1Maja1 1Maja1 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Neskutečný příběh! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kdyby mě děti nechaly, přečtu ji na jeden zátah.
Děsivost děje podle mě podtrhuje pár momentů. Hlavní hrdinka nemá ráda své jméno, a my se jej až do konce nedozvíme. Spojení slyšené chůze nazývané “klap, klap, klap s více postavami. Náznak, kdo je největším zlem, ale napětí, než si to přečtete černé na bílém, až o několik stran dál. A naděje, že v dospělosti bude mít cácora konečně pokoj, ale to vše by se mohlo stát mladší sestře. Takže opět musí vést marný boj proti všem, kteří ji neuvěří stejně, jako když byla dítě.
Nejhorší pro mě jako matku bylo, jak někdo dokáže být tak lhostejný ke svému dítěti.

24.11.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Na knihu jsem nikdy neměla odvahu, domnívala jsem se, že mě bude nudit. Sáhla jsem po ní až díky čtenářské výzvě, a jsem za to moc ráda! Hltala jsem stránku za stránkou a dychtivě čekala, kdy se zase bude psát o panu Darcym. Málokdy si přečtu nějakou knihu znovu, ale u této o tom nepochybuji!

12.04.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Autorčiny detektivky vždy přečtu jedním dechem. Opět nezklamala.

24.11.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Není to sranda od začátku do konce, jak by se možná od autora očekávalo. Ale je to moc milý příběh o běžných starostech života, které většinou řeší ženy - matky. Tentokrát ovšem naložená na mužská bedra.

10.05.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha od Jo Nesbø a už vím, proč je vyhledávaným autorem. Detektivka drsná i krásná, stejně jako země, v níž se děj odehrává.

18.12.2023 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Knihu jsem neměla odvahu a chuť číst spoustu let. Asi je dobře, že na ni došlo až teď, kdy se mi líbila. Je to děsivé. Připomíná mi to život v KLDR.

24.11.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Milý příběh. Zase jsem netušila, kdo je vrah a jaký je jeho motiv, až do konce.

28.03.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Málokdy se mi stane, že se u knihy směji nahlas. Za mě super oddechovka.

30.03.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Něco tak napínavého a nervy drásajícího jsem snad ještě nečetla! Klobouk dolů.

12.03.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Přečteno jedním dechem. Pěkný příběh k zamyšlení, k připomenutí si, že život je dar!

01.04.2022 3 z 5

Kniha mi mluvila z duše. Nevím jak, ale postupně jsem si také dospěla k tomu, že ráda vyhazuji věci, které už pro mě dosloužily, jejich potřeba v mém životě už skončila. A je to velmi očistný a osvobozující proces. Opravdu se pak člověku snáze dýchá a žije. Takže vřele doporučuji.

V knize mi chyběly fotografie, jak porovnat oblečení svisle do skříní.

19.12.2019 5 z 5

Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Příběh mě úplně pohltil.

06.08.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Mám ráda dějiny, takže toto mi sedlo.

23.11.2020 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Velmi silný příběh opravdové lásky. Poutavě napsáno. Jednoduše a přesto tak silně.

20.03.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha přesně podle mého gusta. Krátké fejetony ze života ženy, ve kterých se každá matka, manželka či milenka najde. Navíc překrásné ilustrace Lely Geislerové.

24.01.2019 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Vždy když čtu knihu Radky Třeštíkové, žasnu, jak dobře píše, jak dokáže děj zamotat, postavy propojit, udržovat napětí. Tajemství poukazuje na problémy dnešní doby a na to, že každá rodina má svého kostlivce ve skříni. I když tolik trápení vtěsnat mezi tak málo lidí, je přehnané.

21.03.2023 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Mám ráda knihy, ve kterých se ženy chovají jako dámy a muži jako gentlemani. Kniha mě mile překvapila.

15.10.2021

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha se četla skvěle, byla plná zvláštních zvratů. Přesto jsem si z ní nesedla na zadek, jako z prvního dílu. Ale to asi proto, že příběh pro mě už nebyl tak nevšední, jako při čtení jedničky. Věděla jsem, do čeho jdu. Přesto napětí přetrvává a těším se na pokračování.

14.08.2019 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Nic podobného jsem ještě nečetla. Dobrý úlet. :) Ale že získal taková ocenění, to úplně nechápu.

16.03.2023 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Klasika, která se mi velmi dobře četla, krásně jsem se při ní odreagovala. A popisy přírody byly někdy trochu delší, ale bez nich by ta kniha nebyla tak dobrá. Ty pasáže dokreslily atmosféru, podtrhly nevinnost Helenky.

13.03.2019 5 z 5