu - I když má nové hračky, nesnese, aby si někdo hrál s jeho starými hračkami. Knihu mohu jen doporučit a teď se podívám i na filmovou adaptaci.
Jen už teď mohu říct, že Zac Efron jako Logan mi rozhodně nesedí.

Milionový email Milionový email David Kirš

Kniha mě docela velmi inspirovala, myslím, že bych to mohla částečně využít i ve svém kšeftování. Snad bude znatelný i výsledek.

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Příběh se mi velmi líbil, byl napínavý a až do poslední chvíle se přesně nevědělo, kdo stojí za všemi útoky a za celou situací. Velmi mě to zaujalo a určitě to není poslední kniha od autorky, kterou čtu. Bylo mi líto všech sirotků. čtyři hvězdičky dostává pouze za to, že mi v knize vadila postava Sansonea.

28.10.2015 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

I když tohle má být už jako třetí díl ze série a já ho četla jako první, myslím, že jsem nic nepokazila. V knize je samostatný příběh, který má vše, co od příběhu očekávám - lásku, napětí, dobrodružství, akci, přátelství, nenávist, zklamání. Prostě všehochuť. Velmi mne to zaujalo. S Callou jsem vše prožívala. Když byly popisovány její jizvy na břichu, zádech i duši, bylo mi jí líto, nesmírně líto. Jax byl vynikající a úžasný kluk, kterého si Calla zasloužila. Kniha byla vynikající a už teď se těším, až si přečtu příběhy Terezy, Avery a Roxy. Knize dávám čtyři hvězdy z dvůodu nesnesitelnosti Cally matky a trochu většího rozepsání jejího myšlení - to mi tam chybělo.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Příběh se mi velmi líbil, jsem z něj nadšená. Byl propracovaný do všech detailů a nechyběla ani akce a ani láska. Jen nechápu vztah mezi Mikaelem a Erikou - ten jejich trojúhelník. Šokovala mě i Lisbeth, čeho všeho je schopná. Už se nemohu dočkat, až se pustím do druhého dílu.

Pátá kniha Mojžíšova Pátá kniha Mojžíšova Christina Larsson

Příběh mě moc nezaujal. Námět sám o sobě je dobrý, nicméně mi v příběhu chybělo jakési napětí a dobrodružství. Bylo to jaksi utahané. Takže tentokrát mě to trochu zklamalo.

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Byl dojemný, plný lásky a odehrává se v něm celý životní příběh. Opravdu ta kniha ve mně velmi zanechala a velmi mě zaujalo, že Ciro, i když vyrůstal bez rodičů, dokázal pro své dítě vytvořit tak milující rodinu a zázemí. Ze začátku mi Ciro přišel jako velký holkař, ale když si ujasnil, co chce, tak byl věrný a milující manžel, což je velmi ocenitelné. Knihu opravdu doporučuju.

Kavárna na hlavní třídě Kavárna na hlavní třídě Melissa Hill

Příběh takový průměrný. Jde v podstatě o vyprávění ze života tří žen. Kniha mě ani nenadchla ani neurazila.

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Příběh se mi velmi líbil. Byl velmi nápaditý. Nedokážu si představit, že bych si s nějakým človíčkem po Brně vyměňovala zápisník s poznámkami. Opravdu velmi se mi to líbilo a doporučuju knihu i dalším čtenářům.

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem jaksi od níc víc, ale co se týká příběhu, tak mi to přišlo ve stylu toho, že tam jde jen o to jedno. Tohle byl z mé strany omyl a nebudu číst ani další knihy v sérii.

28.10.2015 1 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Příběh se mi velmi líbil. Byl napínavý a dobrodružný a plný nenávisti, zloby a intrik. Zprvu mi sice dělalo problém zorientovat se v postavách, ale poté to stálo za to. tomu, kdo má rád severské krimi - vyloženě doporučuju.

28.10.2015 4 z 5

Z počátku mě kniha velmi bavila. Bylo zajímavé sledovat povahu Camilly od jejich patnácti let, jak se z ní postupem času stávala lehká děva. Fakticky začátek mě bavil, nicméně čím víc jsem se dostávala ke konci, tím méně mě to bavilo. Následně mi došlo, že je to stále o tom jednom a tak jsem knihu jaksi ani nedočetla. Bohužel - nikdy více.

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Kniha se mi velmi líbila. Byla úžasná. Zprvu jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, že ji odložím, protože z prvních stránek mi opravdu byl trochu nevolno - proto ty čtyři hvězdičky. Nicméně po pár stránkách, jakmile u mě pominul počáteční šok, mě příběh velmi chytil a začal mne bavit. Nevěřila jsem tomu, že by v příběhu mohl být takový obrat....
Kniha byla opravdu úžasná, měla v sobě dobrodružství, lásku, trošku detektivní zápletku, psychologii a plno emocí. Na mě kniha prvdu velmi zapůsobila, nicméně bych nechtěla prožít to, co hlavní hrdinové.

23.10.2015 4 z 5