1972Sixo 1972Sixo komentáře u knih

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

U mňa lepšie než Stein s Barbaričom s krorými som tiež nemal problém. No dobrodružstvo ma berie predsa len viac než vyšetrovačka.

22.12.2014 5 z 5

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

Nemá chýb, aj keď to trochu stratí na dynamike (už sa tak necestuje) - vystupňuje sa dráma. Bál som sa že je to koniec, no mr. Červenák to roztočil na ďalšie dve pokračovanie. Mňam

22.12.2014 5 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Trochu slabšia kniha, než som očakával. Hlavne mi tam chýbali charaktery hrdinov a všetko je tak zhustené že mi to chvíľou prišlo ako koncept s pár dobrými momentami a niektorými nedopísanými. Tak 6/10, ale tempo a nápad nie zlé.

12.11.2014 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Výborný román s niekoľkými rovinami, s ktorých niektoré dominovali (lovestory). A konečne dobre napísaný koniec - už som sa bál, že to pokazí.

12.11.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Zase cestopis, kvázi-fakty bez konšpirácií natrieskaný do thrilleru, ktorý sa pomaly vlečie aj keď sa uteká. No zase je to pútavo písané a človek sa tam veľa dozvie a sem tam aj zamyslí. Brown už by mal vymyslieť nový koncept, alebo aspoň hlavného hrdinu.

08.09.2014 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Konečne domáci autor s poriadnou knihou. Poriadne, šťavnato napísanou. Prvá kniha od tohto autora (nepočítam Callahanovho Conana, niekedy pred 20. rokmi - to bolo ešte niečo celkom iné), ma donútila kúpiť si aj iné knihy tohto autora. Bojím sa aby neboli horšie.

27.08.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Mám veľmi rád krátke Kingové novely, len pár postáv a perfektne vykreslenú atmosféru, ktorá je v prvej polovici knihy hlavným ťahadlom. Koniec bol už taký, akýsi očakávaný, veď čo už. Ale ináč som mal pocit, že ten človek fakt musel pracovať s kolotočiarmi.
Diky, za knihu, ktorú dám ešte raz.

06.05.2014 5 z 5

Carte Blanche Carte Blanche Jeffery Deaver

Deavera som ešte žiadného nečítal a toto je plnokrvné pokračovanie Flemingového 007. Stručné, jasné, skorofilmové rýchle striedanie exotických lokalít, krásne (aspoň v mojích predstavách) devy, akčný dej sem tam zvrat a samozrejme akčný koniec. Nič viac. Oproti Flemingovy (ktorého mám dosť načítaného) mi tam chýbali také drobné nuansy, perličky - bondových chuťoviek, nejakých jedál, alkoholu, alebo detailný popis niečoho (pre čitateľa) nového z krajiny kde sa odohráva príbeh. Takže, kľudne by som dal ďalšiu 007Deaverovku.

06.05.2014 4 z 5

E. T. Blues E. T. Blues Lynn S. Hightower

Zvláštne sci-fi krimi, drsného razenia, bez väčších ambícii.

14.03.2014 3 z 5

Zrazená čarodějka Zrazená čarodějka Jean van Hamme

Azda nebudem preháňať keď určím Thorgala ako najepickejší európsky komiks. Určite mu patrí aj miesto medzi najlepšími. Sám vlastním skoro celú ságu a keď sa dá hneď si ju doplňam. Postavy s charakterom a neuveriteľné dobrodružné fantasy-sci-fi sú podporené nádhernou kresbou pána Rosinského. Na poli komiksu u nás je máločo lepšie a dá sa k nemu vrátiť viackrát.

20.02.2014 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Výborná akčno-dobrodružná, ľahkočítajúca sa sci-fi. To treba tiež vedieť napísať.

19.02.2014 5 z 5

Na západ od ráje Na západ od ráje Harry Harrison

Výborná dobrodružná sci-fi utópia o tom čo sa možno mohlo stať a a nestalo. Klobúk dolu pred vymýšľaním jašterích technológií. Človek si musí uvedomiť že nestál vždy na vrchole evolučného vývoja a chýbalo asi fakt málo aby to takto nejako dopadlo. Nemá chybu.

19.02.2014 5 z 5

Africký zápisník Africký zápisník Ľudo Ondrejov

Slovenské, dobrodružné čítanie z ďalekých krajov rovníkovej Afriky a Malajzie. Milé, náučné, pre chlapcov od 10 rokov ideálne.

14.02.2014 5 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Po prvom diely, ktorý páchol filmovým scenárom prichádza nekompromisný akčný horor. Je lepší, na nič sa nehrá, zaujímavé postavy (s ešte stále nevyvinutými charaktermi), dejove peripetie aj brutálne vychytávky. Lepšie 4* no na 5* si asi počkám do 3 časti

14.02.2014 4 z 5

Stratený svet Stratený svet Arthur Conan Doyle

Niekoľkokrát čítané od SK vydania v 1984. Parádna jazda - cesta do praveku a všetko čo k tomu patrí. Zamilovaný hrdina, trhlí profesori, odvážni objavovatelia, primitívni domorodci, všade samé jašterice. Pre 12 ročného neodolateľné.

31.01.2014

Hrůzostrašné příběhy Hrůzostrašné příběhy Arthur Conan Doyle

Malé, šikovné čítanie do vrecka na cestu vlakom-autobusom a pár hororových štýlových príbehov s gotickou atmosférou.

31.01.2014 4 z 5

Biely Svazijčan Biely Svazijčan Alberto Manzi

Tiež jedna z môjho detstva. Ťažko hodnotiť po takej dobe asi 30 rokoch, ale dojmy pretrvávajú. Na tarzanovky a vinnetuovky to nemá, ale určitý romanticko-dobrodružný potenciál stále. Asi tak.

31.01.2014 4 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Slušny akčný hororik v štýle filmoveho Bladea II. (r. del Toro). ...a dobre že to má pokračovanie.

31.01.2014

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jeden z najlepších literárnych hororov pri ktorom som sa naozaj bál.

16.01.2014 5 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Je mi ľúto postáv z pôvodnej knihy, ktoré takto neslávne skončili. Príbeh je guľaš rôznych kultových hororových postáv, nechýba ani TITANIC. Už som len čakal kedy vybehne Chuck Norris a pokosi to tam. Ale číta sa to dobre a doslov autorov ma zaujal viac než cely román.

16.01.2014 3 z 5