Pátá kniha Mojžíšova

Pátá kniha Mojžíšova https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78843/bmid_pata-kniha-mojzisova-OGw-78843.jpg 4 49 17

Ingrid Bergmanová série

První případ inspektorky Ingrid Bergmanové! Ve dvou po sobě následujících nedělních nocích dojde v centru Göteborgu ke dvěma vraždám a jednomu pokusu o vraždu. Oběti spolu na první pohled nijak nesouvisejí a motiv činu je nejasný. Navíc muž, který útok přežil, odejde navlastní žádost z nemocnice dřív, než ho policie stačí vyslechnout. Nezbývá než obrátit se na veřejnost se žádostí o pomoc. Mezi spoustou bezcenných informací se opakovaně objevuje volání anonyma, jenž se označuje za proroka soudného dne...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

5:e Moseboken , 2007

JustWomen
19.06.2023 2 z 5

Tak to byl trochu nezáživný thriller, vyšetřování postupovalo fakt pomalu a popisovaly se samé porady, rozdělování úkolů, počty a kvalita vypité kávy, co Ingrid snědla a v kolik šla spát. A ctily se soboty a neděle, to je volno a musí se odpočívat... Styl psaní mi nesedl.

Danuše7
23.05.2023 4 z 5

začátek byl na mě dost drsný, ale pokračování děje bylo již klidnější

Zara
02.08.2020 1 z 5

Nejslabší část série, aneb spousta slov o ničem.
Neustále se střídající popisy porad, reprodukovaná sdělení osoby A osobě B, popis jídelníčku hlavní aktérky a vcelku slaboduchá zápletka.
Linie vyprávění vypadá jako neustálé opakování se vzorce: vražda - porada týmu - výslech svědka.
Konec, který úroveň mohl pozdvihnout na alespoň 2 hvězdy, je naproti tomu odfláknutý, jakoby autorku vyčerpala předchozí vynaložená "kreativita".

veveronka
02.03.2019 3 z 5

Občas se to táhlo,ale nebylo to nejhorší

SilvieSisinka
17.05.2018 5 z 5

Napínavá skvělá severská detektivka.Děj kolem pánů,kteří rádi ženské šaty atd.Bohužel jeden pán to řeší po svém.Hraje si na proroka soudného dne a trestá provinilce.

šipek
05.06.2017 4 z 5

Taková pohodová detektivka na dovolenou. Téma této detektivky je dost neobvyklé. Tak přemýšlím kdy jsem naposledy četl knihu s tímto zaměřením na určitou skupinu lidí. Přemýšlím marně asi nečetl.

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Mila detektivka, co neurazi, nenadchne. Ale číst se rozhodně dá.

konicekbily
21.03.2016 2 z 5

Spíše než detektivka nebo krimi je to popis činnosti kriminalistů na oddělení vražd. Po nic nedělání přijde rádoby strhující závěr. Je to její prvotina u nás, počkám, co ještě autorka doved..

1v8na
28.10.2015 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal. Námět sám o sobě je dobrý, nicméně mi v příběhu chybělo jakési napětí a dobrodružství. Bylo to jaksi utahané. Takže tentokrát mě to trochu zklamalo.

Miruš
28.09.2015 4 z 5

Líbila se mi, ale hodně věcí tam bylo předvídatelných...

mhujova
09.05.2014 5 z 5

Velmi povedená detektivka, která má spád i napětí. Nebýt švédských jmen hlavních propagonistů, těžko bych tipla, že je to severská detektivka. Jsem spokojená až nadšená.

allblacks
13.04.2014 5 z 5

Výborná detektivka. Dobře se čte. Je to druhá knížka, co jsem od Cristiny Larsson četla a už se chystám na další.

evelinaevelina
13.05.2013 3 z 5

Souhlasím s názory, že jde o průměrnou severskou detektivku. To, že je ze severského prostředí není patrné, prostředí ani mentalita lidí - nic z toho není využito v ději. Hlavní linie je sledování vyštřování pátrací skupiny v čele s komisařkou Ingrid.
Čtenáři detektivek nejspíš bude vadit, že často několik kapitol dopředu přijde na to, co pátrací skupině trvá déle než odhalí- možná by autorka tak nemusela podceňovat své čtenáře:-)
Zcela určitě podle mě příběh ke svému konci nedospěl - byl vyloženě utnut. Žádné gradování - a navíc, zatímco jinde, jak jsem poznamenala, čtenář vidí souvislosti i dost dopředu, zde jako kdyby autorka pozdě zjistila, že nedala dost indicií a k závěru přesto musí dospět, tak zvolila dost krkolomný konec.

makn
15.04.2013 4 z 5

Velmi povedená severská detektivka, ale rozhodně nečekejte něco ve stylu Jo Nesbo, Stieg Larsson nebo Jussi Adler-Olsen. Děj celkem slušně graduje, je obsažen i jeden překvapivý moment, ale na konci mi trochu vadilo příliš rychlé odhalení pachatele.

myskula
23.03.2013 5 z 5

Napínavá perfektní detektivka!!Nenudila jsem se ani chvilku,napětí trvá do úplného konce,jedna z nejlepších severských krimi co jsem četla.Vřele doporučuji!!

Boboking
18.02.2012 4 z 5

Je to trochu jiná severská krimi, ne tak thriller, jako klasicky napsaná moderní detektivka. Sympatičtí hrdinové, zajímavý děj, jediné mínus bych viděl v tom unáhleném závěru s odhalením vraha.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Výborná severská detektivka, roztrhl se s nimi pytel, tahle je opravdu skvělá. Už proto, že zpracovává lechtivé téma, o kterém se příliš moc nemluví.

Christina Larsson
švédská, 1965