1v8na 1v8na komentáře u knih

Strach Strach Franck Thilliez

Bylo to super, prostě parádní jízda. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a byla moje první od autora. Začínám číst od začátku sérii a chci ji mít doma.

01.06.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Příběh byl velmi čtivý. Kapitoly byly kratší, což podporovalo čtivost knihy. Kniha byla rozdělena na dvě části - na část v období Vánoc, kdy byla a Jessica s Dominikem a na část potom.
Musím říct že část potom mě naprosto totálně odrovnala.
Kniha je psaná z pohledu Jessicy - ta píše v ich formě. Je psaná také z pohledu Kim - vyšetřovatelky, ta píše v er formě a její části jsou odděleny jiným stylem písma - lépe se v tom orientujete.
Části z pohledu Kim nám ukazují to, že i když vyšetřovatelka plně ponoří do své práce, stále má svůj osobní život.
Konec knihy je ve stylu, kdy si ho podle mě může vyložit každý po svém.
Za mě to byla super jízda.

25.05.2022 5 z 5

Šumavská strašidla Šumavská strašidla Petr Mazný

Pohádky byly čtivé - byly kratší než je běžné - to je dáno tím, že vycházejí z bájí a pověstí. Z pohádek plyne poučení. Učí rozeznávat mezi dobrem a zlem. Kniha je psaná velkým písmem - mohou ji číst i začínající čtenáři.
Je velmi bohatá na ilustrace - krásně to dokresluje autentičnost příběhů.
Nejvíc mě překvapila mapka Šumavy.

24.05.2022 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Kniha se mi líbila z poloviny. Měla jsem velký problém z rozjezdem. Ten byl táhlý a vleklý. Nemohla jsem se začíst. Dělalo mi to problém.
Druhá polovina byla pro změnu až moc napěchována akcí a dějem, že mi to přišlo jakoby si chtěla autorka vynahradit ten nudný začátek.
Oceňuji ale psychologickou linii kniha, ta se mi velmi líbila.

17.05.2022 3 z 5

Druhá světová válka: Obrazová encyklopedie Druhá světová válka: Obrazová encyklopedie kolektiv autorů

Kniha se mi velmi líbila. Byla parádní! Rozšířila mi obzory. Byla rozdělena do 4 kapitol. Každá kapitola byka něčím výjimečná a zajímavá - byly zde informace o velitelích, vojevůdcích, vojácích, válečných hrdinech, výzbroji či vojenské technice.
Velmi se mi libily citáty známých lidí z války. Také oceňuji přesný popis techniky.
Jedním slovem super!

16.05.2022 5 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Nápad to byl dobrý, některé informace mě děsně bavily, protože pro mě byly novinkou - život JKR, jak sháněla vydavatele, jak se hledali herci do filmů.
Některé informace ale byly pro mě známé z knih o HP a nudily mě.
Proto hodnotím knihu jako průměr.

03.05.2022 3 z 5

Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky Petr Mazný

Kniha byla velmi čtivá. Pohádky byly přiměřeně dlouhé, vydržela mi u nich i dcera večer před spaním. Líbilo se mi zasazení pohádek do Plzně a okolí- Ti, kteří jsou plzeňáci, mohou místa podle popisu i poznat. Také jsem ocenila, že z některých pohádek plyne i poučení. Další výhodou je to, že má kniha velká písmena - mohou si ji číst i úplně začínající čtenáři.
Některé pohádky jsou inspirovány historií Plzně.
Jedinou nevýhodu vidím v tloušťce samotné stránky - občas jsem měla pocit, že otáčím víc stran než jednu.
Kdybych byla mladší čtenář, ocenila bych více ilustrací.
I přes to knihu velmi doporučuji - rozvine Vám obzory a doplní informace o Plzni a okolí zábavnou formou.

03.05.2022 4 z 5

Ve tmě Ve tmě Peter Derňár

Z knihy mám rozporuplné pocity. První část, která je věnována Peterovi, mi přišla celkem táhlá a některé pasáže (hlavně ty utápějící se v depresi) mě nebavily a přišlo mi to jako hluchá místa (i když měly svoji důležitost v příběhu).
Zato Tomášova část mi pro změnu přišla až moc akční - jakoby si autor chtěl najednou vynahradit ten klid v první části a naservírovat akci, napětí, dobrodružství, hororové prvky - všechno naráz. Chyběla mi zde jakási průběžná akčnost.
Co se mi naopak líbilo a velmi jsem ocenila, byly úryvky z historie, kde se popisovala minulost daného místa ve tmě.
O čem mě kniha stoprocentně přesvědčila? Že jsem slabá povaha a na terapii tmou nemám a nezvládla bych ji ani kdyby mi nabízeli miliony.

03.05.2022 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Příběh byl velmi emotivní a čtivý. Byl neskutečně silný a dojemný. Líbilo se mi číst o historii Španělska - moc jsem o ní nevěděla.
Postavy mi byly skoro všechny sympatické a jejich vývoj i chování jsem schvalovala. S kým jsem měla problém byly Lorenza, Sherp a Puri...
Fascinuje mě, jak příběh klade důraz na sílu lásky, ale i přátelství a důvěry.
Kniha se četla rychle, nevadilo mi ani to, že byla tlustší.
Co bych ocenila? Doslov....

24.04.2022 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Kniha byla velmi čtivá. Neskutečně mě bavila. Děj měl spád a neměl žádná hluchá místa. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si vybavila, kde skončil předchozí díl, nicméně kniha mi vše oživila.
Líbila se mi akce i dva příběhy vyprávěny současně - Lisbethin a Nima Rity.
Někomu se může konec zdát překombinovaný, mě to nevadilo, naopak jsem to uvítala a byla jsem zvědavá, jak to dopadne.
Co vidím jako nevyhodu, bylo větší množství postav - občas vás to může plést a nevíte, jak moc je která postava pro děj důležitá.
A co mi totálně vadí, je to, že se jedná o poslední díl ze série a žádný další příběh s Lisbeth si už nepřečtu.

13.04.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha byla velmi čtivá, velmi bohatá, je nabitá emocemi, láskou, přátelstvím, oporou, ale je i o tom, že osud dokáže rozdávat rány.
Oba hrdinové mi byli sympatičtí.
Oceňuji i ukázky slam poezie.
Kniha mi zlepšila náladu.

05.04.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Příběh byl čtivý. Krátké podkapitoly čtivost jen a jen podporovaly. Autorka píše strohým stylem. To však ničemu nebrání a nevadí - kniha se čte dobře, byla zajímavá, měla spád a zobrazuje velkou část historie a vykresluje povahu hlavních hrdinů.
Jedinou nevýhody a menší mínus vidím v přehršli postav, které občas matou.

30.03.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha byla čtivá. Oceňovala jsem krátké kapitoly, které čtivost podporovaly. Líbilo se mi i to, že jsou kapitoly psány z různých pohledů.
Carla i když byla svým způsobem vyhořelá, mi přišla celkem fajn. Nevadil mi ani Chris a jeho kamarádi ve výpravě, ale kdo mi vadil, byl Todd. Toho jsem nemohla povahově vystát.
Co ještě vidím jako mínus, je to, že mi to spíš přišlo jako thriller s hororovými prvky než jako horor.
A přiznám sebe, že jsem jaksi měla tušení, kde je zakopaný pes, dřív než se to rozkrylo.
Knihu však hodnotím kladně. Měla spád, děj ubíhal, nenudila jsem se u něj.

26.03.2022 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Šlo o běžný čtivý ze života. Některé situace mi přišly velmi vtipné, u některých mi bylo hrdinek líto. Příběh byl čtivý a bavil mě.
Jediná nevýhoda - velmi dlouhé kapitoly.

14.03.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá. Děj se postupně stupňoval a gradoval. Krátké kapitoly čtivost jen podporují.
Líbí se mi, že se Kim i přes svou drzou povahu, umí vžít i do druhých.
Oceňovala jsem i pasáže z Kiminy minulosti, s případem ji pojilo více než jen práce inspektora.
Velmi mě zaujaly i kapitoly ze strany pachatele.
V knize narazíme i na jednu psychickou poruchu a to mě velmi fascinovalo.
Za mě super a určitě si přečtu další díly ze série.

08.03.2022 5 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Na jedné straně byla kniha svým způsobem čtivá, měla děj, který ubíhal. Bylo zde napětí a akce. Na straně druhé byly věci, které mi na knize nesedly a měla jsem s nimi problém. Např. Překlepy nebo velmi často používané odborné výrazy - to mne zdržovalo od čtení, protože jsem se soustředila na ten samotný výraz než na příběh. Taky mi vadil až moc scifi konex, který mi do celého příběhu nezapadal a neseděl mi v něm.
Místy byly pro mě části knih velmi brutální.
Co se mi naopak líbilo, bylo umístění děje v Brně a okolí. Četla jsem tedy o místech, která znám.

25.02.2022 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

(SPOILER) Tahle kniha byla tutovka, bomba, výhra v loterii!! Je neuvěřitelně příběhově silná, velmi emotivní. Ukazuje důležitost přátelství a i to, jak může být přátelství pevné! Příběh byl čtivý, měl spád. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Líbí se mi propojení roku 1986 a druhé světové války.
Jednu věc nechápu: to si některé ženy opravdu hledají stejný typ chlapů, i když je chlap agresivní?

22.02.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Kniha byla čtivá, měla spád, gradaci děje, akci, napětí, dobrodružství. U příběhu jsem se nenudila. Mara mi byla věkově blízká. Kolikrát jsem přemýšlela, jak bych reagovala já na jejím místě. Byly chvilky, kdy mi Mara přišla neskutečně protivná a tvrdohlavá. Nicméně v knize vyko vysvětleno, proč tomu tak je.
Co se.mi líbilo a příběhu to jen dodalo na poutavosti, jsou doplňující černobílé ilustrace.
Za mě super.

14.02.2022 5 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Za mě šlo o hodně velkou oddechovku. Takový průměr, kdy podobné zážitky máme i samy z vlastních životů. Kniha mě neurazila ani nenadchla.

09.02.2022 3 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Námět je velmi srdceryvný. Jack i Molly mi jsou sympatičtí, jejich příběh a osud byl dojímavý.
Koho jsem nemohla vystát, byl John - byl mi nesympatický už od první strany. Na můj vkus byl příliš panovačný a majetnický.
Kniha byla čtivá, ovšem měla i svá "hluchá" místa, kdy mi chyběla akce a děj se mi táhnul. Chybělo mi víc empatie, prožitku, citu a místy mi vadila přílišná strohost a věcbost příběhu.

08.02.2022 3 z 5